• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گزارش «فرهیختگان» از تغییرات مدیریتی در ورزش و پیچیدگی معادلات والیبال

عرب رفت، داورزنی در نوبت

آنچه از وزارت به گوش می‌رسد این است که تا 13 شهریور ماه احتمالا جایگزین داورزنی معرفی نخواهد شد اما با ثبت‌نام وی در انتخابات فدراسیون والیبال، معاون جدید حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش معرفی می‌شود.

عرب رفت، داورزنی در نوبت
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، بعد از استعفای ایرج عرب از مدیرعاملی پرسپولیس و انتخاب انصاری‌فرد برای این پست، خبر مهم دیگری که مطرح شد مربوط به استعفای محمدرضا داورزنی از معاونت حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش بود تا معادلات انتخابات فدراسیون والیبال پیچیده‌تر از گذشته شود.

محمدرضا داورزنی بهمن‌ماه 95 بعد از رفتن نصرالله سجادی به‌عنوان معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش انتخاب شد اما به نظر می‌رسید وی تمایلی برای جدایی از والیبال ندارد و حضور مکررش در این فدراسیون در زمان سرپرستی افشین داوری تایید این خبر است. حالا بحث جدایی وی از وزارت ورزش به‌طور کاملا جدی مطرح شده و گفته می‌شود به‌زودی این اتفاق رخ خواهد داد.

 گزینه‌های ریاست والیبال

فدراسیون والیبال بعد از رفتن احمد ضیایی به خاطر بازنشسته بودنش، به مدت 9 ماه است که با سرپرست اداره می‌شود و بعد از تعویق یک‌باره ثبت‌نام از نامزدها، قرار است از 9 شهریور ثبت‌نام از نامزدهای ریاست فدراسیون آغاز شود.

محمدرضا داورزنی که به نظر می‌رسد هنوز ارادت خاصی به این رشته دارد در حالی که در ابتدای حضورش در وزارت ورزش در مصاحبه‌های مختلف اعلام کرده بود تمایلی برای حضور در والیبال ندارد حالا تغییر موضع داده و در مصاحبه‌های اخیر خود اعلام کرده به جمع‌بندی نرسیده است، شاید هم تصمیم بگیرد در انتخابات شرکت کند.

در این چندوقت اخیر که فرصت کمی برای ثبت‌نام از نامزدهای ریاست فدراسیون والیبال باقی‌مانده شایعات زیادی درباره ریاست این فدراسیون به گوش می‌رسد. در ابتدا از تمایل افشین داوری برای ریاست فدراسیون والیبال صحبت بود، بعد هم زمزمه‌های حضور داورزنی مطرح شد. شایعه‌ای هم اخیرا مطرح شده مبنی‌بر اینکه علی رغبتی، عضو هیات‌مدیره پرسپولیس یکی از گزینه‌های این ریاست است هر چند رغبتی در مصاحبه روز گذشته خود این موضوع را تکذیب و اعلام کرد: «در این سال‌ها خیلی علاقه‌مند نبودم در فدراسیون‌ها کار کنم. در این مورد نه صحبتی با من شده و نه به آن فکر کرده‌ام. ضمن آنکه هنوز ثبت‌نامی صورت نگرفته است.»

 داورزنی استعفا را تایید نکرد

تمامی این شایعات در حالی مطرح می‌شود که حالا صحبت از استعفای داورزنی از معاونت ورزش قهرمانی است در حالی که بعد از انتشار این خبر داورزنی در مصاحبه با رسانه‌ها این خبر را تایید نکرد و در این باره گفت: «هیچ استعفایی نداده‌ام و در حال انجام کارم هستم. این خبر هیچ ارتباطی به حضورم احتمالی‌ام در والیبال ندارد. من هنوز تصمیم قطعی برای حضور در والیبال ندارم و فعلا در پست معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش در حال انجام وظیفه هستم.»

با وجود تکذیب داورزنی درباره استعفایش از معاونت قهرمانی وزارت ورزش، شنیده‌ها حاکی از این است که وزیر ورزش و جوانان این استعفا را امضا کرده و حتی شایعاتی درباره رایزنی با گزینه‌های جانشینی وی نیز به گوش می‌رسد.

 داورزنی بازنشسته است؟

موضوع دیگری که در خصوص داورزنی مطرح شده مربوط به بازنشستگی وی است. اگرچه این صحبت‌ها مطرح شده که داورزنی دکتری دارد و تا چند سال آینده می‌تواند به فعالیتش ادامه دهد اما صحبت‌هایی هم شده مبنی‌بر اینکه حکم بازنشستگی داورزنی آمده و مذاکرات وی برای کسب مجوز در جهت حضور در فدراسیون والیبال نتیجه‌ای نداشته است.

 معرفی معاون جدید در 13 شهریور؟

آنچه از وزارت به گوش می‌رسد این است که تا 13 شهریور ماه احتمالا جایگزین داورزنی معرفی نخواهد شد اما با ثبت‌نام وی در انتخابات فدراسیون والیبال، معاون جدید حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش معرفی می‌شود. باید تا چند روز آینده منتظر بود و دید با شروع ثبت‌نام از نامزدهای ریاست فدراسیون والیبال چه اتفاقاتی می‌افتد و این معادله چطور حل می‌شود؟ آیا داورزنی برای ریاست فدراسیون والیبال ثبت‌نام می‌کند؟ آیا با شایعاتی که درباره بازنشستگی و مسائل مختلف وی به گوش می‌رسد، داورزنی باز هم می‌تواند به فدراسیون والیبال گام بگذارد؟

 

* نویسنده : بهاره محمدی روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها