• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
نقدی به صحبت‌های مدیرعامل پرسپولیس

انفعال خود را پای فضای مجازی نگذارید

این صحبت‌های آقای عرب خیلی منطقی نیست که چون در فضای مجازی شایعه برکناری او مطرح شده، درنتیجه اسپانسرها جلو نمی‌آیند. زودتر پیش می‌آمدید و تکذیب می‌کردید تا اسپانسرها نپرند.

انفعال خود را پای فضای مجازی نگذارید
0.00

«یک فرد یک شب یک خطی می‌نویسد و در فضای مجازی پخش می‌شود که دردسرساز است. ما گفتیم اینها را ساماندهی کنید، نه برای من بلکه برای بعدها و در تمام زمینه‌ها. اینکه فحاشی می‌شود، توهین می‌کنند و شایعه درست می‌شود، با آن برخوردی صورت نمی‌گیرد. به هر حال ما با قدرت کار می‌کنیم. شما فشار مجازی را نادیده بگیرید. ما در باشگاه وقت فکر کردن نداریم. باید در باشگاه فرصت فکر کردن داشته باشیم. شما نمی‌توانید دولتی نباشید و خصوصی هم نباشید؛ این پارادوکس باید حل شود. شما تمام اجزای دولتی بودن را دارید، به جز بودجه. در این جریانات وزارت نتوانست یک ریال به ما کمک کند. نه‌تنها به ما بلکه به تمام باشگاه‌های دولتی و همه درآمد ما از اسپانسری بود و یک بخشی هم پول آسیایی بود که آمد و کمک کرد. الان در این روزها باید دنبال کار اقتصادی برویم، اما آیا می‌شود؟ یک شایعه پخش می‌‌کنند و ذهن همه را به هم می‌زنند. اسپانسر می‌گوید این مدیر وضعش مشخص نیست و بهتر است هفته دیگر مذاکره کنیم و مدام این مساله تکرار می‌شود، اما وقتی نمانده و لیگ درحال شروع شدن است.»

اینها بخش‌هایی است از گلایه‌های عرب، مدیرعامل پرسپولیس که دیروز صبح روی آنتن تلویزیون مطرح شد. در اینکه فضای مجازی واقعا برای فوتبال ایران به یک آفت تبدیل شده، تردیدی نیست. تعدد پیج‌های هواداری و بی‌نام و نشان بودن آنها سبب  می‌شود هرکسی که از اسم و رسم مدیران و بازیکنان و مدیران خوشش نمی‌آید، هر دروغی را که دلش می‌خواهد، به آنها نسبت بدهد. این درد فقط پرسپولیس یا استقلال یا فوتبال نیست و در کشور و حتی در مقیاس بزرگ‌تر در دنیا این بحران را داریم. فضای مجازی، کانونی برای ترویج اخباری است که از هیچ فیلتری عبور نمی‌کند و هیچ ویراستار یا سردبیر باتجربه‌ای بالای سرشان نیست تا اخبار نادرست آنها را حذف کند.

فضا دست ادمین‌های کم‌سن و سال و بسیار هیجان‌زده‌ای است که منابع خبری درجه سه و چهار را با منابع خبری اصلی اشتباه می‌گیرند و اخبار غلط‌شان در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد.  این بین، اما این صحبت‌های آقای عرب هم خیلی منطقی نیست که چون در فضای مجازی شایعه برکناری او مطرح شده، درنتیجه اسپانسرها جلو نمی‌آیند. زودتر پیش می‌آمدید و تکذیب می‌کردید تا اسپانسرها نپرند، ضمن اینکه باشگاه می‌تواند با تولید اخبار و نشر آنها در فضای رسانه‌ای خود اعتماد هوادارانش را جلب کند. مشکل باشگاه‌های ما این است که در زمینه رسانه‌ای ضعیف و منفعل عمل می‌کنند و علتش را گردن فضای مجازی می‌اندازند.

 

* نویسنده: هومن جعفری روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها