• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

صالحی: تا 1406 دارای سه هزار مگاوات برق هسته ای خواهیم بود

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: تا سال 1406 دارای سه هزار مگاوات برق هسته ای خواهیم بود.

صالحی: تا 1406 دارای سه هزار مگاوات برق هسته ای خواهیم بود
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، فارس نوشت: علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی امروز (یکشنبه) در مراسم عملیات بتن ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر طی سخنانی یاد و خاطره مرحوم احمدیان معاون فقید سازمان انرژی اتمی و مدیر عامل شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی را گرامی داشت و به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره انرژی هسته ای و تأکید ایشان بر اینکه باید در یک افق نسبتا میان مدت برخوردار از 20 هزار مگاوات نیروگاه هسته ای باشیم، پرداخت.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه صنعت هسته ای می تواند در مجموعه صنایع کشور ایجاد کند و اینکه این صنعت می تواند بالقوه منشأ اقتدار باشد، اضافه کرد: یکی از  دلایلی که با چالش جدی با دشمنان انقلاب روبرو هستیم که می خواهند این منشأ اقتدار را از ما بگیرند.

صالحی انرژی هسته ای را جزو انرژی های پاک برشمرد و اضافه کرد: هر هزار مگاوات نیروگاه هسته ای مانع انتشار هفت میلیون تن آلاینده یا گازهای گلخانه ای می شود و در افقی تا 1406 دارای سه هزار مگاوات برق هسته ای خواهیم بود که مانع انتشار بیش از 21 میلیون تن گازهای آلاینده خواهد شد.  

وی گفت که نیروگاه بوشهر سالانه 660 میلیون دلار صرفه جویی برای کشور دارد. 

صالحی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی حاضر در این مراسم قدردانی کرد و افزود: نمایندگان مجلس قول دادند در بودجه سال آینده در این زمینه (نیروگاه بوشهر) توجه جدی بشود.

به گزارش خبرنگار فارس، «محمود جعفری» مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر نیز طی سخنانی در این مراسم به تشریح فعالیت های انجام شده در واحدهای دو و سه نیروگاه بوشهر پرداخت و افزود: نیروگاه دوم دارای توان حرارتی سه هزار و 12 و عمر مفید این نیروگاه 60 سال و قابل افزایش خواهد بود. قرارداد احداث این واحدها سال 93 امضا و در سال 95 تنفیذ و بهمن 95 تحویل پیمانکار شد. براساس برنامه ریزی صورت گرفته برای واحد سه در سال 1400 بتن ریزی خواهیم داشت و سال 1404 برای تحویل واحد دو و سال 1406 نیز زمان تحویل واحد سه خواهد بود.

در حال تکمیل ..

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار