• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
قصه مهدکودک و ستاره‌ای که در بازی‌های دوستانه هم معترض و اخراج می‌شود

خلیل‌زاده خطاب به داور: مگه می‌تونی اخراجم کنی؟!

اکنون باید از خلیل‌زاده که - در توانایی‌های فنی وی هیچ تردیدی نیست- این سوال را پرسید؛ کدام‌یک از مهدکودک آمده‌اند؟ داوری که قانون را اجرا می‌کند و مدام با اعتراض‌های بی‌مورد بازیکنان مواجه است، یا بازیکنی که مانند کودکان به همه‌چیز معترض است و از تنبیه شدن هم درس نمی‌گیرد؟

خلیل‌زاده خطاب به داور: مگه می‌تونی اخراجم کنی؟!
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، پرسپولیس فصل گذشته بارها به خاطر عملکرد فنی خوب شجاع خلیل‌زاده نتیجه گرفت تا حدی که خیلی‌ها معتقد بودند جای این مدافع کارآمد در تیم ملی خالی است. شجاع، اما علاقه زیادی هم به دریافت کارت زرد داشت و بازی‌های زیادی را به همین دلیل از دست داد و پرسپولیس هم از نبودنش متضرر شد.

گرفتن اخطار برای مدافعان در فوتبال امر عجیبی نیست، اما مشکل اینجاست که اکثر کارت‌هایی که خلیل‌زاده از داوران گرفت، به خاطر اعتراض بود و همین ضعف بزرگ باعث شد خیلی‌ها جای اشاره به قابلیت‌های فنی وی روی اعتراض‌هایش متمرکز شوند و او را بازیکنی همیشه معترض و حتی بی‌اخلاق بنامند.

در روزهایی که پرسپولیس خود را برای فصل جدید آماده می‌کند، اوضاع درخصوص خلیل‌زاده تغییر چندانی نکرده و حتی بدتر هم شده است. مدافع باتجربه قرمزها به خاطر کنار گذاشته شدن دوست قدیمی‌اش(سروش رفیعی) مدتی علیه مدیران باشگاه موضع گرفت، آن‌هم درحالی که به گواه کارشناسان فنی کنار گذاشتن رفیعی به خاطر افت فاحش وی، تصمیم درستی بود که کالدرون گرفت و طبعا دیگر بازیکنان نمی‌توانند درباره بودن یا نبودن هم‌تیمی‌های خود اظهارنظر کنند.

پرسپولیس در ادامه بازی‌های دوستانه‌ای برگزار کرد تا برای فصل نوزدهم آماده شود، اما عجیب اینکه مدافع عصبی در دو بازی پیاپی برابر فولاد خوزستان و گل‌گهر سیرجان به خاطر اعتراض به داور از بازی اخراج شد! اتفاقی که در بازی‌های دوستانه کمتر رخ می‌دهد، اما خلیل‌زاده نشان داد قصد تغییر مسیر ندارد و احتمالا در فصل جدید هم باید منتظر جریمه شدن‌های متوالی وی بابت اعتراض‌هایش به داوران باشیم، چراکه ظاهرا در پرسپولیس کسی نتوانسته این ضعف بزرگ شجاع را اصلاح کند.

یک شاهد عینی درخصوص آنچه باعث اخراج وی در بازی با گل‌گهر شد، به «فرهیختگان» گفت: «شجاع بعد از اینکه یک اخطار از داور گرفت، در صحنه‌ای دیگر به داور معترض شد که داور به وی به‌طور جدی تذکر داد که اگر به رفتارش ادامه دهد، کارت دوم را می‌گیرد و اخراج می‌شود و او نیز در پاسخ با عصبانیت گفت: «مگه می‌تونی؟!» این جمله باعث شد داور تصمیم بگیرد او را اخراج کند، اما با وساطت و پادرمیانی جلال حسینی ماجرا ختم به خیر و داور هم به خاطر دوستانه بودن بازی از اخراج وی منصرف شد. با این حال زمانی که بازی به خاطر شدت گرما متوقف شد تا بازیکنان آب بنوشند، خلیل‌زاده هنگام عبور از کنار داوران گفت: «از مهدکودک داور آورده‌اند» و همین باعث شد که داور این‌بار کارت قرمز را به مدافع همیشه معترض پرسپولیس نشان دهد.»

اطلاعات دریافتی ما نشان می‌دهد که این بازیکن غیر از دو بازی اشاره شده در یکی دیگر از بازی‌های دوستانه پرسپولیس نیز اعتراض‌های زیادی به داور داشته اما  خوش‌شانس بوده که به خاطر دوستانه بودن مسابقه با کارت زرد یا قرمز جریمه نشده است.

اکنون باید از خلیل‌زاده که - در توانایی‌های فنی وی هیچ تردیدی نیست- این سوال را پرسید؛ کدام‌یک از مهدکودک آمده‌اند؟ داوری که قانون را اجرا می‌کند و مدام با اعتراض‌های بی‌مورد بازیکنان مواجه است، یا بازیکنی که مانند کودکان به همه‌چیز معترض است و از تنبیه شدن هم درس نمی‌گیرد؟

 

* نویسنده: مهدی محمدی دبیرگروه ورزش

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها