• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

افزایش 440 درصدی پروازهای عتبات عالیات "هما" در اربعین امسال

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" از روز آغاز پروازهای اربعین، تعداد 344 پرواز رفت و برگشت به مقصد فرودگاه نجف اشرف انجام داده است که این آمار در مقایسه با تعداد پروازهای سال گذشته افزایش 440 درصدی داشته است.

افزایش 440 درصدی پروازهای عتبات عالیات "هما" در اربعین امسال
0.00

 هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" از روز آغاز پروازهای اربعین(12 مهرماه )تا پایان روز 29 مهرماه سال جاری از 3 فرودگاه کشور، تعداد 344 پرواز رفت و برگشت به مقصد فرودگاه نجف اشرف انجام داده است که این آمار در مقایسه با تعداد پروازهای سال گذشته افزایش 440 درصدی داشته است.
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از اداره کل روابط عمومی "هما"، تا پایان روز 29 مهر، تعداد 230 پرواز از فرودگاه حضرت امام (ره)، 88 پرواز از فرودگاه کرمانشاه و تعداد 26 پرواز از فرودگاه ایلام انجام شده است که با این تعداد پرواز، بیش از 25 هزار زایر حسینی، در پروازهای رفت و برگشت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران" هما "جابجا شده اند.
" هما" درعملیات انتقال زایران حسینی سال جاری، علاوه بر فرودگاه حضرت امام (ره) برای اولین بار از دو فرودگاه کرمانشاه و ایلام ، پروازهایی را به مقصد فرودگاه نجف اشرف انجام داده است که برای انجام این پروازها از هواپیماهای ایرباس وATR استفاده نموده است.
براساس این گزارش، متوسط کل تاخیر پروازهای عتبات عالیات اربعین امسال تا پایان روز یاد شده، 15دقیقه بوده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ( 28 دقیقه)، کاهش 53 درصدی داشته است.
گفتنی است در سال گذشته ، در فاصله زمانی 15 روزه ایام اربعین (23مهرماه تا 8 آبان سال 97)، تعداد 78 پرواز برای جابجایی زایران حسینی توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی "هما "از فرودگاه حضرت امام(ره) به دو فرودگاه نجف اشرف و بغداد انجام شد که با توجه به انجام 344 پرواز در فاصله 15 روز ایام اربعین حسینی سال جاری ( 12 مهر تا 29 مهرماه سال 98)، افزایش 440 درصدی در تعداد پروازها داشته است .

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار