• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

تداوم بارش برف و باران در ۱۹ استان تا سه‌شنبه

سازمان هواشناسی کشور از تداوم بارش برف و باران در ۱۹ استان تا سه شنبه خبرداد و اعلام کرد: بارش‌های گسترده‌تر در راه است.

تداوم بارش برف و باران در ۱۹ استان تا سه‌شنبه
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی امروز شنبه در استان های ساحلی دریای خزر بارش به صورت باران و برف ادامه می‌یابد و در برخی مناطق اردبیل،‌زنجان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی،‌دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش به صورت برف و باران پیش بینی شده است.

علاوه بر این به تدریج با استقرار سامانه بارشی در  مناطق جنوبی‌تر، برخی مناطق در غرب کشور و بخش‌هایی از مرکز کشور بارش باران، برف و وزش باد و مناطق جنوبی شامل بخش‌هایی از استان فارس،‌خوزستان، غرب هرمزگان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و برخی نواحی غرب و مرکز خلیج‌فارس رگبار باران گاهش رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی روی می‌دهد.

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرده فردا یکشنبه سواحل دریای خزر و در بخش‌هایی از غرب و مناطق مرکزی کشور باران، برف، وزش باد و در جنوب غرب و جنوب کشور در استان‌های خوزستان، بوشهر،‌فارس و نواحی و مرکز خلیج‌فارس رگبار باران گاهی رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

 فردا شدت بارش‌ها در گیلان،‌ شرق لرستان،‌ چهارمحال و بختیاری،‌کهگیلویه و بویراحمد، فارس،‌بوشهر،‌ خوزستان، غرب و جنوب اصفهان است.

سازمان هواشناسی همچنین اعلام کرده روز دوشنبه علاوه بر مناطق ذکر شده،‌بارش‌های گسترده‌تری از غرب و مرکز کشور را فرا خواهد گرفت و تا حدی به شمال غرب هم کشیده می‌شود. شدت بارش‌ها دوشنبه برای بخش‌هایی از گیلان،‌ غرب و مرکزی خلیج‌فارس،‌چهارمحال و بختیاری، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و غرب فارس و جنوب اصفهان است.

روز سه شنبه بارش در نوار غربی کشور به تدریج پایان یافته و بارش‌ها علاوه بر استان‌های واقع در سواحل دریای خزر، دامنه‌های البرز و بخش‌هایی از مرکز و جنوب کشور به مناطقی از شرق و شمالشرق کشور نیز کشیده خواهد شد. روز چهارشنبه بارش ها در نیمه شرقی کشور اتفاق می افتذ.

سازمان هواشناسی همچنین از کاهش 5 تا 10 درجه ای دما طی امروز با نفوذ توده هوای سر در نیمه شمالی کشور خبر داده است./ تسنیم

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار