• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
اصفهانیان در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

با داورانی که اشتباه کنند، برخورد خواهد شد/ اگر حذف داوران اضافی صحت داشت، سایت فدراسیون اعلام می‌کرد/ تاج به دنبال راهکارهای جدید برای پرداخت دستمزد ویلموتس است

من بازی‌ها را ندیدم و نمی‌توانم قضاوتی داشته باشم، اما طبیعی است اگر خدای‌نکرده داوری مشکل‌دار باشد، طبق آیین‌نامه داوری با او برخورد خواهد شد.

با داورانی که اشتباه کنند، برخورد خواهد شد/ اگر حذف داوران اضافی صحت داشت، سایت فدراسیون اعلام می‌کرد/ تاج به دنبال راهکارهای جدید برای پرداخت دستمزد ویلموتس است

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، دوباره لیگ برتر و دوباره مشکلات داوری و گویا این موضوع همچنان قضیه لاینحل فوتبال ایران است. از بخت بد هر دو دیدار سرخابی‌ها مقابل حریفان‌شان در هفته اول مشکل‌دار از آب درآمد تا دوباره تیغ تیز انتقادها به سمت مسئولان داوری گرفته شود. در همین خصوص با فریدون اصفهانیان دقایقی همکلام شدیم و در خلال صحبت‌ها درباره داوری، درخصوص سایر مشکلات ازجمله عدم‌پرداخت دستمزد مارک ویلموتس و سایر مسائل دیگر با وی به گفت‌وگو پرداختیم. مصاحبه «فرهیختگان» با رئیس دپارتمان داوری و عضو هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال را در زیر می‌خوانید.

هفته اول مسابقات لیگ برتر برگزار شد. داوری‌ها چطور بود؟

به خاطر جشن عروسی دخترم نتوانستم بازی‌های شب اول را تماشا کنم و در کل به خاطر این مراسم، اتفاقات داوری هفته اول را از دست دادم. هرچند در ادامه این موضوع را بررسی کرده و تصمیمات لازم را خواهیم گرفت.

ظاهرا در هر دو بازی استقلال و پرسپولیس با حریفان‌شان اشتباهاتی وجود داشت. به نظر می‌رسد کمیته داوران هم باید مثل کمیته انضباطی سریع‌السیر وارد عمل شده و در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهد.

درست است من بازی‌ها را ندیدم و نمی‌توانم قضاوتی داشته باشم، اما طبیعی است اگر خدای‌نکرده داوری مشکل‌دار باشد، طبق آیین‌نامه داوری با او برخورد خواهد شد.

موضوع دستمزد ویلموتس، سرمربی تیم ملی به کجا رسید؟ این مربی کم‌کم دارد صدایش درمی‌آید.

مشکلات وجود دارد و آن هم به خاطر این است که نمی‌توانیم پول‌مان را از فیفا بگیریم. با این حال فکر می‌کنم تاج به دنبال آن است در این خصوص تدبیر کرده و راه‌های جدیدی را پیدا کند. اتفاقا روز گذشته نیز اقداماتی در این‌باره صورت گرفته و ریاست فدراسیون به‌شدت در تلاش است این مشکل را حل کند. نکته قابل‌توجه اینکه فقط بحث پول ویلموتس نیست و ما باید پول‌های بلوکه‌شده را آزاد کنیم، چون برای سایر امور ازجمله هزینه‌های تیم ملی نیز به آن نیاز داریم و امیدواریم هرچه سریع‌تر این اتفاق بیفتد. ما پول داریم ولی اینکه نتوانیم از آن استفاده کنیم، امر ناخوشایندی است.

اما ویلموتس به‌عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان در ویترین است و اگر طلبش پرداخت نشود، بیشتر از سایر مواردی که اشاره کردید، به چشم خواهد آمد.

درست است و من هم همین را می‌گویم و بالاخره باید این مشکل از طریقی حل شود. حالا آقای تاج راهکارهای جدیدی را در نظر دارد و امیدواریم هرچه سریع‌تر مشکل مالی فدراسیون فوتبال حل شود.

به نظر می‌رسد فیفا هم به خاطر مسائل سیاسی درحال کارشکنی است.

بله. آنها سیاست را در فوتبال دخالت داده و این مشکلات را ایجاد می‌کنند.

در خبرها آمده بود با تصمیم نهایی کمیته داوران فدراسیون فوتبال، داوران پشت دروازه که در مسابقات فصل گذشته فوتبال از آنها استفاده شد، در مسابقات امسال بعد از هفته سوم دیگر حضور نخواهند داشت و دلیل این تصمیم هم صرفه‌جویی در هزینه‌های رفت‌و‌آمد و همچنین اقامت داوران اعلام شده است. این موضوع صحت دارد؟

چه کسی این خبر را اعلام کرده است؟ اگر این خبر صحت داشت، قطعا در سایت فدراسیون فوتبال قرار می‌گرفت. اگر خبر در سایت قرار داشت، پس صحت دارد، اما وقتی چنین خبری نیست، چطور آن را اعلام می‌کنند؟

یعنی آن را تکذیب می‌کنید؟

من کاری ندارم که تایید یا تکذیب کنم. فقط به‌عنوان رئیس دپارتمان اعلام می‌کنم اگر چنین خبری درست بود، آن را سایت فدراسیون فوتبال اعلام می‌کرد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها