• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 1
  • 0
«فرهیختگان» گزارش می‌دهد

تصویر‌سازی ادامه دارد، اینستاگرام حذف می‌کند

موج طراحی‌های خودجوش از چهره سردار شهید قاسم سلیمانی در فضای مجازی ادامه دارد و همچنان اینستاگرام تصاویر پست های مرتبط با حاج قاسم سلیمانی را حذف می کند ...

  به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، روز 13 دی‌ماه در پی شهادت مظلومانه سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حسن روح‌الامین، نقاش جوان و شناخته‌شده ایرانی اثر جدیدی با عنوان «اصحاب آخرالزمانی اباعبدالله» خلق کرد. در این اثر پیکر شهید قاسم سلیمانی در آغوش حضرت اباعبدالله حسین(ع) دیده می‌شود. این اثر، مظلومیت و جهاد در راه اسلام و ائمه را به نمایش گذاشته و نشان‌دهنده سال‌ها مجاهدت سردار قاسم سلیمانی در حفظ حرم مطهر ائمه معصومین(ع) در عراق و سوریه است تا این شهید بزرگوار در زمره اصحاب آخرالزمانی اباعبدالله(ع) قرار گیرد. شهید قاسم سلیمانی علاقه خاصی به آثار حسن روح‌الامین، نقاش آیینی داشت و حتی پیش از این در آذرماه 1396 بر کتاب‌ مجموعه آثار حسن روح‌الامین، دست‌نوشته‌ای نگاشته بود. در دست‌نوشته این سردار شهید آمده است: «دوست و برادر عزیز و هنرمند متعهدم حسن‌آقای عزیز! آنچه از هنر خدادادی جنابعالی در ترسیم مصائب اهل‌بیت(ع) مشاهده کردم، هریک فرازی از چند منبر عالم برجسته و با اخلاص بود. برادر بزرگوارم! این هدیه الهی را همانند خون‌ها و دست‌ها و سرها و پاهایی که در این راه قلم شد، وقف این راه کن و خط و راهی را برای دیگر متعهدان و توانمندان ترسیم بفرما. از خداوند منان خواهانم به این دستان بابرکت، توانمندی بیش از پیش و قلب و دل شما را در این راه منورتر بگرداند. برادرت قاسم سلیمانی.»

شادی ابوالقمبز، نقاش فلسطینی ساکن منطقه شجاعیه در غزه، هنر خود را وقف آفرینش تصاویر الهام‌بخش از شهدا و چهره‌های بارز مقاومت کرده است تا به‌ گفته خود از این طریق به وظیفه ملی‌ خود عمل کند. شادی ابوالقمبز 20 سال است در رشته نقاشی فعالیت می‌کند و طراحی زیبایش از چهره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید حاج ابومهدی المهندس، نایب‌رئیس حشد الشعبی عراق، به یکی از ماندگارترین آثار او تبدیل شده است.برخی تصاویر هم با الهام از لحظه دیدار شهید با رفقای شهیدش و امام شهیدان طراحی شده است. نمونه عکسی که صادق دهنادی طراحی کرده است.اندکی پس از انتشار خبر شهادت سردار قاسم سلیمانی تصویر دستی قطع‌شده و انگشتری که پیش‌تر در دست سردار شهید دیده شده بود، در فضای مجازی دست‌به‌دست شد.

برخی از تصویرسازی‌ها در فضای مجازی با الهام از دستان سردار قاسم سلیمانی طراحی شده است.جمعی از هنرمندان نقاش کشور در پی شهادت سردار رشید انقلاب اسلامی در حوزه هنری اقدام به خلق آثاری با موضوع شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی کردند.

هنرمندان حوزه تجسمی، ادبیات پایداری، موسیقی و سرود در واکنش به شهادت سپهبد سلیمانی به زبان هنر سخن گفتند. هنرمندانی چون احمد آقاقلی‌زاده، ناصر سیفی، مهدی فرخی، علی اسلامی‌مقدم، علی وزیریان، محمد صمدی، حسین یوزباشی، صابر شیخ‌رضایی، علیرضا پوراکبری، حمید شریفی، عباس گنجی و محمد اسدی جوزانی، ازجمله هنرمندان نقاشی هستند که در واکنش به شهادت سردار سلیمانی دست‌به قلم شده و در خلق اثری هنری برای شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی در حوزه هنری یا ارسال آثار تولیدی خود به این مجموعه فرهنگی و انقلابی اقدام کردند. موج طراحی‌های خودجوش از چهره سردار شهید قاسم سلیمانی در فضای مجازی ادامه دارد و همچنان اینستاگرام تصاویر پست های  مرتبط با حاج قاسم سلیمانی را حذف  می کند ...

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار