• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
حمله کم‌سابقه دولتی‌ها به رحمانی فضلی ۷۰ روز مانده به انتخابات

عبور دولت از وزیر کشور؟

اینکه پاستورنشینان حاضرند برای دفع کردن اعتراضات حتی وزیر کشور را قربانی کنند، از آن اتفاقات عجیب و البته تاسف‌برانگیز است.

عبور دولت از وزیر کشور؟
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، در مورد ماجرای بنزین قاعدتا کسی انتظار ندارد حواشی ماجرا به این سادگی‌ها و در مدت زمان کوتاه از بین برود، اما خب انتظار هم نمی‌رود دولت برای اصلاح ماجرا اقدامی نکند و حتی برعکس بر زخم مردم نمک بپاشد.در ماجرای بنزین صرف‌نظر از اینکه بزرگ‌ترین اشتباه، اعلام شوک‌گونه و به دور از انتظار افزایش نرخ بنزین بود و تکذیب دو سه روز قبل از آن  وزیر نفت هم بر ناراحتی‌ها افزود، اما بعد از ماجرا چند اتفاق مهم افتاد که بر نارضایتی مردم افزود. یکی همین ایراداتی بود که سامانه #6369* داشت، دومی اختلال در سایت درخواست بررسی تخصیص بسته حمایتی بود و سومی درخواست دولت برای بررسی اطلاعات حساب‌های بانکی افراد و نهایتا خبر محمدباقر نوبخت در مورد عدم واریز بسته بنزینی در آذرماه که همگی بی‌اعتمادی به دولت را در پی داشت.اما در کنار همه اینها اتفاق دیگر رخ داد که تنها به اندازه تمامی بی‌تدبیری‌های ذکر شده مردم را دلخور و عصبانی کرد. رئیس‌جمهور در اولین اظهارنظر عمومی خود در مورد افزایش نرخ بنزین، به جای توضیح و اقناع افکار عمومی، مسئولیت را از سر خود باز کرد و بر دوش وزارت کشور و صداوسیما انداخت.

حسن روحانی به جای اینکه از فرآیند، چرایی و مسائل این‌چنینی بگوید، عصر روز چهارشنبه 6 آذرماه در جلسه شورای اداری استان آذربایجان‌شرقی گفت: «شبی که سهمیه‌بندی بنزین اجرا شد من خودم هم اطلاع نداشتم و نمی‌دانستم که اجرای این طرح این هفته است یا هفته آینده؛ چراکه به شورای امنیت کشور گفته بودم که زمان آن را حتی به من هم نگویید و  به آنها گفته بودم در صداوسیما کارهای تبلیغاتی اجرای این طرح را انجام دهید و هر شبی که مناسب بود آن را اجرایی کنید. من هم مثل همه مردم ایران صبح جمعه مطلع شدم قیمت بنزین تغییر کرده است چراکه من این طرح را به شورای امنیت واگذار کرده بودم و به آنها گفته بودم که زمان اجرایی شدنش را به من نگویید چون این مصوبه در جلسه سران قوا مصوب شده است.»

 واکنش ها به ماجرای صبح جمعه

اینکه رئیس‌جمهور بگو