• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گفت‌وگوی «فرهیختگان» با سرمربی تیم ووشوی دانشگاه آزاد اسلامی

شیرآقایی: جوان‌گرایی کردیم و نتیجه گرفتیم

جوان‌گرایی که در تیم دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته، جواب داد و موفق شدیم در دو بازی رفت و برگشت پاس ناجا را شکست بدهیم.

شیرآقایی: جوان‌گرایی کردیم و نتیجه گرفتیم
0.00

  به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، تیم ووشوی دانشگاه آزاد اسلامی با اینکه در لیگ فصل جاری دست به جوانگرایی زده و بسیاری از مهره‌های تاثیر‌گذار خود را در ابتدای فصل از دست داده، باز هم با درخشش در بازی‌های فصل جاری توانسته جایگاه نخست رقابت‌های مرحله گروهی لیگ ووشو را به خود اختصاص دهد و در فاصله یک‌هفته مانده به پایان رقابت‌های مرحله مقدماتی توانسته جواز صعود به مرحله فینال به‌عنوان تیم نخست را کسب کند.  در همین ارتباط گفت‌وگویی با کیوان شیرآقایی سرمربی تیم ووشوی آقایان دانشگاه آزاد داشتیم تا درخصوص شرایط این تیم و بازی‌های پیش رو بپرسیم. ماحصل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

موفق شدید با صدرنشینی به تعطیلات بروید. در این خصوص توضیح بفرمایید؟

بله خدا را شکر ما توانستیم نمایش خوبی در مسابقات فصل جاری از خود به نمایش بگذاریم و در فاصله یک هفته مانده به پایان رقابت‌های مرحله مقدماتی موفق شدیم تقریبا صعود خود به‌عنوان تیم اول را مسجل کنیم و حالا باید برای بازی‌های مرحله نهایی برنامه‌ریزی کنیم تا بتوانیم نتایج خوبی به دست بیاوریم.

شما در 2 بازی رفت و برگشت موفق به شکست قهرمان فصل قبل شدید. تیم پاس ناجا ضعیف شده بود یا اینکه شما قوی‌تر شده‌اید؟

پاس ناجا یکی از رقیبان اصلی ما در مسابقات محسوب می‌شود و این تیم همیشه برای ما مشکل ساز بود و هست. آنها نه‌تنها امسال نسبت به گذشته ضعیف‌تر نشده‌اند، بلکه توانسته‌اند با جذب چند بازیکن شاخص قدرتمندتر شوند. آنها امسال تنها ظفری را از دست داده‌اند ولی در عوض توانسته‌اند سلیمی را که نفر اول این وزن است جذب کنند. آنها حتی یکی از نفرات خوب و شاخص تیم ما را هم گرفته بودند اما در هر صورت جوان‌گرایی که در تیم دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته، جواب داد و موفق شدیم در دو بازی رفت و برگشت آنها را شکست بدهیم.

اما این احتمال وجود دارد که در فینال هم با این تیم روبه‌رو شوید؟

بله، به احتمال زیاد ما در مرحله نیمه نهایی باید به مصاف مقاومت تهران برویم و از سمت دیگر پاس ناجا باید با پارس جنوبی دیدار کند و برنده آن بازی رقیب احتمالی ما در فینال خواهد بود. البته این را بگویم که پارس جنوبی هم یکی از تیم‌های قدرتمند این رقابت‌هاست و از 5، 6 بازیکن ملی‌پوش بهره می‌برد و هر تیمی که برنده شود برای دیدار فینال حریف قدری خواهد بود.

این احتمال که برای فینال تقویت شوید وجود دارد؟

ما مهره‌های مورد نیازمان را در ابتدای فصل گرفته‌ایم و بعید می‌دانم که قرار باشد بازیکن جدیدی به خدمت بگیریم. چراکه ما از عملکرد تیم فعلی راضی هستیم و اصلا بازیکنی هم در این برهه از زمان نیست که تیم نداشته باشد. به همین دلیل بعید می‌دانم که قرار باشد دست به ترکیب تیم بزنیم و قصدمان این است که از همین نفرات جوان استفاده کنیم و با تقویت آنها تیمی قدرتمند بسازیم.

برای آماده نگه داشتن تیم در بازی آخر مرحله گروهی و فینال مسابقات چه برنامه‌ای دارید؟

ما دو هفته دیگر اردویی در شهر بندرعباس برگزار می‌کنیم که این اردو از نظر ما بسیار مهم است و می‌تواند آمادگی بازیکنان را تا حد زیادی بالا ببرد. قبل از بازی آخر مرحله گروهی هم اردویی دیگر را برگزار می‌کنیم و همین‌طور پیش از فینال هم بنا داریم اردویی خوب را در دستور کار قرار دهیم و امیدوارم در این اردوها بتوانیم بازیکنان را از لحاظ آمادگی در سطح بالایی قرار دهیم.

تنها بازیکن ملی‌پوش دانشگاه آزاد اسلامی در ووشو عرفان آهنگریان است؟

بله، ما او را زمانی که به عضویت تیم ملی جوانان درآمد جذب کردیم و او از سال 93 عضو تیم دانشگاه آزاد اسلامی بوده و در تیم دیگری بازی نکرده است. ما در این سال‌ها به واسطه همبازیان قدرتمند و تمرینات مداوم و خوب او را در سطح بالایی نگه داشتیم تا او بتواند مقام‌های زیادی ازجمله قهرمانی دانشجویان جهان و بازی‌های آسیایی جاکارتا را به دست بیاورد. دانشگاه آزاد اسلامی نقش مهمی در موفقیت‌های این بازیکن ملی‌پوش دارد.

در پایان اگر حرف خاصی باقی مانده بفرمایید؟

من دوست دارم از اساتیدم آقایان بهره‌مند، دهقان و کشمیری که در کادر فنی حضور دارند و کمک زیادی به من می‌کنند تشکر کنم. همچنین آقای محسنی، سرپرست تیم هم امسال اردوهای خیلی خوبی را برای ما فراهم کرده‌ و نقش زیادی در موفقیت‌های تیم داشته‌ و باید از ایشان هم تقدیر کنم.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار