• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
واعظی:

ملاقات با آمریکا در صورت اعتماد امکان‌پذیر است

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: ملاقات برای ملاقات مشکلی را حل نمی‌کند، بلکه این ملاقات باید در راستای هدف باشد و تا زمانی که اعتمادی وجود نداشته باشد تا هدف محقق شود، صحبت از ملاقات صحیح نیست.

ملاقات با آمریکا در صورت اعتماد امکان‌پذیر است
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور، در حاشیه جلسه صبح امروز هیأت دولت اظهار داشت: همواره هم رئیس جمهور، هم کل دولت و وزیر خارجه، به دنبال این است که از همه ابزارها در هر شرایطی استفاده کنند، برای اینکه تحریم ها برداشته شود.

وی ادامه داد: روابط خارجی برای رفاه مردم ایران باید بتواند به نوعی تأمین کننده نیازمندی کشور باشد، به همین جهت است آنچه که ما با فرانسه در پیش گرفته ایم طی چند هفته گذشته به ویژه چند روز گذشته، بتوانیم آنچه حقوق ایران در برجام است، تحقق یابد و از طرفی در ارتباط با تحریم های ظالمانه است که از سوی آمریکا اعمال می شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: قطعا یکی از هدفگذاری هایی که انجام شده این است که سفرهای ظریف در سفرهای اروپایی و آسیایی به نوعی باشد که گام های اساسی برداشته شود.

وی بیان کرد: آنچه آمریکایی ها در بحث ملاقات مطرح می کنند، همواره گفته ایم، ملاقات برای ملاقات مشکلی حل نمی کند بلکه این ملاقات ها باید  با هدف باشدو  تا زمانی که اعتماد نباشد و اهداف محقق شود، صحبت از ملاقات، صحبت صحیحی نیست.

واعظی اظهار داشت: آنچه که به ما اعلام شده است این بوده که باید یا آمریکایی ها برگردند به سر میز پنج به علاوه یک و به آنچه توافق شده پایبند باشند و مردم ایران بتواند از همه مزایایی که در برجام است استفاده کند و اگر آمریکا به دنبال روش دیگری است، اول باید این اشتباهی را که مرتکب شده است در ارتباط با این تحریم اصلاح کند و سپس وارد مسائل دیگری شود.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها