• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سرمربی تیم تکواندوی دانشگاه آزاد اسلامی بعد از کسب قهرمانی جهان به «فرهیختگان»:

نماینـده شایسته‌ای برای ایـران پرافتخار بودیـم

سرمربی تیم تکواندوی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: افتخار می‌کنیم که به نمایندگی از ایران در این مسابقات شرکت کردیم. هیچ‌چیز به اندازه دیدن پرچم کشورمان که بالاتر از پرچم کشورهای دیگر قرار دارد من را خوشحال نمی‌کند. بی‌اندازه از این بابت شاکرم و این پیروزی بزرگ را به مردم عزیز کشورمان، به خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و به جامعه پرافتخار تکواندوی کشورمان تبریک می‌گویم.

نماینـده شایسته‌ای برای ایـران پرافتخار بودیـم

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، هوگوپوشان توانمند دانشگاه آزاد اسلامی موفق شدند با غلبه بر تمامی حریفان خود مقتدرانه بر سکوی نخست مسابقات جام‌جهانی 2019 بایستند و کاپ قهرمانی را بالای سر ببرند. مسابقات جام‌جهانی 2019 از روز جمعه - یکم شهریورماه با حضور 97 تکواندوکار از 10 کشور در «ووشی» چین آغاز شد و به مدت 3 روز ادامه خواهد داشت. رقابت‌های تیمی مردان دیروز برگزار شد و تیم دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان نماینده ایران در این میدان حضور پیدا کرده بود که با از پیش‌رو برداشتن رقبا، عنوان قهرمانی را به نام خود ثبت کرد.

هوگوپوشان ایرانی در اولین گام توانستند قزاقستان را با نتیجه 48 بر33 شکست دهند، در ادامه به مصاف نماینده میزبان رفتند و با نتیجه 66 بر 53 به برتری رسیدند؛ در فینال نیز موفق شدند کره‌جنوبی رقیب دیرینه خود را 71بر66 از پیش‌رو برداشته و کاپ قهرمانی را بالای سر ببرند.

کره‌جنوبی عنوان نایب‌قهرمانی را کسب کرد و تیم‌های روسیه و چین(یک) مشترکا عنوان سومی را کسب کردند.

حسین لطفی، امیرمحمد بخشی، سینا بهرامی، عرفان ناظمی و سعید رجبی در ترکیب این تیم قرار دارند. هدایت این نفرات برعهده سیدنعمت خلیفه به‌عنوان سرمربی و رضا ایمان‌زاده و علی رضایی به‌عنوان مربی است.

گفتنی است؛ این رقابت‌ها 8G است و به تیم‌های اول تا سوم به ترتیب 80، 48 و 80.20 امتیاز تعلق می‌گیرد؛ همچنین مسابقات جوایز نقدی دارد که به تیم قهرمان 20 هزار دلار، به نایب‌قهرمان 10 هزار دلار و به عنوان سوم نیز 5هزار دلار اهدا می‌شود. مرحله میکس مسابقات نیز از امروز آغاز خواهد شد.

نتیجه مبارزه مردان در بازی نخست:

راند اول: ایران 7 - قزاقستان 5
راند دوم: ایران 16 - قزاقستان 16
راند سوم: ایران 32 - قزاقستان 22
راند چهارم: ایران 48 - قزاقستان 33

نتیجه مبارزه مردان در بازی دوم:

راند اول: ایران 17 - چین (یک) 20
راند دوم: ایران 35 - چین (یک) 28
راند سوم: ایران 62- چین 41
راند چهارم: ایران 66 - چین 53

نتیجه مبارزه مردان در بازی سوم و فینال:

راند اول: ایران 18 - کره‌جنوبی 22
راند دوم: ایران 28- کره‌جنوبی 30
راند سوم: ایران 38 - کره‌جنوبی 49
راند چهارم: ایران 71 – کره‌جنوبی 66

دانشگاه آزاد نماینده شایسته‌ای برای ایران بود

اما چهره روز تکواندوی ایران کسی نیست جز نعمت خلیفه، سرمربی مقتدر و خوش‌سابقه تکواندوی ایران که سال‌هاست در عرصه ملی و جهانی مشغول کسب مدال‌های رنگارنگ برای ورزش ایران است را در چین پیدا کردیم و با او به گفت‌وگو پرداختیم. مصاحبه ما با او البته طنز خاص خودش را هم داشت چراکه آقای سرمربی بین‌المللی، مشغول پختن ماکارونی برای ورزشکارانش بود و مصاحبه ما با او نیمه‌کاره ماند تا رژیم غذایی ملی‌پوشان توسط سرمربی سختگیر و وسواسی کنترل شود. تاکید او مبنی‌بر اینکه خودش همه کارهای تیم را همراه با دستیارانش انجام می‌دهد و همه در کنار هم تلاش می‌کنند.

  مسابقات بی‌اندازه دشواری بود

خیلی خوشحال و شاکرم که قهرمان شدیم و توانستیم مدال طلای خود را تکرار کنیم. این پیروزی به تمام تیم تعلق دارد و همه برای آن زحمت کشیده‌اند. سطح مسابقات از هر سال دشوارتر بود اما توان بچه‌های دانشگاه آزاد اسلامی بیش از اینهاست.

  نماینده شایسته‌ای برای ایران بودیم

افتخار می‌کنیم که به نمایندگی از ایران در این مسابقات شرکت کردیم. هیچ‌چیز به اندازه دیدن پرچم کشورمان که بالاتر از پرچم کشورهای دیگر قرار دارد من را خوشحال نمی‌کند. بی‌اندازه از این بابت شاکرم و این پیروزی بزرگ را به مردم عزیز کشورمان، به خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و به جامعه پرافتخار تکواندوی کشورمان تبریک می‌گویم. باعث خوشحالی ما بود که توانستیم این‌گونه مردم را شاد کنیم.

  در میکس هم دنبال نتیجه‌ایم

مسابقات میکس ما هم از امروز آغاز می‌شود و امیدوارم در این مسابقات خوش بدرخشیم. دعا کنید تا بچه‌های ما در این مرحله نیز سربلند ظاهرا شوند و بهترین نتایج ممکن را کسب کنند. به دنبال موفقیت هستیم و چیزی سر راه ما قرار نمی‌گیرد.

 

* نویسنده: هومن جعفری روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها