• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
عضو جامعه مدرسین:

باید سه معمم جامع الشرایط از قم به مجلس بروند

مسعودی خمینی گفت: به نظر من سه نفر معمم جامع‌الشرایط باید از قم به مجلس برود که دیگران را با فقاهت خود رهبری کنند.

باید سه معمم جامع الشرایط از قم به مجلس بروند
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، مسعودی خمینی در گفت و گویی در خصوص لیست سه نفره ای که اخیرا به عنوان کاندیداهای شهر قم در انتخابات مجلس یازدهم ارائه شده با بیان اینکه نمی‌دانم چطور آقای لاریجانی که ۱۲ سال نماینده قم و رئیس مجلس بوده است کنار گذاشته می‌شود معتقد است باید سه معمم جامع الشرایط از قم به مجلس بروند.

محورهای گفت وگوی عضو جامعه مدرسین به این شرح است:

*مجلس ما مجلس اسلامی است. من نظرم این است که افرادی که می‌خواهند به مجلس بروند باید حداقل از نظر علمی سطح بالایی داشته باشد یک نفری که کتاب های اولیه لازم را نخوانده است و می‌خواهد سمتی در مجلس بگیرد معلوم است که نتیجه‌اش چه می‌شود؛ باید فردی باشد که از نظر علمی عده‌ای او را قبول داشته باشند می‌خواهد. من به جامعه مدرسین گفته‌ام وکلایی که می‌خواهد از قم به مجلس بروند لااقل باید مجتهد متجزی باشند چرا از بزرگان و علما در تعیین کاندیدا استفسار نمی‌کنند؟!

*فردی که می‌خواهد به مجلس برود باید سرآمد یک عده‌ای باشد؛ هرکسی را که نمی‌شود به مجلس فرستاد و لذا باید جامعه مدرسین به درستی روی گزینه‌ها بیندیشد و افرادی که به درد اسلام و انقلاب می‌خورد را به مجلس بفرستد.

*من عرض می‌کنم جامعه مدرسین وظیفه شرعی و انسانی‌اش این است که فردی را که به درد اسلام می‌خورد و دارای وجاهت اسلامی است آن را به عنوان کاندیدا تعیین کنند که خوشبختانه قم از این شخصیت‌ها زیاد دارد فقط باید انها را شناسایی کنند و این افراد را تعیین کنند. به نظر من سه نفر معمم جامع‌الشرایط باید از قم به مجلس برود که دیگران را با فقاهت خود رهبری کند. این‌ها مسائلی است که همواره گفته‌ایم و امیدواریم گوش شنوایی وجود داشته باشد.

*من نمی‌دانم چطور آقای لاریجانی که ۱۲ سال نماینده قم و رئیس مجلس بوده است کنار گذاشته می‌شود و فردی که اصلا مشخص نیست یک کتاب منطق را خوانده است یا نه به مجلس راه پیدا کنند. به نظر من علما باید استین بالا بزنند و سه نفر مجتهد را به مجلس بفرستند تا مجلس را رهبری کنند./ خبرآنلاین

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار