• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

مخالفت ترکیه با تحریم‌های ضدایرانی آمریکا

وزیر خارجه ترکیه در سخنانی ضصن مخالفت با تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا گفت، این تحریم‌ها دستاوردی برای کاخ سفید نداشته است.

مخالفت ترکیه با تحریم‌های ضدایرانی آمریکا
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، وزیر خارجه ترکیه که برای شرکت در مجمعی اقتصادی  در دوحه، پایتخت قطر حضور دارد از تحریم‌های آمریکا علیه ایران انتقاد کرد.

 به نوشته وبگاه «ای ایچ ای» «مولود چاووش اغلو» وزیر خارجه ترکیه در سخنرانی در نشست «دوحه 2019» گفت که تحریم‌های ایران نتیجه‌ای برای آمریکا نداشته است. 

وزیر امور خارجه ترکیه سپس افزود که فقط مردم ایران از این تحریم‌ها آسیب دیده‌اند.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه نیز چندی قبل با انتقاد از آمریکا بابت تحریم ایران گفت: «تحریم‌ها برای ایران ناآشنا نیستند. تا کجا می‌توانیم با تحریم پیش برویم؟ ما امروز اینجاییم و فردا می‌رویم. من به نوبه خودم می‌دانم تحریم‌ها هیچ‌گاه چیزی را حل نکرده‌اند.»

دولت آمریکا بعد از خروج از برجام در اردیبهشت‌ماه سال گذشته تحریم‌ها علیه ایران را احیا کرده و چندین دور تحریم دیگر علیه تهران اعمال کرده است. ایران نیز متقابلا در چند گام از تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام کاسته است.

معاون وزیر خارجه ایران نیز در روزهای گذشته گفت که هیچ کس نباید ایران را به خاطر کاهش تعهدات برجامی زیر سؤال ببرد و تنها راه‌حل موجود را رفع تحریم‌ها و بازگشت به دیپلماسی است./فارس

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار