• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
تاکافومی در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

اگر فولاد پولم را نپردازد، شکایت می‌کنم/ چرا با این همه پرونده در فیفا، بازیکن خارجی می‌آورید؟!

به باشگاه فولاد یک هفته فرصت می‌دهم تا پول من را پرداخت کنند وگرنه به فیفا شکایت می‌کنم تا هم تکلیفم مشخص شود و هم نامه آزادسازی‌ام را از این تیم بگیرم.

اگر فولاد پولم را نپردازد، شکایت می‌کنم/ چرا با این همه پرونده در فیفا، بازیکن خارجی می‌آورید؟!

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، آکاهوشی تاکافومی، بازیکن ژاپنی فصل قبل باشگاه فولاد‌خوزستان این روزها منتظر است تا با این باشگاه قطع همکاری رسمی خود را انجام دهد و به تیم جدیدش بپیوندد. بعد از آنکه در خرداد‌ماه مشخص شد که باشگاه فولاد و این بازیکن علاقه‌ای برای ادامه همکاری ندارند، بازیکن ژاپنی خواستار دریافت پولش شد که تا امروز به خواسته‌اش نرسیده و حالا فولاد را تهدید به شکایت کرده است. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با این بازیکن ژاپنی را در ادامه می‌خوانید.

با باشگاه فولاد مشکل داری؟

بله و کاسه صبرم هم لبریز شده. دیگر صبر ندارم و اگر خیلی زود از آنها جواب درستی نگیرم به فیفا شکایت می‌کنم.

مشکلت با فولاد دقیقا چیست؟

منهای دروغ‌ها و امروز و فردا کردن‌های هر روزه‌شان، پولم را هم نپرداخته‌اند. آنها تا امروز تنها30 درصد از مطالبات من را پرداخت کرده‌اند و 70 در‌صد از پول من را پرداخت نکرده‌اند. پنج ماه پیش باید قسط دوم را می‌دادند و سه ماه پیش نیز قسط نهایی را. خیلی‌ها در اهواز به من گفتند بازی نکن تا مجبور شوند پولت را بپردازند. یکی، دو نفر به من گفتند اگر می‌خواهی پولت را جلوجلو بگیری باید خودت را به مصدومیت بزنی و قهر کنی. من این بازی‌ها را دوست ندارم. بعد هم به بهانه‌های واهی قصد دارند 20 درصد از پول من را جریمه کنند که اصلا چنین چیزی خلاف قانون فیفاست. من برای چه باید جریمه شوم؟ در تمرینات بی‌کیفیت بودم؟ دیر در تمریناتم شرکت می‌کردم؟ ضرری به تیمم زدم؟ در بازی‌ها بدون تمرکز بازی کردم؟ در گرمای اهواز تا جایی که جان داشتم دویدم و جنگیدم. برای فولاد هم گل زدم، هم پاس گل دادم و هم توپ را از دروازه بیرون کشیدم. اینکه به نفت‌آبادان باختیم تقصیر من نبوده که بخواهند به‌خاطرش 20 درصد از کل حقوق 6 ماه من را کم کنند. دلم می‌خواهد بدانم هیات‌مدیره و مدیرعامل هم بابت آن باخت جریمه شده‌اند؟

با آنها تعاملی نداری؟

دیگر به چه چیزی می‌گویند تعامل؟ چندماه است باید به فیفا شکایت می‌کردم تا هم پولم برود در نوبت پرداخت و هم نامه آزادسازی‌ام را بگیرم منتها مدیربرنامه‌ام مدام اصرار می‌کند صبر کنم. من از چند باشگاه دیگر پیشنهاد دارم و می‌خواهم قرارداد ببندم. منتظرم تا نامه آزادسازی‌ام را بگیرم. فکر می‌کنم فولادی‌ها قوانین فوتبال را نمی‌دانند و فکر می‌کنند من چون عجله دارم با جایی قرارداد ببندم به آنها تخفیف می‌دهم. وکیلم نامه شکایتم به فیفا را نوشته و حتی با دوستانش در زوریخ هم صحبت کرده است. آنها آماده دریافت نامه شکایت من هستند. تا جایی که می‌دانم در فیفا اصلا حس خوبی به باشگاه‌های ایرانی ندارند. هر سال ده‌ها شکایت از باشگاه‌های ایرانی به آنها مطرح می‌شود. در جایی مثل ژاپن چنین چیزی بسیار نادر است، اما اینجا به هر باشگاهی که نگاه می‌کنی چند پرونده باز در فیفا دارد. واقعا در ایران چه خبر است؟ چرا بازیکن خارجی می‌آورید؟

یعنی باشگاه با تو هیچ رابطه دوستانه‌ای برقرار نکرده تا این مشکل بدون ارجاع به فیفا تمام شود؟

نه! من بودم که دنبال جدایی دوستانه بودم. من اهواز را دوست دارم. مردمانش به من بدی نکردند. همیشه و همه‌جا هوایم را داشته‌اند. بارها از من خواسته‌اند شام یا ناهار میهمان‌شان باشم. منتها باشگاه در حق من بی‌انصافی کرد. من حتی پول بلیت برگشتم به خانه را از جیبم دادم درحالی‌که طبق قرارداد باشگاه باید پرداخت می‌کرد.

آخرین خبرت از باشگاه فولاد چیست؟

نمی‌دانم. مدت‌هاست جز دروغ یا تاخیر چیزی از آنها ندیده‌ام. هی می‌گویند در اولین فرصت پرداخت می‌کنیم. هفته بعد پرداخت می‌کنیم. بودجه جدیدمان را می‌گیریم و پرداخت می‌کنیم. وقتی می‌خواهند جریمه ناحقی را به آدم تحمیل کنند همه تلفن‌ها را جواب می‌دهند، ولی وقتی قرار است پول خودت را پرداخت کنند تلفن را ریجکت می‌کنند. به باشگاه فولاد یک هفته فرصت می‌دهم تا پول من را پرداخت کنند وگرنه به فیفا شکایت می‌کنم تا هم تکلیفم مشخص شود و هم نامه آزادسازی‌ام را از این تیم بگیرم.

 

* نویسنده: هومن جعفری روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها