• تقویم روزنامه فرهیختگان ۲۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
واکنش ستاره ولزی به سوت‌های اعتراضی هواداران رئال

بیل: سعی می‌کنم بی‌تفاوت باشم

بیل بارها با سوت‌های اعتراضی هواداران رئال روبه‌رو شده و در یکی دو فصل اخیر چند بار در برنابئو با چنین مشکلی روبه‌رو شده است.

بیل: سعی می‌کنم بی‌تفاوت باشم
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»،گرت بیل طی سال‌های اخیر یکی از حاشیه‌سازترین بازیکنان رئال مادرید بوده و به همین دلیل بارها با هواداران این تیم دچار مشکل شده است. از اختلافاتش با رونالدو تا مصدومیت‌های پیاپی و همچنین گلف بازی کردن‌هایش زمانی که تیم به بازگشت او به میادین نیاز داشته دلایل مختلفی است که باعث شده یکی از گران‌ترین بازیکنان دنیا روزهای دشواری را در رئال مادرید سپری کند. بیل در تابستان در آستانه جدایی از رئال بود. ابتدا باشگاه برای فروش او دست به کار شد اما این ستاره ولزی مخالفت کرد. سپس پیشنهادی از چین رسید که او را برای جدایی وسوسه کرد و این بار مدیران رئال بودند که مانع این انتقال شدند. او در همان دوره نخست حضور زیدان روی نیمکت کهکشانی‌ها هم با مربی فرانسوی مشکل داشت و پس از بازگشت زیزو به برنابئو به نظر می‌رسید یکی از اولین نفراتی است که از باشگاه جدا می‌شود.

  واکنش به اعتراض‌ها

بیل بارها با سوت‌های اعتراضی هواداران رئال روبه‌رو شده و در یکی دو فصل اخیر چند بار در برنابئو با چنین مشکلی روبه‌رو شده است. آخرین مورد آن مربوط به دیدار دو هفته پیش برابر سوسیه‌داد بود و زمانی که می‌خواست به‌عنوان بازیکن تعویضی وارد میدان شود با سوت‌های هواداران روبه‌رو شد. هواداران با پلاکاردی که روی آن نوشته شده بود: «ولز، گلف و رئال مادرید، به ترتیب اولویت» معتقد بودند او برای رئال ارزش زیادی قائل نیست و اولویت‌های دیگری در زندگی‌اش دارد.

بیل با وجود این اتفاقات در 23دقیقه‌ای که در آن دیدار به میدان رفت نمایش خوبی داشت. او در گفت‌وگو با «بی‌تی اسپورت» می‌گوید هرچه تجربه‌اش بیشتر شده راحت‌تر با این اعتراضات کنار آمده است: «یادم هست نخستین باری که با چنین واکنش‌هایی مواجه شدم شوکه شدم و برایم عجیب بود. واقعا نمی‌دانستم باید چگونه با آن برخورد کنم. کمی که سنم بالاتر رفت و دوباره این اتفاقات رخ داد دیگر می‌دانستم چگونه آن را مدیریت کنم و با این واکنش‌ها کنار بیایم.»

بیل نزدیک به یک ماه در تمرینات تیمش به دلیل آسیب‌دیدگی غایب بود اما هنگامی که تمرینات تیم ملی ولز برای حضور در مرحله انتخابی یورو 2020 آغاز شد به سرعت به اردوی تیم اضافه شد و همین موضوع خشم رئالی‌ها را به همراه داشت. بیل در ادامه می‌گوید: «حالا سعی می‌کنم نسبت به اعتراضات بی‌تفاوت باشم. به هر حال برنابئو بهترین مکان برای این کار است چراکه اگر نمایش خوبی نداشته باشید با اعتراض هواداران روبه‌رو می‌شوید. مسلما باید تمام تلاش خود را انجام دهم و بهترین نمایش خود را ارائه کنم تا هواداران متوجه شوند که چه توانایی‌هایی دارم. فکر می‌کنم در این شرایط دیگر سوت‌‌زدن‌ها به پایان می‌رسد و به شرایط عادی برمی‌گردیم.»

البته خود بیل هم در بروز این اتفاقات بی‌تقصیر نیست. او و هم‌تیمی‌هایش در ولز پس از قطعی شدن صعودشان به یورو 2020 و زمانی که مشغول شادی بودند مشابه همان پرچمی که هواداران رئال به ورزشگاه برده بودند را به دوربین‌ها نشان دادند تا به نوعی به رئالی‌ها طعنه بزنند.

  انتخاب درست مورینیو

در ادامه این گفت‌وگو از ستاره ولزی درباره حضور ژوزه مورینیو روی نیمکت تاتنهام از او سوال شده است. تیمی که بیل طی سال‌های 2007 تا 2013 در آن عضویت داشت و طی سال‌های اخیر هم چندین بار شایعه بازگشتش به این تیم شنیده می‌شود. او می‌گوید: «انتخاب ژوزه مورینیو به‌عنوان سرمربی تاتنهام یک انتخاب بسیار خوب برای باشگاه بود. او متخصص موفقیت است و جام‌های متعددی در تیم‌های مختلف کسب کرده است. تاتنهام می‌خواهد پس از مدت‌ها فاتح یک جام شود و فکر نمی‌کنم برای کسب این موفقیت بهتر از مورینیو پیدا می‌شد. فکر می‌کنم این همکاری دوطرفه منجر به موفقیت و کسب جام برای این تیم شود.»

بیل در رئال مادرید زیرنظر مورینیو کار کرده و به همین دلیل این احتمال دور از ذهن نیست که او با بازگشت به تیم سابقش دوباره با این مربی پرتغالی کار کند. در شرایطی که به نظر می‌رسد این آخرین فصل حضور او در برنابئو است، شایعه بازگشت او به لیگ برتر قوت گرفته و گفته می‌شود او بین یکی از دو تیم تاتنهام یا منچستریونایتد یکی را برای ادامه فوتبالش انتخاب خواهد کرد.

* نویسنده: سیامک خاجی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار