• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
یادداشت/ عثمان الحکیمی نماینده جوانان مقاومت از یمن

حکایت خنجر یمنی

ملت یمن کسانی هستند که در هر جنگی که وارد شده‌اند، تاریخ‌ساز بوده‌اند. امروز نیز به مقاومت خود ادامه می‌دهند تا ان‌شاءالله سرزمین حجاز را از پلیدی و خباثت آن پاک کنند.

حکایت خنجر یمنی
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، عربستان سعودی نقشه‌های زیاد و متنوعی برای یمن دارد و به همین دلیل تلاش می‌کند مانع تشکیل دولت مستقل و خارج از حیطه کنترل ریاض در یمن شود. عربستان یمن را وابسته می‌خواهد و بر همین اساس همواره در امور یمن دخالت می‌کند و در حال‌حاضر نیز چه از لحاظ سیاسی و چه از لحاظ نظامی به دخالت خود ادامه می‌دهد. در ۳۳سالی که از وحدت یمن می‌گذرد، ریاض در تمام دولت‌های صنعا نفوذ کرده است. یمن به‌دلیل موقعیت استراتژیک و ژئوپلیتیک خود از ظرفیت بسیار بالایی در تنگه باب‌المندب و خلیج عدن برخوردار است ولی عربستان سعودی مانع توسعه این بنادر بوده است. در عوض آنها تلاش کرده‌اند از موقعیت راهبردی یمن نهایت استفاده را ببرند. ریاض حتی در روند کشف و استخراج منابع نفتی یمن نیز دخالت کرده و مانع رشد اقتصاد صنعا شده است. علاوه‌بر عربستان، امارات نیز در سال‌های اخیر با ‌انگیزه‌های اقتصادی به دنبال دخالت در یمن بوده است. اماراتی‌ها سال‌ها به حکام فاسد یمن و برخی روسای قبایل در جنوب پول می‌دادند تا بنادری که در حاشیه اقیانوس هند، دریای سرخ، خلیج‌عدن و تنگه فوق‌استراتژیک باب‌المندب قرار دارند توسعه پیدا نکنند و از این طریق، بنادر خود از جمله دبی را توسعه دهند. درواقع اگر بنادر جنوب یمن توسعه پیدا کند، بنادر امارات متحده عربی بخش عظیمی از اهمیت اقتصادی خود را از دست خواهند داد. متاسفانه رسانه‌ها که عمدتا وابسته به دلارهای عربستان سعودی هستند، واقعیت‌ها را نمی‌گویند. در یمن هر 10 دقیقه یک کودک به‌خاطر تحریم، محاصره، کمبود دارو یا به‌دلیل بمباران‌های غیرقانونی که سعودی‌ها علیه یمن انجام می‌دهند، کشته می‌شود. سعودی‌ها به ۲۳ کشور پول داده‌اند تا در تجاوز به یمن آنها را همراهی کنند. در حال‌حاضر، تمامی مرزهای زمینی، هوایی و دریایی یمن توسط آل‌سعود بسته شده است و کشور ما در محاصره کامل به‌سر می‌برد، به‌طوری‌که حتی کوچک‌ترین ماده غذایی یا دارو نمی‌تواند وارد یمن شود. شاید بتوان گفت در یمن ما شاهد یک کربلای دیگر هستیم. ائتلاف عربی حدود ۱۴ بندر یمن را نابود کرده و تنها بندر الحدیده است که توسط ارتش و نیرهاى یمن با مقاومت حفظ شده است.

درست است که مردم یمن در این جنگ مظلوم هستند ولی این به‌معنی ضعیف بودن ما نیست. یمنی‌ها اهل شکست نیستند. ما اهل مقاومت، شجاعت، جهاد، استقامت و فداکاری هستیم. در جنگ یمن با کشورهایی در حال مقابله هستیم که می‌خواهند ما بنده آنها باشیم ولی یمنی‌ها از مادرانی آزاد متولد شده‌اند و برای مقابله با دشمنان آماده هستند. یمنی‌ها برای شکست خوردن برنامه‌ریزی نکرده‌اند و تهدید را با تهدید جواب می‌دهند. ما در لباس محلی خود خنجری به کمر داریم که رسم است اگر آن را از غلاف بیرون بیاوریم، حتما باید خونی بریزیم. از این‌رو است که تجاوز عربستان سعودی را با مقاومت پاسخ داده‌ایم. ما از آغاز جنگ تاکید کرده‌ایم که نه تن به خواری می‌دهیم و نه در مقابل دشمن تسلیم خواهیم شد. ما با تمام امکانات و با جان و مال خود در مقابل دشمن خواهیم ایستاد. شهادت در راه عزتمندی و دفاع از وطن، آرزوی هر شهروند یمنی است. ما همیشه برای مقابله با دشمن متجاوز آماده هستیم و تا جان در بدن داریم، با تمام انواع استعمار مبارزه خواهیم کرد؛ چراکه ما وظیفه داریم از خاک وطن دفاع کنیم، چه پیروز شویم و مایه عزتمندی و شرافت برای نسل‌های آینده خود شویم چه به وظیفه خود در قبال خداوند و وطن عمل کنیم و به کاروان شهدا بپیوندیم. ما امروز از هر زمان دیگر قدرتمندتریم و قهرمانان ارتش، بزرگ‌ترین حماسه را در مقابل دشمن متجاوز سعودی، آمریکایی و صهیونیستی رقم می‌زنند.

مردم یمن، جزء ملت‌های آزاده جهان هستند و عدالت و آزادی مساله همیشگی آنهاست. مساله و دغدغه ما، مساله قدس و فلسطین است. مردم یمن همیشه بر عهد خود خواهند ماند و هیچ‌زمانی نظرشان در قبال مساله فلسطین تغییر نخواهد کرد. ما این را با وجود جنگ وحشیانه‌ای که طی سال‌های گذشته با آن روبه‌رو بوده‌ایم ثابت کرده‌ایم، ولی سعودی‌های پیرو صهیونیسم و امارات، هنوز نفهمیده‌اند که جنگنده‌ها، ارتش‌ها و مزدوران‌شان در مقابل اراده مردم و سوریه، یمن، عراق، لبنان و فلسطین هیچ‌توانی ندارند. آمریکا و رژیم صهیونیستی ‌همراه برخی کشورهای غربی نقشه دقیق و برنامه‌ریزی‌شده‌ای برای تسلط بر کشورهای اسلامی داشته‌اند و از همین رو بود که جنگ سوریه را به‌بهانه دموکراسی‌خواهی آغاز کردند و هدفی جز تضعیف محور مقاومت نداشتند. جنگ علیه محور مقاومت به بهانه‌های واهی، تنها تلاش برای تحت فشار قرار دادن و تحریم ایران در منطقه است تا پشتیبانی خود را از محور مقاومت پایان دهد، ولی مقاومت جواب این توطئه‌ها را با قاطعیت داد. دوسال پیش از بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه پرسیدم که با توجه به اینکه سوریه بر تمامی متجاوزان به این کشور پیروز شده، آیا در آینده باز هم آمریکا و رژیم‌صهیونیستی به سوریه تجاوز خواهند کرد؟ وی در جواب گفت: «به‌خاطر استقامت ما آنها به ناامیدی رسیده‌اند ولی مجددا در آینده تلاش خواهند کرد تا به محور مقاومت ضربه بزنند. تنها راه نجات امت اسلامی، وحدت و مقاومت است تا علیه دسیسه‌های دشمن پیروز شود.»

ملت یمن کسانی هستند که در هر جنگی که وارد شده‌اند، تاریخ‌ساز بوده‌اند. امروز نیز به مقاومت خود ادامه می‌دهند تا ان‌شاءالله سرزمین حجاز را از پلیدی و خباثت آن پاک کنند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها