• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
والیبال ایران دومین بازی را هم برد

امروز با روسیه فینال داریم

تیم ملی در آخرین و حساس‌ترین بازی این مرحله امشب مقابل تیم ملی روسیه صف‌آرایی خواهد کرد. یاران ایگور کولاکوویچ برای کسب سهمیه المپیک به پیروزی مقابل این تیم نیاز دارند، در غیر این‌صورت باید خود را برای مسابقات قاره‌ای کسب سهمیه آماده کنند.

امروز با روسیه فینال داریم

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار از مرحله نخست رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ مقابل مکزیک به پیروزی رسید تا دیدار امروز برابر روسیه تکلیف تیم صعود‌کننده به المپیک را مشخص کند. شاگردان ایگور کولاکوویچ در دومین بازی این مرحله برابر تیم مکزیک صف‌آرایی کردند. تیم کشورمان در اولین بازی ۳ بر ۲ کوبا را شکست داده بود.

کولاکوویچ برخلاف بازی برابر کوبا با ترکیب متفاوت بازی را آغاز کرد. فرهاد قائمی، مسعود غلامی، محمدجواد معنوی‌نژاد، علی‌اصغر مجرد، پوریا یلی، جواد کریمی و محمدرضا موذن یاران شروع‌کننده بازی برای ایران بودند.
    
 ست نخست؛ ایران ۲۵ مکزیک ۱۸

در ست اول محمدجواد معنوی‌نژاد امتیاز نخست را برای ایران ثبت کرد. ملی‌پوشان ایران با برتری در خط حمله و سرویس از ابتدای بازی اختلاف امتیاز خوبی ایجاد کردند و با نتیجه ۸ بر ۴ به استقبال نخستین تایم استراحت فنی رفتند. در ادامه بازیکنان ایران با حفظ برتری خود از اشتباهات حریف استفاده و اختلاف امتیاز را حفظ کردند. پس از کسب امتیاز ۱۴ و اختلاف ۴ امتیازی ایران، سرمربی مکزیک تقاضای تایم استراحت داد که تاثیری نداشت و در ادامه ایران با کسب امتیاز ۱۶ پیروزی به استقبال دومین تایم استراحت فنی رفت. رفته‌رفته نیز اختلاف امتیاز بیشتر شد و شاگردان کولاکوویچ با نتیجه ۱۸ بر ۱۲ پیش افتادند. درنهایت این ست بدون مشکل و با امتیاز ۲۵ بر ۱۸ به سود ایران خاتمه یافت.

  ست دوم؛ ایران ۲۵ - مکزیک ۲۱

در این ست مکزیک امتیاز نخست را به سود خود ثبت کرد و در ادامه ۲ بر صفر از ایران پیش افتاد. معنوی‌نژاد امتیاز اول را برای تیم ملی به دست آورد. برخلاف ست اول بازی در این ست تا امتیاز ۶ برابر پیش رفت و درنهایت مکزیک موفق شد با نتیجه ۸ بر ۶ به استقبال نخستین تایم استراحت فنی برود. با سرویس زیبای مجرد، بازی در امتیاز ۱۰ برابر شد و دو تیم تا امتیاز ۱۳ پایاپای پیش رفتند تا ایران موفق شد در امتیاز ۱۴ برتر شود و سرمربی مکزیک را مجبور به گرفتن تایم استراحت کند که فایده‌ای نداشت و علی‌اصغر مجرد با تک‌دفاع زیبا امتیاز ۱۵ را برای ایران به دست آورد. با خطای بازیکن مکزیک امتیاز ۱۶ نیز به نام ایران ثبت شد تا ملی‌پوشان با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ پیروز به استقبال دومین تایم استراحت فنی بروند. با شروع بازی ملی‌پوشان اختلاف امتیاز را افزایش داده و با نتیجه ۱۸ بر ۱۴ تیم برتر زمین باقی ماندند. درنهایت این ست نیز با برتری ۲۵ بر ۲۱ شاگردان کولاکوویچ به پایان رسید.

 ست سوم؛ ایران ۲۷ - مکزیک ۲۵

پوریا یلی نخستین امتیاز را در این ست کسب کرد. مکزیکی‌ها برخلاف دو ست ابتدایی بازی، سه اختلاف امتیاز برتری را ایجاد و کولاکوویچ را مجبور به تقاضای تایم استراحت کردند. در ادامه با برخورد توپ به تور امتیاز دوم برای ایران به دست آمد و حساب کار ۴ بر ۲ به سود مکزیک ادامه پیدا کرد. رفته‌رفته ملی‌پوشان موفق شدند اختلاف امتیاز را کاهش دهند تا نخستین تایم استراحت فنی ۸ بر ۶ به سود مکزیک پست سر گذاشته شود.

در ادامه شاگردان جوان ایگور با کسب دو امتیاز متوالی بازی را در امتیاز ۸ برابر کردند و پوریا یلی موفق شد امتیاز برتری ۹ را برای ایران کسب کند و همین ۳ امتیاز متوالی سرمربی مکزیک را مجبور به گرفتن تایم استراحت کرد. ایران تیم برتر در حمله، دفاع، سرویس و دریافت بود و خیال واگذاری این ست را نداشت. دومین تایم استراحت فنی نیز با برتری ۱۶ بر ۱۴ ایران همراه شد. در ادامه مکزیکی‌ها عملکرد خوبی داشتند و از ایران پیش افتادند، اما ملی‌پوشان کشورمان توانستند رقابت نزدیک را با امتیاز ۲۷ بر ۲۵ به سود خود خاتمه دهند و به برتری ۳ بر صفر دست پیدا کنند.

تیم ملی در آخرین و حساس‌ترین بازی این مرحله امشب مقابل تیم ملی روسیه صف‌آرایی خواهد کرد. یاران ایگور کولاکوویچ برای کسب سهمیه المپیک به پیروزی مقابل این تیم نیاز دارند، در غیر این‌صورت باید خود را برای مسابقات قاره‌ای کسب سهمیه آماده کنند.

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها