• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

نمره 12 کواکبیان به مجلس دهم

نماینده مجلس با بیان اینکه در مجلس مشخص نبود اکثریت با چه کسی است، گفت: به این مجلس نمره ۱۲ می‌دهم. اما مجلس دهم را بهتر از مجلس نهم می‌دانم.

نمره 12 کواکبیان به مجلس دهم
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»،  مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همایش «مجلس در رأس امور است»، که به همت بسیج دانشجویی در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: مجلس ما حزبی نیست بلکه دارای سه فراکسیون است که اکثریت نداشت؛ اصلاح طلبان ۱۲۰ نفر بودند، اصول گراها ۷۰نفر، مستقلین هم ۶۰ نفر و ۲۰ نفر هم بودند که نفهمیدیم چکاره‌اند.

وی ادامه داد: مجلسی داشتیم که مشخص نبود اکثریت با چه کسی بود. بیشترین نقش را هم مستقلین ایفا می‌کردند، آنان سمت هر فراکسیونی می‌رفتند اکثریت با آنان بود.

کواکبیان تصریح کرد: به این مجلس نمره ۱۲ می‌دهم. اما مجلس دهم را بهتر از مجلس نهم می‌دانم. خط قرمزهایی که مجالس قبلی داشتند در مجلس دهم بیشتر شد.

وی در ادامه تصریح کرد: مجلس ما باید مثل اروپا و مجلس‌های جاافتاده تک‌حزبی باشد.

این نماینده مجلس افزود: باید بسترهای لازم را برای اعتراض مردم فراهم کنیم تا قانونی و به دور از خشونت باشد.

کواکبیان گفت: هیچ‌گاه موافق تحریم انتخابات نبودم؛ آن موقع که آقای خاتمی رفتند در دماوند با آن شرایط رای دادند، ما بودیم که حضور داشتیم، چون اعتقاد به رأی عمومی داشتیم.

وی افزود: آقای روحانی از دل اصول‌گرایان برآمده و خمیرمایه وجودی او اصول‌گراست.

این نماینده مجلس اظهار داشت: شورای نگهبان فقط ۱۲نفر نیست، ۳۰۰ هزار نفر است. همه تقصیرات را به گردن این‌ها نیندازیم./ فارس

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار