• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
وزیر کشور:

۸.۳۳ درصد نامزدها ردصلاحیت شدند

وزیر کشور گفت: 8.33 درصد نامزدهای انتخابات مجلس در هیئت‌های اجرایی رد صلاحیت شده که عدم صلاحیت آنان مبتنی بر اسناد و مدارک مراجع چهارگانه بوده است.

۸.۳۳ درصد نامزدها ردصلاحیت شدند

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، عبدالرضا رحمانی فضلی دقایقی پیش در حاشیه جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مازندران در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین اقدامات وزارت کشور برای انتخابات دوم اسفند امسال، اظهار داشت: وزارت کشور آمادگی کامل را دارد و از قبل متناسب با تقویم اجرایی تمام برنامه‌ریزی را برای برگزاری انتخاباتی سالم و رقابتی صورت داده است.

وی افزود: وزارت کشور متناسب با تقویم اجرایی اکنون روند صلاحیت نامزدها را در مرحله نخست صورت داده و هفته قبل نتایج هیئت اجرایی را اعلام کرده است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه 8.33 درصد نامزدهای انتخابات مجلس در هیئت‌های اجرایی رد صلاحیت شده که عدم صلاحیت آنان مبتنی بر اسناد و مدارک مراجع چهارگانه بوده است، تصریح کرد: رقم ردصلاحیت‌ها نسبت به دوره قبل که با توجه به آمار چهار سال گذشته حدود 16 هزار نفر بوده به حدود 12 هزار رسیده  و رقم قابل قبولی است.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه منتظریم هیئت نظارت کار خود را انجام داده و نتایج صلاحیت نامزدها را 21 دی ماه در مرحله نخست اعلام کند،‌ افزود: تمام تلاش ما این است که انتخابات را در فضای مطلوب رقابتی برگزار کنیم و نامزدها بهتر بتوانند رقابت کنند. هر چه بتوانیم حضور بیشتری را در صحنه نامزدها داشته باشیم مشارکت بیشتری خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه هیئت‌های اجرایی با هیئت‌های نظارت شهرستان‌ها ارتباط خوبی دارند و همه به دنبال این هستیم که انتخابات اسفند ماه با‌شکوه باشد و در فضای امن و سالم رقابتی برگزار شود، گفت: قانون ملاک اصلی انتخابات بوده و تمام تلاش ما صیانت از قانون است.

وزیر کشور از تدوین اطلس امنیتی انتخابات مجلس یازدهم خبر داد و گفت: امنیت منجسمی را با مشورت روسای تامین استان‌ها  در قالب آماده کردیم و هیچ مشکلی در امنیت انتخابات پیش روی نداریم.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار