• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
مهدی محمدی:

هشدار! خطر نرسیدن به جام جهانی جدی است

انتقاد از تیم ویلموتس با بازیکنان عصبی، بازی مستقیم و بدون پلی‌میکر

شاگردان ویلموتس باید امیدوار باشند به عنوان یکی از بهترین تیم‌های دوم گروه‌های هشت‌گانه به مرحله بعدی برسند که در این صورت سومین صعود پیاپی ما به جام جهانی با خطر کاملا جدی مواجه خواهد شد.

هشدار! خطر نرسیدن به جام جهانی جدی است
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، اگر دیدارهای دوستانه را به‌حساب نیاوریم، تیم ملی با سرمربی جدیدش سه بازی رسمی انجام داد و درمجموع نیز نمره قبولی نگرفت. شاگردان مارک ویلموتس بلژیکی در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 مقابل هنگ‌کنگ و کامبوج به دردسر نیفتادند و دو پیروزی قابل پیش‌بینی کسب کردند، اما در گام سوم برابر یکی از دو رقیب جدی گروه یعنی بحرین با عملکردی غیرقابل دفاع شکست خوردند، آن‌ هم در‌حالی‌که خیلی‌ها به تساوی هم قانع نبودند و تاکید داشتند ایران با توجه به کیفیت بالاتر باید بحرین را شکست دهد.

ملی‌پوشان ایران در این بازی نتوانستند موقعیت‌های صد‌درصد خلق کنند و برخی اشتباهات گذشته را هم تکرار کردند؛ سمت داور یورش بردند، اخطار گرفتند و با از دست دادن تمرکز به سود حریف بازی کردند و پنالتی دادند. در ادامه هم به‌دلیل نبود بازیکن طراح و خلاق در میانه میدان، ظاهرا راه دیگری غیر از بردن توپ به کناره‌ها (خصوصا سمت راست) و ارسال‌های مداوم و بی‌نتیجه نداشتند. حالا تیم ملی بعد از عراق و بحرین در رده سوم گروه قرار گرفته و اگر در بازی بعدی مقابل صدرنشین در بصره نیز نتیجه خوبی نگیرد، احتمال صدرنشین نشدن در پایان مسابقات حتی در صورت نتایج خوب در دور برگشت کم نخواهد بود و شاگردان ویلموتس باید امیدوار باشند به عنوان یکی از بهترین تیم‌های دوم گروه‌های هشت‌گانه به مرحله بعدی برسند که در این صورت سومین صعود پیاپی ما به جام جهانی با خطر کاملا جدی مواجه خواهد شد، آن هم در‌حالی‌که خیلی‌ها می‌گویند دیگر نباید هدف فوتبال ما حضور در جام جهانی بدون صعود از مرحله گروهی باشد! باید دید مربی بلژیکی که هنوز یک دلار بابت حضور در ایران دریافت نکرده و برای پیاده کردن تفکراتش هم به زمان بیشتری نیاز دارد در فاصله باقی‌مانده تا بازی با عراق (23 آبان) چه برنامه‌ای خواهد داشت تا تیم ملی دچار یک بحران جدی نشود.

 
* نویسنده : مهدی محمدی دبیرگروه ورزش
نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار