• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
رمزگشایی «فرهیختگان» از انتقادهای استراماچونی؛ گوشزد به مدیران، حمایت از بازیکنان

خیال استقلالی‌ها راحت، استرا جایی نمی‌رود

فعلا خبری از استعفای جدی سرمربی ایتالیایی نیست و دور جدید تمرینات آبی‌ها به‌زودی زیر نظر استراماچونی آغاز خواهد شد تا این تیم خود را برای بازی با نساجی مازندران در اول آذر آماده کند.

خیال استقلالی‌ها راحت، استرا جایی نمی‌رود

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، «همه بازیکنان با وجود مشکلات با صددرصد توان در تمرینات تلاش می‌کنند، اما چیزی که من اینجا می‌بینم، این است که امکان ادامه دادن با این تیم وجود ندارد. خیلی از افرادی که کنار تیم هستند، حتی یک ریال هم دریافتی نداشتند. بازیکنان نیز هیچ دریافتی‌ای نداشتند. خیلی از بازیکنان به دلیل مشکلات مالی حتی به تمرین نمی‌توانند بیایند. من در سابقه کاری خود با مشکلات مختلفی روبه‌رو شدم. در پاناتینایکوس مشکلات مختلفی داشتم، اما باشگاه با مربیان و بازیکنان رو و صادق بود. من جوابی برای بازیکنانم ندارم. به ما می‌گویند هفته دیگر درست می‌شود. برای من ممکن نیست این‌گونه ادامه بدهم. اکنون همه می‌بینید که تیم در داخل زمین چگونه است و بازیکنان 150 درصد تلاش می‌کنند. هواداران و علاقه‌مندان به تیم باید واقعیت را بدانند. ما هفته گذشته یک تمرین نداشتیم، زیرا یک زمین در اختیار ما نبود و یک زمین هم شرایط تمرین نداشت. قلب من شکسته است و اگر در این دو هفته اتفاقی نیفتد، برای من ادامه راه ممکن نیست. بعضی بازیکنان می‌خواستند در این ۴ ماه حاضر نشوند، اما من به بازیکنانم گفتم شما بازیکن استقلال هستید و با پول یا بی‌پول باید حضور داشته باشید. کاپیتان تیم ما نیز روی این ذهنیت با بازیکنان کار کرد، اما این خیلی‌زیاد است، زیرا در این ۴ ماه هیچ‌کس دریافتی نداشته است. ما حرفه‌ای هستیم و در دو ماه آخر با کیفیت فوق‌العاده‌ای ۷ مسابقه را برنده شدیم. این مشکل قبل از بازی تراکتور بود. من به بازیکنان گفتم باید توان خود را بگذارید و بعد از شروع تعطیلات من برای حل مشکلات پیش‌قدم می‌شوم.»

این بخشی از صحبت‌های سرمربی ایتالیایی استقلال بعد از برد درخشان و پرگل پنج بر صفر این تیم مقابل نفت آبادان بود که البته بعد از روند خوب آبی‌ها در هفته‌های اخیر و کسب ۷ برد پیاپی هواداران این تیم را هم نگران کرد تا جایی که دوباره کانال‌ها و پیج‌های هواداری پر شد از انتقاد و بعضا توهین به مدیرعامل و برخی دست‌اندرکاران باشگاه استقلال. اما ماجرا چه بود؟ واقعا سرمربی ایتالیایی استقلال قصد جدایی دارد؟

استرا و میراثش

سرمربی ایتالیایی استقلال بعد از مشکلات ابتدای فصل و روند ناکامی‌ای که این تیم داشت و بعد از متحمل شدن مشقات فراوان حالا و به‌زعم پیشکسوتان استقلال تیمی را ساخته که نه‌تنها مدعی قهرمانی در لیگ برتر ایران به شمار می‌رود بلکه به‌عنوان یک توفان آبی، حتی در آسیا نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و تازه این درحالی است که استقلال در برهه زمانی اخیر دو سه بازیکن اصلی تیمش را هم از دست داد تا مشخص شود سیستم تاکتیکی در استقلال استراماچونی حرف اول را می‌زند و هر بازیکن دیگری نیز در این سیستم می‌تواند این تیم را موفق کند. بنابراین حالا استقلال همان تیم واقعی طرفدارانش شده و سرمربی این تیم نیز بیشترین نقش را برای رساندن تیم تا این مرحله داشته و زحماتش در این بین انکارناپذیر است. پس اگر این استقلال را میراث یک مربی موفق بدانیم، کمی غیرمنطقی خواهد بود که در این وضعیت صحبت‌هایی شنیده شود که در آن بوی قهر یا استعفا به مشام برسد. آن هم از سوی فردی که در ۴ ماه حضورش در ایران سعی کرد با عملکردی بی‌حاشیه تیمش را از فرش به عرش برساند. پس جریان چه بود که استراماچونی ایتالیایی بعد از برد پرگل و شیرین تیمش با آن اظهارات، همه را نگران کرد؟

تلنگری به اعضای هیات‌مدیره

استراماچونی امروز با خانواده راهی شیراز شد تا در فرصت تعطیلی تمرینات استقلال به گردش در یک شهر تاریخی در ایران مشغول شود و این درحالی است که اگر این مربی ایتالیایی به هر دلیلی ناراحت بود و قصد رفتن داشت، از این فرصت کوتاه استراحت استفاده کرده و به جای شیراز راهی رم می‌شد ولی او ماند تا فالوده شیرازی را هم تجربه کند، به بازار وکیل برود، ارگ کریمخان را از نزدیک ببیند و چه‌بسا برای تماشای تمدن پارسی راهی تخت‌جمشید شود. او مانند ۴ ماه گذشته در راستای سروسامان دادن به تیم باز هم به کشورش نرفت و ماند تا امیدوار به روزهای آینده باشد و از سوی دیگر این پالس مثبت، قضیه استعفا را منتفی کرد و نگرانی را از هواداران گرفت. با این حال استراماچونی که از قول و وعده‌های مدیران ارشد استقلال در هیات‌مدیره این باشگاه به ستوه آمده، برای تحت‌فشار گذاشتن آنها و حتی مدیران مجمع استقلال یعنی وزیر ورزش و همه کسانی که می‌توانند در این وضعیت، منابع مالی برای پرداخت مطالبات بازیکنان و کادرفنی را تامین کنند، دلخوری‌هایش را در قالب تلنگری جدی در نشست خبری بعد از بازی با نفت آبادان مطرح کرد.

تهدید برای تکرار نشدن اشتباهات

یکی از نزدیکان باشگاه در این خصوص به «فرهیختگان» گفت: «استرا هنوز با خودش کنار نیامده که چطور تیمی پرهوادار در سطح اول فوتبال ایران قبل از مهم‌ترین بازی فصلش نمی‌تواند از زمین تمرین بهره‌مند شده و یک‌بار برای همیشه آن هم در آستانه فصل بارش‌ها تذکری سفت و سخت را مطرح کرد تا دیگر چنین اتفاقی برای او و تیمش در فصل جاری و دیدارهای حساس پیش‌رو تکرار نشود.»

در این بین، استراماچونی که به بازیکنانش قول گرفتن مطالبات‌شان را داده بود، از این طریق سعی کرد پشت آنها در آمده و در تعطیلات پیش‌رو و دقیقا در همان فاصله زمانی دو هفته‌ای تا دیدار بعدی مقابل نساجی مازندران بخشی از مشکلات مالی آنها را حل کند. در شرایطی که استقلال توانست از نظر فنی خیال هوادارانش را راحت کند، طبعا مدیران باشگاه نیز علاقه‌ای ندارند حواشی مربوط به مشکلات مالی دامن‌شان را بگیرد و پیش‌بینی می‌شود به‌زودی بخشی از مطالبات اعضای تیم پرداخت شود، اما هرچه هست فعلا خبری از استعفای جدی سرمربی ایتالیایی نیست و دور جدید تمرینات آبی‌ها به‌زودی زیر نظر استراماچونی آغاز خواهد شد تا این تیم خود را برای بازی با نساجی مازندران در اول آذر آماده کند.

* نویسنده: محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha