• ۲۱ بازدید
  • تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
توسط پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی صورت گرفت

برگزاری کارگاه تشریح وضعیت اخلاق پژوهشی در ایران

کارگاه تشریح وضعیت اخلاق پژوهشی در ایران و بیان چالش ها، توسط پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، کارگاه تشریح وضعیت اخلاق پژوهشی در ایران و بیان چالش ها با حضور دکتر احسان شمسی گوشکی دبیر کمیته اخلاق زیست پزشکی کشور و دکتر سعید حسامی تکلو عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی به صورت ویدیو کنفرانس با روسا و معاونان پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در استان ها برگزار شد.

در این جلسه ابتدا دکتر حسامی تکلو به تشریح آیین نامه های اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی که مرداد ماه امسال به تصویب هیات وزیران رسیده پرداخت و اقدامات مورد نیاز برای همراهی و بهره مندی حداکثری از این قانون در دانشگاه آزاد اسلامی را ارائه کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی افزود: پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی برای حمایت از استانها در برگزاری کارگاه های آموزش اخلاق پژوهش و کمک به ترویج این حوزه کلیدی آمادگی کامل دارد.

در ادامه، دکتر شمسی گوشکی نیز با تشریح وضعیت موجود تخلفات پژوهشی و توصیف روند صحیح تولید آثار پژوهشی به تبیین چالشهای موجود و راهکارهای پیشگیری از آنها پرداخته، و بطور موردی و با مثال های عینی به موارد تخلفات رایج، علل پیدایش و آسیب شناسی مواردی از این دست اشاره کرد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

یادداشتهای روزنامه فرهیختگانیادداشت

محمدامین ایمانجانی:

وجدان را دستگیر نکنید

حسن بهشتی‌پور:

توپ در زمین اروپا

ابوالفضل ظهره‌وند:

تعهدات در حال متوازن شدن است

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار