• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
تمجید رسانه‌های پرتغالی از نمایش عالی طارمی مقابل آوس

ذوب پرنده‌ها با نفت ایرانی!

رکورد، نشریه پرتغالی در تمجید از طارمی می‌نویسد: «نفت ایرانی، پرنده‌ها(لقب تیم آوس) را ذوب کرد. روند گلزنی فوق‌العاده طارمی از همان اوایل نیمه نخست آغاز شد و در این شب رویایی در زمین ریوآوه با 3 گل و گرفتن یک پنالتی به پایان رسید.»

ذوب پرنده‌ها با نفت ایرانی!

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، در رقابت‌های این هفته لیگ پرتغال این‌بار نوبت دیگر بازیکن ایرانی بود که با درخشش خود نگاه‌ها را به خود جلب کند. ریو آوه که مهدی طارمی را در اختیار دارد، در مصاف با آوس، تیم مهرداد محمدی به پیروزی پر گل 5 بر یک دست یافت و طارمی زننده سه گل بود تا رسانه‌های پرتغالی به تمجید از مهاجم ملی‌پوش ایرانی بپردازند. نشریه دیاریو دی‌نوتیسیاس پرتغال درباره این بازی نوشت: «ستاره ایرانی ریوآوه خیلی‌زود توانست بازی را به سود تیمش برگرداند و در دقیقه 10، گل نخست را به ثمر رساند. 12 دقیقه بعد دومین گل خود و تیمش را زد و در دقیقه 52 هت‌تریک خود را کامل کرد. او یک پنالتی نیز برای تیمش گرفت تا تک‌گل انزو زیدان، پسر سرمربی رئال‌مادرید نیز مانع از شکست آوس نشود.»

رکورد، دیگر نشریه پرتغالی است که در تمجید از طارمی می‌نویسد: «نفت ایرانی، پرنده‌ها(لقب تیم آوس) را ذوب کرد. روند گلزنی فوق‌العاده طارمی از همان اوایل نیمه نخست آغاز شد و در این شب رویایی در زمین ریوآوه با 3 گل و گرفتن یک پنالتی به پایان رسید.»

  بهترین بازیکن زمین

سایت «اینتریا»ی پرتغال نیز با اشاره به نمایش خوب طارمی در این دیدار نوشت: «دو تیم در تاریخ خود 15 بار به مصاف هم رفته‌اند که آوس 8 برد، سه تساوی و تنها 4 باخت در کارنامه‌اش ثبت شده بود، اما این‌بار اوضاع به‌گونه‌ای دیگر پیش رفت. تماشاگران هنوز کاملا روی صندلی‌های خود ننشسته بودند که مهدی طارمی گل اول را برای ریوآوه زد. تیم میهمان تلاش کرد خیلی‌زود بازی را به تساوی بکشاند، اما باز هم این طارمی بود که تیمش را به گل رساند. با شروع نیمه دوم هواداران میزبان باز هم خیلی‌زود به شادی پرداختند، چراکه طارمی با هت‌تریک خود تیمش را سه بر صفر پیش انداخت.

مهاجم ملی‌پوش ایران در پایان این دیدار نمره 10 از 10 را از سایت هواسکورد دریافت کرد و بهترین بازیکن زمین بود. او در طول 76 دقیقه حضورش در میدان 4 شوت به دروازه داشت و با 76 درصد دقت پاس و برتری در 3 نبرد هوایی شبی عالی را پشت‌سر گذاشت.

  نقش کی‌روش در انتقال طارمی

کارلوس کارواخال، سرمربی ریوآوه پس از پایان این دیدار به تمجید از مهاجم ایرانی تیمش پرداخت و گفت که در آینده از مهدی طارمی انتظار نمایش‌های بهتری هم دارد. او که تیمش در هفته نخست برابر فامالیچائو شکست خورده بود، این‌بار به یک برد پر گل دست یافت تا در رده هفتم جدول قرار گیرد و به دیدارهای آینده امیدوارتر باشد.

او در نشست خبری پس از مسابقه درباره درخشش طارمی در این دیدار گفت: «باید این نکته را بگویم که طارمی به صورت تصادفی اینجاست. در شرایط عادی او بازیکنی نیست که ما بخواهیم بخریم. او با نظر مستقیم من، مشورت آندره ویاس‌بواس و همچنین کمک بزرگی که کارلوس کی‌روش به این انتقال کرد، به تیم ما آمد. او برای آمدن به تیم ما از مقدار زیادی پول گذشت و این برای ما بسیار ارزشمند است. خوشحالم او را در تیم دارم و می‌توانم روی توانایی‌ها و گلزنی او حساب کنم. طارمی سه گل برای ما زد و از بازی او بسیار راضی‌ام. او بازیکن بزرگی است که شخصیت والایی دارد. یک مهاجم خاص که مستحق چنین نمایشی در بازی بود و باید به او تبریک گفت.»

وی ادامه داد: «ما در دو بازی خانگی اخیر خود 11 گل به ثمر رسانده‌ایم که آماری فوق‌العاده است. به‌خصوص برای تیمی که قبلا در دیدارهای خانگی مشکل گلزنی داشت. سه امتیاز کسب کردیم، اما مهم این است که نمایش خوبی داشتیم و تیم پیشرفت قابل قبولی داشته است. باید در بعضی بخش‌ها بهتر باشیم و نشانه‌هایی از یک تیم خوب در آینده می‌بینم.»

 

* نویسنده: سیامک خاجی روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها