• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
مهدی محمدی:

چرا خارجی‌ها در فوتبال ایران تبدیل به کارفرما می‌شوند؟ /شرط‌های آنها، ضعف‌های ما

اگر شنیدیم که استراماچونی در مذاکرات اخیر خواسته‌هایی مثل برداشته شدن فیلتر تلگرام، رفع کامل آلودگی هوا، بازگشت بنزین تک نرخی و هزارتومانی و... داشته زیاد هم نباید تعجب کنیم.

چرا خارجی‌ها در فوتبال ایران تبدیل به کارفرما می‌شوند؟ /شرط‌های آنها، ضعف‌های ما
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، مهدی محمدی، دبیرگروه  ورزش روزنامه «فرهیختگان» طی یادداشتی نوشت: تا زمانی که این مطلب را می‌نویسیم هنوز خبری از نتیجه مذاکرات دوحه نیامده است. قرار بود تا آخر شب به مربی ایتالیایی فرصت پاسخگویی بدهند اما حقیقت این است که او حرف‌هایش را زده و شرط‌هایش را مطرح کرده و مدیران استقلال نیز باید پاسخ نهایی را به او می‌دادند.

اخبار منتشره هم حکایت از شروط جدید مربی ایتالیایی دارد. ظاهرا 11بند کافی نبوده و حالا نوبت به شروط جدید رسیده؛ از تضمین برای لو نرفتن رقم و بندهای قرارداد جدید تا نبودن فلان مسئول جدید در باشگاه! قبلا هم افشا شده بود که استرا مخالف ادامه فعالیت فتحی در سمت مدیرعاملی استقلال بوده و حتی شبی که مدیران باشگاه به خانه‌اش رفتند تا او را راضی به ماندن در تیم کنند در خانه را به روی‌شان باز نکرد چون فتحی هم جزءشان بوده است! لابد که نه، حتما تقصیر خودمان است.

قبلا هم در دوره کی‌روش بارها شاهد این رفتارها بودیم که باید فلانی باشد و فلانی نباشد. کالدرون هم در پرسپولیس همین رفتار را داشته و می‌گوید پیروانی باید برود و خلیلی برگردد! مورد مشابهی هم سراغ نداریم که بازیکنان یا مربیان بزرگ در فوتبال روز دنیا این‌گونه برای باشگاه‌ها تعیین‌تکلیف کنند.اینکه این دسته از مربیان مطابق قراردادهایشان متوقع هستند را باید پذیرفت. اینکه در پشت پرده چالش خارجی‌ها با مدیران فوتبال ما رد پای برخی نفرات داخلی از مدیران سابق گرفته تا مدیر برنامه‌ها دیده می‌شود هم حرف غلطی نیست. با این حال اگر مدیریت صحیحی باشد قطعا مربیان در چارچوب تعیین شده رفتار می‌کنند و به کارفرمای مدیران ما تبدیل نمی‌شوند. حتما تقصیر خودمان است.

ماجرا هم تنها به این دسته از مربیان ختم نمی‌شود. نفراتی مثل ویلموتس هم می‌آیند و مدام از زیبایی‌های ایران، کمپ رویایی و امکانات بی‌نظیر می‌گویند و بابت دو برد مقابل تیم‌های ضعیف کامبوج و هنگ‌کنگ و دو باخت برابر تیم‌های متوسط بحرین و عراق رقم سنگینی می‌گیرند و بعد از فسخ، غرامت هم می‌خواهند. حتما تقصیر خودمان است.

حالا اگر شنیدیم که استراماچونی در مذاکرات اخیر خواسته‌هایی مثل برداشته شدن فیلتر تلگرام، رفع کامل آلودگی هوا، بازگشت بنزین تک نرخی و هزارتومانی و... داشته زیاد هم نباید تعجب کنیم. شاید حتی بگوید از آبی خوشش نمی‌آید و بهتر است رنگ پیراهن تیم تغییر کند! احتمالا خیلی زود نوبت به کالدرون هم می‌رسد.

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار