• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
توسط پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی صورت گرفت

برگزاری کارگاه تشریح وضعیت اخلاق پژوهشی در ایران

کارگاه تشریح وضعیت اخلاق پژوهشی در ایران و بیان چالش ها، توسط پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

برگزاری کارگاه تشریح وضعیت اخلاق پژوهشی در ایران
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، کارگاه تشریح وضعیت اخلاق پژوهشی در ایران و بیان چالش ها با حضور دکتر احسان شمسی گوشکی دبیر کمیته اخلاق زیست پزشکی کشور و دکتر سعید حسامی تکلو عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی به صورت ویدیو کنفرانس با روسا و معاونان پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در استان ها برگزار شد.

در این جلسه ابتدا دکتر حسامی تکلو به تشریح آیین نامه های اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی که مرداد ماه امسال به تصویب هیات وزیران رسیده پرداخت و اقدامات مورد نیاز برای همراهی و بهره مندی حداکثری از این قانون در دانشگاه آزاد اسلامی را ارائه کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی افزود: پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی برای حمایت از استانها در برگزاری کارگاه های آموزش اخلاق پژوهش و کمک به ترویج این حوزه کلیدی آمادگی کامل دارد.

در ادامه، دکتر شمسی گوشکی نیز با تشریح وضعیت موجود تخلفات پژوهشی و توصیف روند صحیح تولید آثار پژوهشی به تبیین چالشهای موجود و راهکارهای پیشگیری از آنها پرداخته، و بطور موردی و با مثال های عینی به موارد تخلفات رایج، علل پیدایش و آسیب شناسی مواردی از این دست اشاره کرد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار