• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گزارش «فرهیختگان» از علت لغو سفر تیم قطر به تهران در گفت‌وگو با رئیس کمیته فوتسال

پرهیزگار: نه پای مسائل سیاسی وسط است، نه استعفای شمسایی/ پیشنهاد جدید قطر برای بازی در آذرماه بررسی می شود

رئیس کمیته فوتسال درباره اینکه برخی عنوان کرده‌اند استعفای شمسایی از کمیته فنی در لغو بازی ایران و قطر تاثیرگذار بوده است، تاکید کرد: «خیر؛ این مسائل ارتباطی با هم ندارند.»

پرهیزگار: نه پای مسائل سیاسی وسط است، نه استعفای شمسایی/ پیشنهاد جدید قطر برای بازی در آذرماه بررسی می شود

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، فدراسیون فوتبال ایران هفته قبل اعلام کرد طبق هماهنگی صورت‌گرفته از سوی کمیته فوتسال و پیرو نامه تاییدیه فدراسیون قطر، قرار بود تیم ملی فوتسال این کشور ۲ بازی دوستانه با تیم ملی فوتبال ایران برگزار کند، اما در ادامه فدراسیون فوتبال قطر خبر از لغو شدن سفر به تهران داد.

فدراسیون در ادامه تاکید کرد که کمیته فوتسال فدراسیون ضمن تعجب از کارشکنی صورت‌گرفته به‌رغم برنامه‌ریزی‌ انجام‌شده، در تلاش است با دعوت از تیم دیگری در تاریخی که متعاقبا اعلام می‌شود، بازی دوستانه با تیم ملی فوتسال ایران را برگزار کند.

قرار بود این دیدارهای دوستانه با حضور وحید شمسایی، ستاره فوتسال ایران و جهان، در تاریخ ۱۲ و ۱۳ شهریورماه به میزبانی شهر قم برگزار شود. هدف از برگزاری این ۲ دیدار، افزایش آمادگی تیم ملی فوتسال و بازگشت شمسایی به صدر جدول برترین گلزنان تاریخ بازی‌های‌ ملی فوتسال جهان بود که درنهایت این امر محقق نشد.

گفتنی است در روزهای گذشته نیز محمدحسن انصاری‌فرد، رئیس سازمان لیگ فوتسال به همراه وحید شمسایی عضو فنی کمیته فوتسال از سمت خود استعفا کردند که این‌طور القا شد که شاید این اتفاق در لغو این ۲ بازی دوستانه تاثیر گذاشته است.

از سوی دیگر محمد ناظم‌الشریعه، سرمربی تیم ملی نیز در این خصوص در گفت‌وگویی اعلام کرده بود، داود پرهیزگار، رئیس کمیته فوتسال باید در این خصوص پاسخگو باشد، چون همه هماهنگی‌ها برای برگزاری این دیدار صورت گرفته بود.

بر همین اساس و درخصوص دلیل این اتفاق «فرهیختگان» با داود پرهیزگار، رئیس کمیته فوتسال گفت‌وگویی را انجام داد. وی اظهار داشت: «مسئولان فوتسال قطر اعلام کردند که نمی‌خواهند به ایران سفر کنند و ما هم نمی‌توانستیم آنها را به زور راهی تهران کنیم. حدس می‌زدیم شاید مسائل سیاسی در این خصوص در میان باشد، اما با تاریخ جدیدی که قطری‌ها برای سفر به ایران اعلام کردند، مشخص شد چنین موضوعی نیست. اتفاقا نامه قطری‌ها را هم رسانه‌ای کردیم تا مشخص شود واقعا بدون دلیل خاصی سفرشان را لغو کرده‌اند.»

وی ادامه داد: «این دیدار از سوی کشور میهمان لغو شد، اما بلافاصله بعد از نامه لغو، درخواست جدیدی برای دو بازی دیگر در تاریخ جدید از سوی فدراسیون قطر به دست‌مان رسید. قطری‌ها آذرماه را به‌عنوان تاریخ جایگزین اعلام کرده و باید درمورد تاریخ جدید ما بررسی‌های لازم را به عمل آورده و در این مورد تصمیم‌گیری کنیم و پاسخ بدهیم. برای آذرماه تقویم فشرده‌ای داریم و باید تاریخ پیشنهادی قطری‌ها، مغایرتی با برنامه‌های تیم ملی نداشته باشد تا بتوانیم میزبان آنها باشیم.»

پرهیزگار درباره اینکه این ذهنیت به وجود آمده که شاید برخی مسائل پشت‌پرده باعث لغو این دیدارها شده، یادآور شد: «خودمان در کمیته فوتسال از روز اول دنبال این قضیه بودیم تا رکورد آقای گلی دوباره به ایران برگردد، از سوی دیگر سرمربی تیم ملی نیز این موضوع را با فراغ بال پذیرفت و خودش هم دنبال این قضیه بود تا این افتخار دوباره برای ایران بشود. بنابراین این شایعاتی که مطرح می‌شود فقط شیطنت است و دوستان دنبال قضایای دیگر هستند.»

وی درباره اظهارات ناظم‌الشریعه گفت: «حق با اوست و من باید پاسخگو باشم. گمان می‌کنم چون دلیل لغو سفر قطری‌ها را نمی‌دانسته، این صحبت را مطرح کرده است. او به‌عنوان مربی کار فنی می‌کند و به‌عنوان سرمربی نباید پاسخگوی مسائل دیگر باشد و این یک موضوع طبیعی است. دوست نداریم تیم ملی‌مان ضربه‌ای بخورد، چون برای مسابقات مهم پیش‌رو این تیم باید در آرامش باشد، اما دنبال آن هستیم تا اگر فرصت مجددی به وجود آمد، بتوانیم این رکورد و افتخار را دوباره به فوتسال و ورزش ایران برگردانیم. وحید شمسایی هم درحال انجام تمرینات آماده‌سازی است و ان‌شاءالله در اولین فرصت این موضوع را عملیاتی خواهیم کرد.»

رئیس کمیته فوتسال در پایان درباره اینکه برخی دیگر عنوان کرده‌اند استعفای شمسایی از کمیته فنی در لغو بازی تاثیرگذار بوده است، تاکید کرد: «خیر؛ این مسائل ارتباطی با هم ندارند.»

 

* نویسنده: محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها