• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
تغییر حکم محرومیت هواداران پرسپولیس و سپاهان؛ شایعه یا واقعیت؟

سخنگوی فدراسیون فوتبال: اشتباه ما بود، کلمه تعلیق جا افتاد

سخنگوی فدراسیون فوتبال به «فرهیختگان» گفت: «متاسفانه به‌خاطر تعداد بالای کلمات حکم سنگینی که صادر شد، اشتباهی صورت گرفت و کلمه تعلیق در خبر منتشره جا افتاد و ما هم 30 دقیقه بعد آن را اصلاح کردیم، اما رسانه‌ها متن اولیه را استفاده کردند.

سخنگوی فدراسیون فوتبال: اشتباه ما بود، کلمه تعلیق جا افتاد

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، چندی پیش فدراسیون فوتبال اقدام به انتشار احکام کمیته انضباطی درخصوص اتفاقات رخ‌داده در دو دیدار پرسپولیس و سپاهان در لیگ‌برتر و جام‌حذفی کرد و اعلام شد که هر دو تیم به‌خاطر رفتار تماشاگران‌شان به یک جلسه محرومیت از حضور در ورزشگاه محکوم شده‌اند.

روز گذشته باشگاه پرسپولیس اعلام کرد محرومیت هواداران این تیم تعلیقی است و می‌توانند در هفته نخست دوره جدید لیگ‌برتر از حضور هواداران خود بهره ببرند که همین مساله باعث یک جنجال بزرگ رسانه‌ای شد. هم‌زمان سایت فدراسیون نیز در چند مرحله تغییراتی در خبر مذکور ایجاد کرد که به افزایش شبهات دامن زد و این شائبه ایجاد شد که فشارهایی در کار بوده تا محرومیت هواداران پرسپولیس و سپاهان لغو شود.

در ادامه اما فدراسیون فوتبال اطلاعیه‌ای صادر و در‌باره اتفاقات رخ‌داده روشنگری و تصاویر حکم صادره را نیز منتشر کرد. در این اطلاعیه آمده است: «براساس رای کمیته انضباطی که در تاریخ 17 تیرماه از طریق سایت فدراسیون منتشر‌شده، دو باشگاه پرسپولیس و سپاهان به محرومیت تعلیقی از حضور تماشاگران خود در یک مسابقه محکوم شدند که در متن ابتدایی خبر منتشر‌شده اشاره‌ای به تعلیقی‌بودن این حکم نشده و در پی آن به همین صورت در کلیه رسانه‌ها منتشر گردیده است.

پس از انتشار خبر، روابط‌عمومی فدراسیون به‌سرعت حکم منتشره را اصلاح نموده و تعلیقی‌بودن محرومیت در خبر قید گردیده است. با این وجود به‌دلیل اختلاف متن خبر با اخبار منتشر‌شده در رسانه‌ها متاسفانه سوء‌برداشتی درخصوص این اشتباه صورت گرفت. بر همین اساس تصاویر رای صادره همچنین رای ابلاغ‌شده به دو باشگاه نیز که همراه با عبارت تعلیق می‌باشد (به تاریخ رای) مستندا به پیوست ارسال می‌گردد.»

با انتشار این اطلاعیه نیز شایعات پایان نیافت و همچنان در رسانه‌ها صحبت از پشت‌پرده‌ها به‌میان آمد. برای پیگیری ماجرا با امیرمهدی علوی، سخنگوی فدراسیون فوتبال تماس گرفتیم. وی در این خصوص به «فرهیختگان» گفت: «متاسفانه به‌خاطر تعداد بالای کلمات حکم سنگینی که صادر شد، اشتباهی صورت گرفت و کلمه تعلیق در خبر منتشره جا افتاد و ما هم 30 دقیقه بعد آن را اصلاح کردیم، اما رسانه‌ها متن اولیه را استفاده کردند. به‌خاطر شایعه مطرح‌شده نیز علاوه‌بر حکم اصلی، اتوماسیونی که 17 تیر‌ماه به باشگاه‌ها ارسال‌شده را نیز منتشر کردیم تا مشخص شود که تغییری به‌وجود نیامده و از همان ابتدا حکم صادره مبنی‌بر محرومیت تماشاگران تعلیقی بوده است. در همان تاریخ نیز این حکم به دو باشگاه پرسپولیس و سپاهان ابلاغ شد و می‌توانید از آنها استعلام بگیرید.»

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها