• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
ضرغامی خبر داد

آموزش راه‌اندازی کسب و کار در حوزه فناوری دانش بنیان دانشگاه آزاد

سرپرست اداره کل سیاست‌گذاری و نظارت راهبردی دانشگاه گفت: یکی از برنامه های این اداره کل، آموزش راه‌اندازی کسب و کار در حوزه فناوری دانش بنیان است تا منجر به ثروت‌آفرینی شود.

آموزش راه‌اندازی کسب و کار در حوزه فناوری دانش بنیان دانشگاه آزاد
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، مهندس وحید ضرغامی سرپرست اداره کل سیاست‌گذاری و نظارت راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت­ وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر لزوم تحول دانشگاه به سمت دانشگاهی که رسالت اجتماعی داشته و نیازهای جامعه را با نگاه علمی حل کند، اظهار داشت: این موضوع یک نیاز اصلی است و باید در دانشگاه با تلاش بی‌وقفه برای رسیدن به این هدف فعالیت کرد.

وی با بیان اینکه حوزه فناوری و نوآوری یک گام تحولی است که دانشگاه آزاد اسلامی به آن رسیده، گفت: این حوزه نیازمند سیاست‌گذاری، تنظیم برنامه ها و راهنمایی های درستی است که به پیشبرد اهداف کمک کرده و موانع فعالیت های دانش بنیان و کارآفرینی ها را برمی دارد.

وی با بیان اینکه در اداره کل سیاست‌گذاری و نظارت راهبردی به دنبال ایجاد زیرساخت های لازم هستیم، اظهار داشت: در حال حاضر جامعه دانشگاهی درخصوص راه‌اندازی کسب و کار در دانشگاه، آموزش لازم را نمی‌بیند. یکی از برنامه های این اداره کل، آموزش راه‌اندازی کسب و کار در حوزه فناوری دانش بنیان است تا منجر به ثروت‌آفرینی شود. همچنین تدوین برنامه های لازم برای برخی ابزارهای تجاری‌سازی مانند دیجیتال مارکتینگ که امر تجاری‌سازی را تسهیل می کند، از دیگر اولویت هاست.

مهندس ضرغامی با تأکید بر لزوم توجه به حوزه کشاورزی در دانشگاه، تصریح کرد: در اداره کل سیاست‌گذاری و نظارت راهبردی، به دنبال این هستیم که از دانش کشاورزی در دانشگاه استفاده کرده و برنامه‌ای برای دانشگاه تدوین کنیم که مسیر حرکت دانشگاه در توسعه فناوری ها و ثروت آفرینی از آنها تسهیل شود.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار