• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
با حضور دکتر طهرانچی

همایش توانمندسازی اساتید حوزه علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی آغاز به کار کرد

همایش توانمندسازی اساتید حوزه علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی ویژه هیات های اندیشه ورز استانی آغاز به کار کرد.

همایش توانمندسازی اساتید حوزه علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی آغاز به کار کرد

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، همایش توانمندسازی اساتید حوزه علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه صبح امروز در کتابخانه دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات آغاز به کار کرد.

در این همایش پنج روزه علاوه بر دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنا و دکتر محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه؛ دکتر خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر، دکتر کلانتری معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه سخنرانی می کنند.

همچنین در این مراسم مسئولان هیات های اندیشه ورز استانی دانشگاه آزاد اسلامی حضور دارند.

در این همایش حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن خیری رئیس مرکز مطالعات، برنامه ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: معاونت علوم انسانی و هنر در این دانشگاه به منظور استقرار دانشگاه در تراز دانشگاه اسلامی، تمدن ساز و در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته است.

وی اظهار داشت: تلاش می کنیم در راستای نهادینه سازی گفتمان اسلامی، تولید نظریات اسلامی در حوزه علوم انسانی، ایجاد رشته های جدید با رویکرد اسلامی و مطابق با نیازهای جامعه، بازخوانی رشته های موجود، هم افزایی درون و برون سازمانی با تأکید بر تعامل و همکاری حوزه و دانشگاه گام برداریم.

دکتر خیری بر ارتقاء جایگاه علوم انسانی و هنر و همچنین جذب استعدادهای برتر تأکید کرد و افزود: هیأت های اندیشه ورز باید با فکر، عمل و مدیریت جهادی بتوانند مأموریت های معاونت علوم انسانی و هنر را تحقق بخشند.

وی تألیف کتب درسی و نشریات را دو مأموریت اصلی هیأت های اندیشه ورز عنوان کرد و افزود: این هیأت ها باید مشکل نشریات علمی را حل کنند و در هر استان حداقل دو کتاب تألیفی داشته باشند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها