• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

وزیر دفاع آمریکا با شاه سعودی دیدار کرد + عکس

«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا پیش از ظهر امروز (سه‌ شنبه) با شاه سعودی در ریاض دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

وزیر دفاع آمریکا با شاه سعودی دیدار کرد + عکس
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»،   فارس نوشت: «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در ریاض با «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در این دیدار «روابط دوستانه» عربستان سعودی و آمریکا و «همکاری‌های استراتژیک» دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مسائل امنیتی مشترک و شرایط منطقه و همکاری‌های واشنگتن و ریاض در خصوص آن از مهم‌ترین مسائل طرح شده در این دیدار بود. «ابراهیم بن عبدالعزیز العساف» وزیر خارجه و «خالد بن سلمان» معاون وزیر دفاع از حاضرین در این دیدار بودند.

این نخستین سفر «مارک اسپر» در سمت وزیر دفاع آمریکا به ریاض است و پیش‌بینی می‌شود پس از این دیدار با «محمد بن سلمان»، ولیعهد این کشور نیز دیدار کند.

او شب گذشته بعد از ورود به ریاض با رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا که مسئول عملیات‌های نظامی در منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) و افغانستان است دیدار کرد. 

خبرگزاری رویترز در خصوص این سفر نوشت: «احتمالاً یکی از مقاصد وزیر دفاع آمریکا اطمینان دادن به عربستان سعودی، در شرایطی است که تنش‌ها میان ریاض و تهران افزایش یافته است.» (جزئیات بیشتر)

 

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها