• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
«فرهیختگان» گزارش می‌دهد

ترافیک برفی و بنزینی و مسئله دولت تماشاچی

دولت ناکارآمد، شهردار تماشاچی، رسانه غائب بهترین گراف وضعیت امروز است که حسابی برای شیطنت‌های آن‌ور آبی زمینه را مهیا می کند!

ترافیک برفی و بنزینی و مسئله دولت تماشاچی
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، تهرانی ها امروز تجربه جدیدی از زندگی در تهران را سپری کردند. بارش برف و باران، غافلگیری مسئولان و البته اولین تجربه ماندن در ترافیک سنگین دو روز پس از نرخ جدید بنزین!

کلافگی پشت فرمان ماشین ناشی از ترافیک یک طرف و اعصاب خردی از اینکه آخرین قطرات بنزین 1000 تومانی باید در ترافیک بیهوده ناشی از ناکارامدی مسئولان شهرداری بسوزد از طرف دیگر، امروز شنبه را خاص‌تر کرده بود!

چند روز پیش شهردار تهران در واکنش به آلودگی هوا اظهار امیدواری کرده بود که اگر باد بیاید همه چیز خوب می شود. امروز نیز مسئول متولی خدمات شهری در شهرداری تهران در واکنش به بارش برف سنگین در تهران گفت: ما برای این شرایط تمرین نداریم؛ برف در برخی مناطق نسبتا سنگین است و یخ‌زدگی نیز در سطح شهر مشاهده می‌شود. سطح خیابان‌ها را پاک می‌کنیم، دوباره سفید می‌شود، برف نشسته و نمی‌توان آن را در هوا با تیر زد!

این از وضع شهرداری که مثل شهروندان یک تماشاچی خوب است و از حل مسئله اظهار عجز می کند!

البته این وضعیت تنها دلیل ترافیک سنگین تهران نبود! در چند نقطه از اتوبان های مهم، کافی بود چند نفر اراده کنند تا با کج و معوج گذاشتن اتومبیل های خود راه را ببندند! به این دلیل که می خواهیم به گران شدن بنزین اعتراض کنیم!

حالا در دولت چه خبر است؟ دولتی ها به کمک خبرگزاری هایشان تلاش می کنند بار گران شدن بنزین را از دوش خود بردارند! خبرگزاری دولتی تا آنجا که می تواند تیتر را کِش می دهد که گران شدن بنزین "تصمیم نظام" بوده نه دولت! اما از سوی دیگر خبر می رسد که کمک معیشتی دولت در ازای گران شدن بنزین، مانند سبد کالا که در گذشته به خانوارها اختصاص یافت، غیرنقدی است ! به این صورت که کارت سرپرستان خانوار بصورت نقدی شارژ می شود اما این مبلغ نقدی قابل برداشت نخواهد بود و صرفا می تواند در فروشگاههای بزرگ برای خرید  مورد استفاده قرار بگیرد. که البته همین هم تا 10 روز بعد اتفاق می افتد!

برویم سراغ صدا و سیما که انگار نه انگار اتفاقی افتاده و خبر مشکلات برف پائیزی را محدود به نبستن زنجیر چرخ و نپاشیدن نمک در سطح جاده ها خلاصه می کند! آن از وضع اطلاع رسانی که یکباره مردم را در شوک فرو می برد و این هم از وضع خبررسانی که تلاش می کند همه چیز را خوب و منزه جلوه دهد!

دولت ناکارآمد، شهردار تماشاچی، رسانه غائب بهترین گراف وضعیت امروز است که حسابی برای شیطنت های آنور آبی زمینه را مهیا می کند! امروز در اتوبان های تهران و جایی که نه از نمک پاشی شهرداری نه از دوربین صدا و سیما و نه از دولت خبری بود ؛ در عوض دوربین هایی بودند که در حال ارسال سوژه بکر به رسانه های ضدانقلابی بودند که خیلی کار سختی برای صورت بندی وضع موجود ندارند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار