• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
صادقی در گفت‌وگو با فرهیختگان:

ذوب‌آهن را بردیم چون احساساتی نشدیم/ به جدول کاری نداریم، فقط دنبال پیشرفت سایپا هستیم

اصلا به رتبه‌مان در جدول فکر نمی‌کنیم، بلکه هدف ما فقط پیشرفت است. هدفی که ترسیم کرده‌ایم این است که هر روز و هر هفته بازیکنان فقط پیشرفت کنند و بهتر شوند. با توجه به جوانانی که داریم هدف‌مان دور از دسترس نیست و اگر این امر محقق شود مطمئنا نتیجه را به همراه خواهد داشت.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، تیم فوتبال سایپا موفق شد در اولین دیدار خود از فصل جدید رقابت‌های لیگ‌برتر دست به کار بزرگی زد و بازی 2 بر صفر باخته مقابل ذوب‌آهن در اصفهان را با پیروزی 3 بر 2 عوض و لیگ را با پیروزی آغاز کرد. به بهانه برگزاری و برد شیرین سایپا در این دیدار به سراغ سرمربی جوان این تیم رفتیم. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با ابراهیم صادقی را در ادامه می‌خوانید.


کامبک در اصفهان آن هم در اولین بازی چه مزه‌ای داشت؟

در هر صورت تازه هفته اول برگزار شده و نمی‌توان درباره شرایط تیم‌ها به صورت قاطع صحبت کرد. با این حال برد در هفته اول می‌تواند استارت خوبی برای هر تیمی باشد. درخصوص بازی و بازگشتی که داشتیم نیز باید عنوان کنم حتی در نیمه اول که یک بر صفر عقب بودیم، باز هم فرصت‌های ما بهتر بود و می‌توانستیم در همان نیمه اول برنده بازی ما باشیم اما آنها تیم‌شان باتجربه‌تر بود و توانستند از روی یک ضربه کرنر گلزنی کنند. با این حال روند خوب‌مان را نیز برای نیمه دوم هم ادامه دادیم و حتی وقتی گل دوم را هم خوردیم هیچ‌گاه احساساتی نشده و فوتبال‌مان را ادامه دادیم و توانستیم با تعویض‌هایی که داشتیم روند بازی را به سود خودمان کنیم. بازی در اصفهان مقابل ذوب‌آهن برای هر تیمی سخت است و برای ما خیلی خوب بود که 3امتیاز دیدار اول را در این شرایط سخت به دست آوردیم. بچه‌های ما با تمام وجود تلاش کردند و تلاش و سعی آنها تا لحظه آخر بیشتر از هر چیز دیگری ارزشمندتر بود.

بعد از اینکه 2 بر صفر عقب افتادید، فکر می‌کردید بازی را ببرید؟

با توجه به روند بازی فکر می‌کردیم می‌توانیم به مسابقه برگردیم ضمن اینکه همیشه نتیجه 2 بر صفر برای تیمی که پیش است، نتیجه بدی به شمار می‌رود چون تیمی که جلو افتاده با آرامش کار را دنبال می‌کند که این یک امر خطرناک است. با این حال بعد از گل اول ما و یک اخراجی تیم حریف، شرایط به‌طور کلی تغییر کرد و توانستیم بیشتر حمله کنیم و گل‌های بعدی را هم زدیم و حتی می‌توانستیم گل چهارم را هم بزنیم.

در نقل و انتقالات بازیکنان زیادی را از دست دادید اما این نتیجه نشان داد که شرایط خوب سایپا همچنان حفظ شده است.

ما تغییرات زیادی داشتیم اما با یک شروع به موقع و برنامه‌ریزی خوب توانستیم کار را آغاز کرده و در همین مسیر 11 دیدار تدارکاتی را نیز برگزار کردیم که همین موضوع به هماهنگی‌مان کمک کرده و توانستیم سیستم مورد نظرمان را در تیم جا بیندازیم. از سوی دیگر جوانان با‌ انگیزه خوبی در تیم داریم که شاکله تیم را می‌سازند و مطمئنا هفته‌به‌هفته بهتر خواهند شد و کمک زیادی در آینده به ما خواهند کرد.

2 سال دستیاری علی دایی در سایپا و کسب تجربیات در این مدت، تا چه اندازه در سرمربیگری به شما کمک کرده است؟

صددرصد تاثیرگذار بوده. یک سال عنوان چهارمی و سال گذشته را با عنوان هفتمی به پایان رساندیم و در آسیا نیز حضور پیدا کردیم و همین موضوع باعث شد تا شرایط مختلف را تجربه کنیم که در آینده مطمئنا این موارد کمک بسیاری را در مقوله مربیگری به من خواهد کرد.

امسال دنبال چه رتبه‌ای هستید؟

اصلا به رتبه‌مان در جدول فکر نمی‌کنیم، بلکه هدف ما فقط پیشرفت است. هدفی که ترسیم کرده‌ایم این است که هر روز و هر هفته بازیکنان فقط پیشرفت کنند و بهتر شوند. با توجه به جوانانی که داریم هدف‌مان دور از دسترس نیست و اگر این امر محقق شود مطمئنا نتیجه را به همراه خواهد داشت.

برتری مقابل پرسپولیس در جام شهدا و قهرمانی در این رقابت‌ها هم ‌انگیزه و اعتمادبه‌نفس خوبی به سایپا داد.

این دیدارها تدارکاتی بود و به چشم ارزیابی نفرات‌مان به آن نگاه کردیم. سعی کردیم در این مسابقات از همه نفرات‌مان استفاده کنیم و این امر برایمان خیلی خوب شد. می‌دانستیم که به نتایج این دیدارها نمی‌توان تکیه کرد چون در پیش‌فصل مربیان سعی می‌کنند همه نفرات خود را محک بزنند. از سوی دیگر شرایط لیگ بسیار متفاوت و بازی‌ها خیلی سخت‌تر است و سعی می‌کنیم در لیگ بهتر باشیم.

 

* نویسنده: محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها