• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
دهقانی فیروزآبادی در همایش فناوری و نوآوری:

باید نیروی انسانی کارآفرین و خلاق در دانشگاه آزاد تربیت کنیم

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، ایجاد این معاونت را محصول تفکر و احساس ضرورت برای پاسخگویی به نیاز جامعه دانست.

باید نیروی انسانی کارآفرین و خلاق در دانشگاه آزاد تربیت کنیم
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در نخستین همایش فتاوری و نوآوری که امروز در سالن همایش فرهیختگان برگزار شد، گفت: فلسفه برگزاری چنین همایشی، حرکت جدی به سمت حوزه فناوری و نوآوری است که لازمه آن ایجاد فرهنگ، تبیین مفاهیم و مسائل این حوزه است.

وی با تاکید بر عملیاتی کردن سیاست های معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: در همایش فناوری و نوآوری، 5 کارگاه اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه‌گذاری دانش بنیان، امور کارآفرینی و مراکز رشد، کارگاه سیاست‌گذاری و نظارت راهبردی، ایجاد و توسعه آموزش های فناوری و خلاقیت و امور پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان برگزار می شود.

دکتر دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه دانشگاه ها با دو هدف عمده تاسیس شدند، افزود: آماده سازی نیروی انسانی برای اشتغال حرفه ای و تربیت انسانها برای زندگی اجتماعی و ارتقا شخصیت آنها از اهداف اساسی تاسیس دانشگاه هاست.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی به روند تحول نسل های دانشگاهی در کشور اشاره و تصریح کرد: رویکرد دانشگاه ها در نسل اول آموزشی، نسل دوم پژوهشی، نسل سوم کارآفرینی و نسل چهارم فناوری است.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در ابتدا برای پرورش نیروی دیوان سالار که نیاز مبرم ادارات، کارخانه ها و وزارتخانه ها در دهه 60 و 70 بود، تاسیس شد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: با شروع دوران توسعه و سازندگی در کشور نیاز به افراد تحصیلکرده ای که به تحقیق و پژوهش نیز آشنا باشند، احساس شد. بنابراین باید دانشگاه های نسل اول که آموزش محوربودند در پاسخ به این نیاز به دانشگاه های نسل دوم با رویکرد پژوهش محوری تغییر می کردند.

وی ادامه داد: ماموریت معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری ایجاد و سامان‌دهی موسسات فناوری و سایر زیرساختهای مورد نیاز جهت تبدیل دانشگاه آزاد اسلامی به دانشگاهی با مسئولیت اجتماعی و نقش موثر در پیشرفت کشور است.

دکتر دهقانی فیروزآبادی تاکید کرد: ایجاد معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری محصول یک تفکر شیک و لاکچری نیست، بلکه نتیجه تفکر و احساس ضرورت برای پاسخگویی به نیاز جامعه است، بنابراین باید نیروی انسانی کارآفرین و خلاق در دانشگاه آزاد اسلامی تربیت کنیم.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار