• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی:

مردم در ادارات نباید معطل یک امضاء بمانند

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در آیین معارفه آیت‌الله محمدی‌لائینی امام جمعه ساری گفت: نمی‌توان مردم را با اموال راضی کرد و باید رضایت مردم با اخلاق نیکو و حسن خلق جلب کرد و مردم در ادارات نباید معطل یک امضاء بمانند.

مردم در ادارات نباید معطل یک امضاء بمانند

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، فارس نوشت: صبح امروز آیین معارفه آیت‌الله محمدی‌لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری با حضور حجت‌الاسلام گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری و حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری در مصلی نماز جمعه مرکز مازندران در جمع نمازگزاران برگزار شد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری طی سخنرانی خود حکم انتصاب آیت‌الله محمدی‌لائینی را قرائت و حکم را تقدیم امام جمعه جدید ساری کرد.

هنگام اعطای حکم رهبری به امام جمعه جدید ساری، مردم با شعار « امام جمعه ما خدا نگهدار تو» و « ای رهبر آزاده مازندران آماده» با امام جمعه جدید ساری بیعت کردند.

 

هنگام اعطای حکم رهبری به امام جمعه جدید ساری، مردم با شعار « امام جمعه ما خدا نگهدار تو» و « ای رهبر آزاده مازندران آماده» با امام جمعه جدید ساری بیعت کردند.

حجت‌الاسلام غلامحسین گلپایگانی در ابتدای سخنان خود با ابلاغ سلام رهبر معظم انقلاب اسلامی به مردم مازندران گفت: استان مازندران یکی از استان های شاخص و ولایتمدار کشور است.

وی یکی از خصلت‌های مردم استان مازندران را مهمان‌نوازی دانست و گفت: به بنده گفته شد استان مازندران در سال 50 میلیون مسافر دارد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با آروزی سلامتی برای آیت‌الله طبرسی امام جمعه سابق ساری، گفت: ایشان برای استان مازندران زحمات بسیاری کشیده است.

 

 لزوم پرهیز از حرام‌خواری 

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه نامگدازی هفته وحدت ابتکاری جالب و خنثی کننده توطئه دشمنان بود،گفت: هر گونه اقدام در راستای رسیدن دشمن به اهدافش و اختلاف بین شیعه و سنی خیانت است چرا که افراد نادانی در دو طرف هستند که آب در آسیاب دشمن می‌ریزند.

 محمدی‌گلپایگانی بر لزوم پرهیز از حرام خواری در جامعه تاکید کرد و افزود: متاسفانه در برخی مواقع این موضوع در جامعه در بین اقلیتی وجود دارد.

نامگدازی هفته وحدت ابتکاری جالب و خنثی کننده توطئه دشمنان بود،هر گونه اقدام در راستای رسیدن دشمن به اهدافش و اختلاف بین شیعه و سنی خیانت است چرا که افراد نادانی در دو طرف هستند که آب در آسیاب دشمن می‌ریزند.

 

 تقدیر از رئیس قوه قضاییه 

وی با تقدیر از رئیس قوه قضاییه و درپیش گرفتن راه و حرکت انقلابی، افزود: این راه موجب می‌شود تا مفسدان، غاصبان و کسانی که بیت‌المال را غارت کردند قلع و قمع کند تا دیگر در آینده جرات غارت نکنند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: بدانید که نمی‌توان مردم را با اموال راضی کرد و باید رضایت مردم با اخلاق نیکو و حسن خلق جلب کرد و مردم در ادارات نباید معطل یک امضاء بمانند.

 محمدی‌گلپایگانی خطاب به مسؤولان تاکید کرد: کسانی که در نظام اسلامی صاحب منصب هستند بدانند که این امانت الهی را روزی از آنان خواهند گرفت و باید برای کردار‌ها و اقدامات جواب داد.

 ولایت فقیه تمام ظرفیت‌های امامت در عصر غیبت را دارد

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور نیز در جمع مردم مازندران طی سخنانی گفت: سازمان‌بخشی جامعه با محوریت امام و نماز جمعه شکل می‌گیرد.

محمدجواد حاج علی‌اکبری با بیان اینکه روز جمعه فراخوانی متفاوت برای گردهمایی مسلمانان است،افزود: جبهه متحدی بر علیه دشمنان و صفوف کفر در صفوف نماز جمعه شکل می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه امام جمعه، جامعه را متحد می‌کند و با نماز جمعه حرکت عمومی جامعه استحکام پیدا می‌کند، دامه داد: شیعه در طول تاریخ زعیم و رهبر داشت و همین عامل باعث شد که حفظ شود.

 اکنون در شرایطی هستیم که ولایت فقیه تمام ظرفیت‌های امامت در عصر غیبت را دارد و فیوضات آن به همه می‌رسد، جامعه‌ای که جان خود را در راه خدا بدهد عزت و شکوه برای آنها فراهم می‌شود.

 

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اعلام اینکه اکنون در شرایطی هستیم که ولایت فقیه تمام ظرفیت‌های امامت در عصر غیبت را داراست و فیوضات آن به همه می‌رسد، خاطر نشان کرد: جامعه‌ای که جان خود را در راه خدا بدهد عزت و شکوه برای آنها فراهم می‌شود.

قدردانی از خدمات آیت‌الله طبرسی

وی با اشاره به اینکه مازندران در شکل‌گیری و تداوم انقلاب آمادگی خود را به خوبی نشان داده است، گفت: آیت الله نورالله طبرسی نماینده سابق ولی فقیه و امامت جمعه شهر ساری که در دو دهه نمایندگی ولی فقیه و چهار دهه امامت جمعه شهر ساری را داشته منشاء خدمات زیادی در استان مازندران بود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با قدردانی از خدمات آیت‌الله طبرسی که هم اکنون در بستر بیماری است، افزود: با تایید استعفای ایشان از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام محمدی لایینی که از خانواده فقاهت نیز بوده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان نماینده ولی فقیه در استان منصوب شده که برای ادامه کار نیازمند همراهی مردم دارد.


حاج علی‌اکبری ابراز امیدواری کرد با حضور نماینده جدید ولی فقیه در استان، مازندران بتواند همانند گذشته زمینه‌ساز جذب جوانان به نماز جمعه شود.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار