• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
عباس انصاری‌فرد در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

محمدحسن ریسک بزرگی کرد

الان پرسپولیس سخت‌ترین شرایط مالی خود را سپری می‌کند. بدهی‌های زیادی دارد که باید پرداخت شود. می‌گویند قرارداد بازیکنانش هم رقم‌های بالایی دارد و همین مساله مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت و می‌تواند تنش‌های بیشتری را به وجود بیاورد. محمدحسن ریسک بزرگی کرد.

محمدحسن ریسک بزرگی کرد
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، باکنار رفتن ایرج عرب و تصمیم هیات‌مدیره، محمدحسن انصاری‌فرد برای بار دوم مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شد، اما هنوز رکورد بازگشت در دستان عباس انصاری‌فرد برادر بزرگ‌تر اوست که سه‌بار مدیرعاملی پرسپولیس را تجربه کرد و از این نظر رکورددار است. سراغ برادر بزرگ‌تر مدیرعامل پرسپولیس رفتیم و نظر او را درمورد حضور محمدحسن انصاری‌فرد در پست مدیرعاملی پرسپولیس و دیگر مسائل مرتبط با این باشگاه جویا شدیم. پاسخ‌های انصاری‌فرد به سوالات «فرهیختگان» را در ادامه می‌خوانید.


به‌عنوان مدیرعامل قدیمی پرسپولیس درمورد انتخاب برادرتان چه نظری دارید؟

به نظرم محمدحسن ریسک بزرگی کرد.

چرا؟

الان پرسپولیس سخت‌ترین شرایط مالی خود را سپری می‌کند. بدهی‌های زیادی دارد که باید پرداخت شود. می‌گویند قرارداد بازیکنانش هم رقم‌های بالایی دارد و همین مساله مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت و می‌تواند تنش‌های بیشتری را به وجود بیاورد. اشکال کار این است که اول تیم بسته شده بعد مدیر را تغییر داده‌اند. همه کارها را کرده‌‌اند و حالا تامین مالی را بر گردن فرد دیگری گذاشته‌اند.

شما هم دچار این مشکل شدید؟

بله، البته مورد مربوط به من در زمان بدتری رخ داد و بحث‌های انتخاباتی مطرح بود و خیلی از مسائل و مشکلات گریبان من را گرفت. خیلی از تقصیرات را هم بعدا گردن من انداختند و مشکلاتم حتی بعد از جدایی از پرسپولیس وجود داشت. الان محمدحسن باید حساب‌شده‌تر قدم‌هایش را بردارد.

برای حل مشکلاتی که اشاره کردید، چه توصیه‌ای به برادر کوچک‌تر خود دارید؟

توصیه‌ام این است که ابتدا سیستم مالی باشگاه را سروسامان بدهد. وضعیت درآمدی باشگاه باید مشخص و میزان بدهی‌ها هم معلوم شود. به نظرم اگر پرسپولیس از نظر مالی به آرامش برسد، بقیه مسائل و مشکلات به‌راحتی حل خواهد شد. البته خوشبختانه تیمی در اختیار انصاری‌فرد قرار گرفته که هماهنگ و یکدست است و نسبت به سال‌های قبل تغییر زیادی نداشته است.

برخی امیدوارند انصاری‌فرد برانکو را برگرداند!

این امیدواری اشتباه است، چون برانکو با علم به اینکه به پایان قهرمانی‌هایش رسیده، این تیم را ترک کرد. برانکو خدمات زیادی برای پرسپولیس کرد و مهم‌ترین کارش افزایش توان بدنی بازیکنان تیمش بود و با همین روش توانست تیم را به قهرمانی‌های متعدد برساند. اما با گذشت زمان تیم‌های رقیب هم توانستند خود را هم‌تراز پرسپولیس کنند. دیدید که در پایان فصل گذشته پرسپولیس راحت نمی‌توانست تیم‌های رقیب را شکست دهد.

یعنی معتقدید دیر پول گرفتن، بهانه برانکو بود؟

بله، برانکو بهانه‌ای برای رفتن پیدا کرد و از تیم جدا شد وگرنه در مدتی که در ایران بود بارها در پرداخت پولش تاخیر افتاده بود.

کالدرون را چقدر موثر می‌بینید؟

این تاثیر زیاد نیست! من می‌گویم وقتی برانکو می‌رود باید مربی بالاتر از او به پرسپولیس بیاید. البته باید به او زمان لازم را بدهیم تا بتواند به اهدافش در پرسپولیس برسد. امیدوارم او در این راه موفق شود و پرسپولیس اقتدار خود را حفظ کند.

تغییرات در پرسپولیس زیاد است. فکر می‌کنید این اتفاق دوباره برای محمدحسن انصاری‌فرد بیفتد؟

تا سایه سیاست بر سر فوتبال ایران هست، محمدحسن هم باید منتظر تغییر باشد. وقتی رئیس‌جمهور و وزیر ورزش عوض می‌شوند ممکن است نفر دلخواه خودشان را در راس کار پرسپولیس قرار دهند و به‌راحتی عذر محمدحسن را هم بخواهند. مگر می‌شود رئیس‌جمهور و وزیر ورزش عوض شوند و دست به ترکیب مدیریتی پرسپولیس نزنند!

 

* نویسنده : اردلان بزرگ‌نیا روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها