• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

قرائتی: آموزش و پرورش ما فلج و فشل است

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش شبیه یک شوخی است، گفت: آموزش و پرورش ما فلج و فشل است و دیپلمه‌های ما مهارت ندارند.

قرائتی: آموزش و پرورش ما فلج و فشل است
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، حجت‌الاسلام محسن قرائتی صبح امروز در همایش 2 هزار نفری دانشجومعلمان استان گلستان با موضوع « نماز؛ سلامت جسم، نشاط روح» که در حسینیه عاشقان ثارالله (ع) سپاه نینوای استان برگزار شد، اظهارداشت: برخی‌ها می‌گویند 70 درصد مطالبی که در سخنرانی‌ها مطرح می‌کنم در کتاب‌ها وجود ندارد برای همین تصمیم گرفتم بین دانشجویان و فرهنگیان سخنرانی کنم که شما مغز نسل نو هستید.

وی خطاب به دانشجویان گفت: آینده شغلی شما مشخص است و به عنوان فرهنگی قرار است به جامعه خدمت کنید. شما باید بدانید در چه جایگاه اثرگذاری قرار دارید.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تشبیه هنر معلمی به کار یک نجات غریق افزود: معلمی یک شغل نیست؛ در شرایطی که نسل جدید ما در حال غرق شدن است، معلمان باید مانند نجات غریق، آنان را نجات دهند.

وی خاطرنشان کرد: معلمان باید استعدادها و توانمندی‌های دانش‌آموزان را به خوبی تشخیص دهند و در مسیر شکوفایی آن قدم بردارند.

حجت‌الاسلام قرائتی گفت: معلمی، فن، مهارت، سلیقه و سیاست است و همه چیز را در خود جمع دارد. حاضر نیستم معلمی را با ریاست جمهوری عوض کنم.

وی با بیان اینکه اثرگذاری معلمان، همیشگی و دائمی است، به انتقاد از آموزش و پرورش پرداخت و اظهارداشت: آموزش و پرورش ما فلج و فشل است و دیپلمه‌های ما مهارت ندارند. آنان حتی بیل گرفتن در دست را بلد نیستند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: طبق آمار سه میلیون لیسانسه بیکار داریم در عین حال سه میلیون افغانستانی در کشور کار می‌کنند این نشان می‌دهد که مهارت نیست. کسی که مهارت ندارد شغل، پول، همسر، فرزند و مسکن هم ندارد.

وی خاطرنشان کرد: باید خاک آموزش و پرورش را همانند حوزه‌های علمیه تغییر داد تا شاهد تحول در این نهادهای اثرگذار باشیم.

حجت‌الاسلام قرائتی ادامه داد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش شبیه یک شوخی است در حالیکه برای این تغییرات نیازمند مرد تحول هستیم.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار