• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
خبرگزاری فرانسه:

ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا از عراق خارج می‌شود

خبرگزاری فرانسه دوشنبه شب با انتشار سندی گزارش داد که ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به سرکردگی آمریکا به ارتش عراق اعلام کرده است که برای احترام به حاکمیت ملی این کشور از عراق خارج می‌شود.

ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا از عراق خارج می‌شود

  به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، خبرگزاری فرانسه گزارش داد: در بیانیه‌ای که منسوب به ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا در عراق است، آمده برای انجام این مأموریت، ائتلاف باید اقدامات مشخصی برای اطمینان از خروج ایمن از عراق انجام دهد.

این بیانیه اعلام کرد: در این مدت، پرواز بالگردها در آسمان و اطراف منطقه سبز بغداد افزایش خواهد یافت.

نیروهای ائتلاف تأکید کردند که تمام اقدامات را برای کاهش ناراحتی عموم مردم عراق انجام خواهند داد و به همین دلیل، این مأموریت‌ها در ساعات شب اجرا می‌شود.

این بیانیه افزود:ما از حضورمان در عراق و دعوت عراقی‌ها از ائتلاف برای شکست داعش ارزش قائل هستیم و به همین دلیل به تصمیم دولت بغداد که خواستار خروج نیروهای ماست، احترام می‌گذاریم.

سند یادشده به امضای سرتیپ "ویلیام سیلی" فرمانده نیروهای پیاده نظام نیروی دریایی آمریکا و خطاب به "عبدالامیر رشید یارالله" معاون فرماندهی عملیات مشترک عراق آمده است.

این سند درحالی منتشر می‌شود که وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که در حال حاضر پنتاگون نمی‌تواند صحت این سند را تأیید کند.

با این حال همزمان با تحویل این نامه منابع خبری اعلام کردند، دولت آمریکا نامه دیگری را نیز در اختیار "برهم صالح" رییس جمهوری عراق قرار داده که در آن ابعاد و اشکال تحریم بغداد توسط واشنگتن در صورت اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور آمده است./ ایرنا

 
نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار