• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
جوانمرد، رئیس اداره کل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

تکواندو نشان داد می‌توان با تکیه بر استعدادهای دانشگاه آزاد قهرمان جهان شد

روزی که بحث بر سر این مطرح شد که از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در تیم‌های حرفه‌ای استفاده شود خیلی‌ها فکر می‌کردند توانش را نداریم اما استعدادهای ما در تکواندو نشان دادند که با دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می‌توان قله‌های جهان را فتح کرد.

تکواندو نشان داد می‌توان با تکیه بر استعدادهای دانشگاه آزاد قهرمان جهان شد

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، این روزها دکتر جوانمرد رئیس اداره‌کل تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی بی‌اندازه درگیر کارهای پیش‌فصل مسابقات کشوری است. او را در قائمشهر و هنگام تماشای مسابقات کشتی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور پیدا کردیم تا پیرامون قهرمانی تکواندوی دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات جهانی چین صحبت کنیم. با این همه بحث به کشتی هم کشیده شد. صحبت‌های او را در ادامه با هم می‌خوانیم.

تیم کشتی را تاسیس می‌کنیم

مدت‌ها بود که تمایل داشتیم در مسابقات ورزشی کشتی تیمداری کنیم. کار دشواری است اما با کمک مازندرانی‌ها می‌توانیم این کار را انجام دهیم چراکه قائمشهر و مازندران قطب کشتی کشور هستند. مسابقات کشتی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سراسرکشور با حضور 140 کشتی‌گیر از 13 استان کشور در اینجا برگزار می‌شود. میزبانی عالی است و من از همه چیز رضایت دارم. قرار است بعد از پایان این مسابقات با دوستان بنشینیم و در مورد انتخاب سرمربی و تیمداری در مازندران صحبت کنیم.

رقابت‌ها خیره‌کننده است

می‌دانستم پتانسیل ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی بالاست اما این مسابقات از سطح انتظار من هم بالاتر بود. بسیار لذت برده‌ام و منتظر برگزاری بازی فینال هفت وزن هستم که دقایقی بعد از پایان گفت‌وگوی من و شما آغاز می‌شود. بسیار خوشحالم که در این مسابقات حضور داشتم و مطمئنم که در بازی‌های فینال شاهد کشتی‌های بی‌اندازه خوبی خواهم بود. بدنه تیم دانشگاه آزاد اسلامی ما از همین نفرات تامین می‌شود. ما قصد داریم تیم خودمان را با همین نفرات روانه مسابقات کنیم. عزم ما برای استفاده از استعدادهای دانشگاه جدی است. در همین مسابقات امروز ما قهرمان‌های ملی‌پوشی داشتیم که در مسابقات شرکت کردند.

هیات‌علمی‌های ما پشتوانه کشتی هستند

در مازندران ما چقدر هیات‌علمی داریم که پشت تیم کشتی هستند. عسگری‌محمدیان، بهنام طیبی، مجید ترکان، کوروش علیزاده و رئیس هیات کشتی مازندران آقای ثمربخش از بزرگ‌ترین پشتوانه‌های تیم کشتی ما هستند. ما با کمک این نفرات تکلیف تیم کشتی امسال را مشخص می‌کنیم.

در چین عالی بودیم

نیازی به تعریف من از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نیست. آنها خودشان عالی هستند و اصلا نیازی نیست من از آنها تعریف کنم. تکواندوی دانشگاه آزاد اسلامی سال‌هاست نگین ورزشی ماست و بهترین نتایج را می‌گیرد. در حوزه آسیایی و جهانی هم این‌گونه است. آنقدر هم عالی عمل می‌کنیم که دیگر جایی برای درخشش رقیبان نمی‌ماند مگر اینکه با ناداوری یکی دو مدال ما را کم کنند.

تیم تکواندوی ما درون‌دانشگاهی است

تیمی که روانه مسابقات چین شد تیم دانشگاه آزاد اسلامی است. ما نماینده فدراسیون و ایران بودیم و بهترین نتیجه ر ا هم گرفتیم. این تیم تماما درون‌دانشگاهی است؛ یعنی تمام بازیکنانش از دانشگاه آزاد اسلامی هستند. امسال قصد داریم تمام تیم‌های حرفه‌ای را نیز درون‌دانشگاهی ببندیم. کف 75درصدی هم در نظر گرفته‌ایم؛ یعنی هر تیم باید 75 درصد اعضای تیمش از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی باشند.

استعدادهای ما جهانی هستند

روزی که بحث بر سر این مطرح شد که از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در تیم‌های حرفه‌ای استفاده شود خیلی‌ها فکر می‌کردند توانش را نداریم اما استعدادهای ما در تکواندو نشان دادند که با دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می‌توان قله‌های جهان را فتح کرد.

 

* نویسنده: هومن جعفری روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها