• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

مؤسسه «کلینیک زیبایی» در وزارت بهداشت نداریم

مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشت با بیان اینکه هیچ مؤسسه ثبت شده‌ای تحت عنوان کلینیک زیبایی در وزارت بهداشت نداریم، گفت:‌ با دخالت افراد غیر مجاز در این حوزه مطابق قانون برخورد می‌شود.

مؤسسه «کلینیک زیبایی» در وزارت بهداشت نداریم
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»،  علیرضا عسکری مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درباره «فعالیت کلینیک‌های زیبایی توسط برخی افرادغیر متخصص»، اظهار داشت: هیچ مؤسسه  ثبت شده‌ای تحت عنوان کلینیک زیبایی که مصطلح است و مطرح می‌شود در وزارت بهداشت نداریم.

وی ادامه داد: درمانگاه پوست و مو نیز یک مؤسس و یک مسوؤل فنی دارد و افراد غیر متخصص نیز نمی‌توانند درمانگاه پوست و مو ایجاد کنند و حائز شرایط نیستند.

مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشت افزود: طبق آخرین آیین‌نامه ابلاغی موجود در وزارت بهداشت مسؤول فنی این درمانگاه‌ها نیز متخصص پوست معرفی شده است و فرد باید تخصص مرتبط داشته باشد.

عسکری با بیان اینکه اگر فردی چنین دخالتی کرد، این دخالت غیرمجاز توسط فرد غیر مجاز در امر درمان است، تأکید کرد: این کار تخلف بوده و تکلیف قانونی آن مشخص است و رسیدگی به این تخلف مطابق قانون کشور انجام می‌شود.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار