• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

واکنش پوتین به محرومیت روسیه

رئیس‌جمهوری روسیه درباره محرومیت 4 ساله این کشور از حضور در المپیک و جام جهانی، گفت: مجازات باید انفرادی باشد نه جمعی. افرادی که کار غیرقانونی انجام نداده‌اند نباید درگیر شوند.

واکنش پوتین به محرومیت روسیه
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از foxsports، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه می‌گوید این کشور دلایل تجدیدنظر در خصوص تصمیم آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) مبنی بر محرومیت روسیه را دارد.

روز دوشنبه، کمیته اجرایی وادا روسیه را به مدت 4 سال محروم کرد که این محرومیت شامل عدم حضور در بازی‌های المپیک 2020 و جام جهانی 2022 قطر می‌شود. روسیه همچنین نمی‌تواند میزبانی رویدادهای مهم را در این 4 سال داشته باشد.

پوتین در نشست خبری که در کاخ الیزه فرانسه برگزار شد، اعلام کرد روسیه تصمیماتی را که بوی سیاسی می‌دهد و به نفع ورزش هم نیست، آنالیز می‌کند.

پوتین در این باره اظهار داشت: هیچ شکایتی از کمیته ملی المپیک روسیه از وادا ارسال نشده است. اگر شکایتی نیست، پس ورزشکاران کشور ما باید زیر پرچم روسیه به رقابت بپردازند. این در منشور المپیک نوشته شده است.

وی افزود: هر گونه مجازاتی باید انفرادی اعمال شود، آن هم مطابق با کارهایی که صورت گرفته است. مجازات نمی‌تواند جمعی باشد و افرادی را دربر بگیرد که هیچ کار غیرقانونی انجام نداده‌اند.

روسیه در خصوص رای وادا درخواست تجدیدنظر داده است./ فارس

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار