• تقویم روزنامه فرهیختگان ۲۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
با صدور پیامی

دکتر ولایتی انتصاب دبیرکل جدید مجمع تقریب مذاهب اسلامی را تبریک گفت

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل و دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی طی پیامی، انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین حمید شهریاری را به سمت دبیرکلی مجمع تقریب مذاهب اسلامی تبریک گفت.

دکتر ولایتی انتصاب دبیرکل جدید مجمع تقریب مذاهب اسلامی را تبریک گفت

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل و دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی طی پیامی، انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین حمید شهریاری را به سمت دبیرکلی مجمع تقریب مذاهب اسلامی تبریک گفت.

متن پیام به این شرح می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای حمید شهریاری

تحولات پرشتاب و پیچیدگی های جهان اسلام در دوران جدید و تلاش دشمنان در طراحی توطئه های شوم برای امت اسلامی و همچنین ترسیم و معرفی چهره ای غیرواقعی و از جنس تروریست های داعشی، توسعه نگاه وحدت آفرین مسلمانان و تاکید بر اشتراکات و تقریب مذاهب اسلامی را ضرورتی انکارناپذیر نموده است.

در این میان جمهوری اسلامی ایران نیز با توجه به سیاست اصولی خود در ضرورت این وحدت و پرهیز از دخالت بیگانگان در امور کشورهای اسلامی، همواره بر اشتراکات اسلامی تاکید نموده است و در عمل نیز در این مسیر گام برداشته است.

در این میان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز براساس فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می تواند ضمن استفاده از ظرفیت ها و تجربیات ارزشمند گذشته و زمینه سازی برای بروز و ظهور هر چه بیشتر دیدگاه های وحدت آفرین نخبگان جهان اسلام نقش اثرگذاری را در تحقق این مهم ایفا نماید.

لازم می‌دانم ضمن تقدیر از تلاش های دلسوزانه آیت الله اراکی در دوران مسئولیت، انتصاب جنابعالی را تبریک عرض نموده و در اجرای این مسئولیت خطیر، از درگاه خداوند متعال توفیقات روزافزون مسئلت می نمایم.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار