• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
«فرهیختگان» بررسی کرد؛ کارنامه خرید جدید تراکتور

مهاجم 400 هزار یورویی که پیشنهاد چلسی را رد کرد!

سایت ترانسفرمارکت ارزش میمبلا را 400 هزار یورو برآورد کرده و به نوشته سایت‌های پرویی و به نقل از مدیربرنامه‌هایش، او با تیم تبریزی قراردادی سه‌ساله منعقد کرده است.

مهاجم 400 هزار یورویی که پیشنهاد چلسی را رد کرد!
0.00
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، ویلیان میمبلای پرویی به‌عنوان یکی از گزینه‌های خارجی تراکتورسازی درنهایت با این باشگاه به توافق رسید و طی چند روز آینده راهی ایران خواهد شد تا قرارداد سه‌ساله‌اش را با این باشگاه تبریزی امضا کند. این بازیکن 27 ساله که توانایی بازی در پست هافبک تهاجمی و مهاجم را دارد، فصل پیش در ترکیب تیم یونیون کومریکوی کشورش بازی می‌کرد و آمار گلزنی خوبی در لیگ پرو دارد.


قهرمانی لیبرتادورس

این سومین تجربه خارجی این مهاجم پرویی است. او پیش از این در تیم دوم اینترناسیونال برزیل و همچنین تیم ناسیونال پرتغال توپ زده، اما بیشتر دوران فوتبالش را در لیگ پرو سپری کرده است. میمبلا در آکادمی فوتبال کانتولائو پرورش یافت و در سال 2009 به تیم زیر 20 ساله‌های خوان آریچ پیوست. تیم بعدی او کوچاهایکو آمه‌ریکا در دسته دوم پرو بود. درخشش او در این تیم پیشنهادهایی را از چلسی انگلیس و هامبورگ آلمان برایش به همراه داشت. او تصمیم گرفت راهی هامبورگ شود، اما درنهایت با این باشگاه به توافق نرسید و به پرو برگشت. در اواسط سال 2010 با امضای قراردادی به «اسپورت‌یونیورسیتی» پیوست. در همان فصل به همراه این تیم در جام لیبرتادورس زیر 21 ساله‌ها به مقام قهرمانی رسید و نمایش قابل‌قبولی در این مسابقات داشت.

مشکلات مالی باشگاه اسپورت‌یونیورسیتی درنهایت باعث شد میمبلا قراردادش را فسخ کرده و با توجه به نمایش خوبی که در طول فصل داشت، راهی برزیل شود تا برای اینترناسیونال این کشور بازی کند. مشکل او در برزیل این بود که سقف 4 بازیکن خارجی این تیم تکمیل بود و او باید منتظر می‌ماند تا باشگاه او را جانشین یکی از خارجی‌هایش کند. پس از یک ماه حضور در برزیل، میمبلا درنهایت نتوانست قراردادش را رسمی کند و تصمیم گرفت به کشورش برگردد.

اسپورت‌هوانکائو تیم بعدی این مهاجم جوان بود. در طول یک سال و نیم حضورش در این باشگاه 19 بار پیراهن این تیم را پوشید و سه گل نیز به ثمر رساند. در سال 2013 به پیشنهاد اسپورتینگ‌کریستال پاسخ مثبت داد و با قراردادی دو ساله راهی این تیم شد. در فاصله کمی پس از حضور میمبلا در این باشگاه، مربی تیم عوض شد و او در نیم‌فصل دوم لیگ تنها 6 بازی انجام داد. در سال بعد هم مربی اعتقاد چندانی به بازی او نداشت و درنهایت مجبور شد باشگاه را ترک کند.

حضور ناموفق در پرتغال

میمبلا برای دومین‌بار راهی تیم‌های خارجی شد و مقصد او در سال 2014 پرتغال بود. ناسیونال تیم بعدی این مهاجم پرویی بود. او با اینکه در دیدارهای پیش‌فصل نمایش خوبی داشت، اما با شروع لیگ دچار چند مصدومیت پیاپی شد و نتوانست عملکرد قابل‌قبولی در لیگ داشته باشد. درنهایت در پایان فصل مجددا به کشورش برگشت.

در بازگشت به پرو، راهی آلیانز لیما شد تا یکی از معدود بازیکنانی باشد که در هر سه تیم مهم این کشور(اسپورتینگ‌یونیورسیتی، اسپورتینگ‌کریستال و آلیانزلیما) بازی کرده است. در سال 2015 او به همراه تیمش نتایج خوبی کسب نکرد و سال بعد که این تیم در کورس قهرمانی نیز قرار داشت، کمتر به بازی گرفته و بیشتر مواقع به‌عنوان بازیکن تعویضی راهی میدان می‌شد. حاصل دو فصل حضورش در این باشگاه 49 بازی و 7 گل زده بود و با شرایطی که در این تیم داشت ترجیح داد راهی تیم دیگری شود.

آیاکوچو باشگاه بعدی میمبلا بود که در این تیم هم یک فصل بیشتر حضور نداشت و البته با وجود اینکه تیمش در رده سیزدهم جدول قرار گرفت، نمایش خوبی داشت و در 27 بازی، 10 گل و 4 پاس گل در کارنامه‌اش ثبت شد. یونیون کومریکو آخرین باشگاه این بازیکن 27 ساله در پرو بود. او فصل گذشته با به ثمر رساندن 13 گل در 28 دیداری که با پیراهن این تیم به میدان رفت، یکی از بهترین بازیکنان تیمش بود و همین موضوع سبب شد تراکتورسازی برای به خدمت گرفتن او دست به‌کار شود. باید دید دوران حضور او در سومین تیم خارجی‌اش همانند دو تجربه قبلی ناموفق خواهد بود یا این‌بار می‌تواند در لیگ برتر ایران توانایی‌های خود را ثابت کند.  

سایت ترانسفرمارکت ارزش میمبلا را 400 هزار یورو برآورد کرده و به نوشته سایت‌های پرویی و به نقل از مدیربرنامه‌هایش، او با تیم تبریزی قراردادی سه‌ساله منعقد کرده است.

 

* مترجم : سیامک خاجی

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها