• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

درآمد ۴۲ هزار میلیارد تومانی دولت از ایرانسل

مدیرعامل ایرانسل در سیزدهمین سالروز راه‌اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل گفت: درآمدمستقیم و غیر مستقیم دولت از آغاز تاسیش شرکت ایرانسل ۴۲ هزار میلیارد تومانی بوده است.

درآمد ۴۲ هزار میلیارد تومانی دولت از ایرانسل
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، نشست خبری سیزدهمین سالروز راه‌اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل با حضور بیژن عباسی آرند مدیرعامل این شرکت و اصحاب رسانه در محل ساختمان مرکزی ایرانسل برگزار شد.

بیژن عباسی آرند ضمن عرض تسلیت به مناسبت اربعین حسینی در سالروز تاسیس شرکت ایرانسل گفت: ابتدای فعالیت ایرانسل تلفن همراه در ایران کالایی لوکس بود، اما با گسترش فعالیت‌های اپراتور ایرانسل قیمت تلفن همراه کاهش پیدا کرد و این کالا به کالایی ضروری و مصرفی تبدیل شد.

مدیرعامل ایرانسل ادامه داد: ایرانسل ماه عسل همکاری و سرمایه گذاری خارجی است که باعث شد تا انحصار در حوزه تلفن همراه از بین برود؛ شرکای خارجی نقش مهمی در پیشرفت ایرانسل داشته‌اند و از این بابت از آنها تقدیر می‌کنیم.

وی افزود: بر اساس گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اپراتور ایرانسل در حوزه تلفن همراه سهمی 43 درصدی از این بازار دارد و 89 درصد جمعیت ایران را تحت پوشش نسل دوم تلفن همراه قرار داده است.

عباسی آرند با اشاره به مشترکان روستایی ایرانسل افزود: بیش از نیم میلیون مشترک در حوزه اینترنت ثابت یا همان TD LTE داریم؛ در طول یکسال اخیر بیش از 1287 روستا به شبکه نسل دوم، 1975 روستا به نسل سوم و 1007 روستا به شبکه نسل چهارم با جمعیت یک میلیون نفر مجهز شده است. آخرین گزارش نشان می‌دهد که بالغ بر 7.7 میلیون نفر از مشترکان ایرانسل به نسل چهارم از طریق رومینگ ملی یا شبکه ایرانسل دسترسی دارند که رشد بسیار زیادی داشته است.

مدیرعامل ایرانسل در خصوص وصعیت همکاری ایرانسل با اپراتورهای خارجی اظهار داشت: ایرانسل در 144 کشور و 322 اپراتور خارجی خدمات رومینگ را ارائه می‌دهد که پوششی بسیار گسترده را برای مشترکان ایجاد کرده است. همچنین در ایام اربعین حسینی 1.7 میلیون نفر از ایرانسل استفاده داشته‌اند که نسبت به سال گذشته 78 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه در روستاها و شهرها تقاصای گسترده اینترنت وجود دارد، اظهار داشت: در مهرماه سال جاری مصرف دیتای روزانه ایران به 6 هزار و 800 ترابایت رسیده و در سال‌های اخیر همواره رشد داشته باشد. متوسط سرعت دیتای ایرانسل 35 مگابایت است که بیشترین سرعت در میان اپراتورهای کشور است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ایرانسل من به عنوان اپلیکیشن کاربردی ایرانسل در میان پنج اپلیکیشن برتر کشوز قرار گرفته و بیش از 27 میلیون دانلود داشته است.

عباسی با اشاره به درآمدهای دولت از ایرانسل گفت: درآمدهای مستقیم و غیرمستقیم دولت از ایرانسل در 13 سال گذشته بالغ بر 420 هزار میلیارد ریال بوده است؛ از سویی دیگر ایرانسل به دولت به صورت مستقیم و غیرمستقیم 321 هزار میلیارد ریال پرداختی داشته است. همچنین مبلغ 151 میلیارد تومان به باشگاه‌های ایرانسل، استقلال و تراکتور پرداخت شده که البته 44 میلیارد تومان از پیش پرداخت‌های ایرانسل به باشگاه‌ها کماکان مستهلک شده است.

وی با اشاره به حمایت ایرانسل از کسب و کارهای نوین عنوان کرد: در راستای حمایت از زیست بوم کسب و کارهای دیجیتال، ایرانسل در گروه اسنپ سرمایه گذاری گسترده‌ای انجام داد و همچنین در پیام رسان گپ با هدف ایجاد پیام رسانی بزرگ و بومی سرمایه گذاری انجام شد.

عباسی با اشاره به حضور 533 کارشناس تمام وقت که 24 ساعت شبانه روز در کانال های ارتباطی مختلف، پاسخگوی مشترکان ایرانسل هستند گفت: از طریق درگاه های مختلف مانند اپلیکشن ایرانسل من ارتباط سریعی برای پاسخگویی به مشترکان ایرانسل ایجاد کرده ایم که حتی در بعضی مناطق و شهرهای کشور این کارشناسان به زبان محلی پاسخگوی مشترکان هستند.

عباسی در انتها با بیان اینکه به عنوان اپراتور باید با توجه به نیازهای روز، اپوراتور دیجیتال شویم اظهار کرد: باید اپراتور دیجیتال شویم تا نیازهای مخاطبان اکمروزی را پاسخگو باشیم. امیدوارم در در آینده از ایرانسل به عنوان اپراتور دیجیتال زیاد بشنوید.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها