• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گزارش «فرهیختگان» از درخشش لژیونرهای خوشنام در فوتبال ترکیه

حسینی خوب شروع کرد، صیادمنش امیدوارکننده

به‌نظر می‌رسد مطبوعات ترکیه عملکرد بازیکنان ایرانی و حتی بازیکنان عرب در فوتبال ترکیه را به دقت زیر ذره‌بین گرفته‌اند و گزارش دقیق از این ارزیابی عملکرد نشان از دقت‌نظر رسانه‌های این کشور دارد.

حسینی خوب شروع کرد، صیادمنش امیدوارکننده
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، درخشش لژیونرها در فوتبال کشوری اروپایی یا در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس همیشه برای فوتبال ایران خبری خوب و امیدوارکننده است. مربی تیم‌ملی نیز بهتر از این خبری دریافت نخواهد کرد که بداند ستاره‌های تیمش در کشورهای مختلف در حال درخشیدن هستند.

ستارگان فوتبال ایران این روزها وضعیت قابل‌قبول و امیدوارکننده‌ای در فوتبال ترکیه دارند و به‌نظر می‌رسد آینده خوبی در این فوتبال پرهیجان و روبه‌رشد داشته باشند. از یک‌سو شاهد پررنگ‌شدن هفته‌به‌هفته حضور اللهیار صیادمنش در ترکیب تیم آماده و خوب فنرباغچه هستیم و گویا وی راه تحمیل خود را به تیم خوب بلد است. از طرف دیگر، حسینی فوق‌العاده بوده و به‌خصوص در بازی اخیر اروپایی تیمش برابر اسپارتاپراگ جمهوری چک فوق‌العاده ظاهر شد و بهترین بازیکن میدان لقب گرفت.

ترابوزان‌اسپور تیم کوچکی نیست و سیدمجید حسینی بازیکنی خوش‌آتیه است که به‌عنوان یک مدافع چندبعدی و خلاق می‌تواند خود را به‌نام یک بازیکن فرصت‌طلب و باهوش به لیگ معتبر ترکیه معرفی کند. حسینی 90 دقیقه برای تیمش بازی کرد و نقش مهمی در تساوی دو- دو تیمش برابر اسپارتاپراگ چک داشت. اکنون ترابوزان برای بازی برگشت امیدوار به صعود است و دو گل زده در بازی رفت برایش اهمیت زیادی خواهد داشت.

روزنامه «ملیت» ترکیه در این خصوص نوشت: «مدافع ایرانی بازی منسجم و خوبی را از خود به نمایش گذاشت و نشان داد بین‌المللی است، بازیکنان ایرانی خوش‌تکنیک هستند و حتی مدافع ایرانی نیز تشنه گلزنی بود و بارها تصمیم گرفت در حملات سریع تیمش نقش داشته باشد. این برای ترابوزان‌اسپور یک نعمت است که مدافع بین‌المللی داشته باشد و مربی نیز روی فرصت‌طلبی او حساب باز کرده است.»

روزنامه «حریت» ترکیه نیز درباره تساوی ترابوزان برابر اسپارتاپراگ نوشت: «حسینی مدافع باهوشی است و ثابت کرده بینش بین‌المللی دارد، او در حملات هم به تیم خود کمک می‌کرد و باید پذیرفت ترابوزان خرید خیلی خوبی داشته است.»

وب‌سایت فوتبال‌ «اویون» استانبول نیز در این خصوص نوشت: «بازی بسیار درگیرانه‌ای بود و شاید اگر خط دفاعی ترابوزان به برگ برنده این تیم تبدیل نشده بود، شکست نماینده ترکیه قطعی بود، ترابوزان دو گل دریافت کرد اما واقعا تحت فشار بود و مدافع ایرانی این تیم نقش مهمی در مهار بسیاری از حملات ناگهانی تیم چک داشت.»

وب‌سایت معتبر و پربیننده «فوتبال» ترکیه در گزارش خود از عملکرد بازیکنان ترابوزان‌اسپور درباره فوتبالیست ایرانی این تیم نوشت: «عملکرد او شایان تقدیر است، او بهترین بازیکن میدان لقب گرفت و البته شایسته هم بود، سیدمجید حسینی که نخستین بازی خود را در فصل جدید برای ترابوزان‌اسپور انجام می‌داد، در بازی پلی‌آف لیگ اروپا مقابل اسپارتاپراگ چک ۹۰ دقیقه در ترکیب تیمش حضور داشت، خوب هم بازی کرد و نشان داد می‌تواند رضایت مربی خود را جلب کند.»

وب‌سایت وابسته به روزنامه «وطن» ترکیه نیز درباره حضور اللهیار صیادمنش، بازیکن موفق و خوش‌آتیه ایرانی در ترکیب فنرباغچه نوشت: «ستاره ایرانی از ‌انگیزه بسیار بالایی برخوردار است و ثابت کرده اگر میدان داشته باشد، پیشرفت خواهد کرد. مربی فنرباغچه باید به او اعتماد بیشتری داشته باشد. او برابر بایرن‌مونیخ بازی خوبی ارائه کرد و مقابل رئال مادرید نیز اگر زودتر به میدان آمده بود، بیش از اینها خط دفاعی و میانه مادرید را آزار می‌داد.»

به‌نظر می‌رسد مطبوعات ترکیه عملکرد بازیکنان ایرانی و حتی بازیکنان عرب در فوتبال ترکیه را به دقت زیر ذره‌بین گرفته‌اند و گزارش دقیق از این ارزیابی عملکرد نشان از دقت‌نظر رسانه‌های این کشور دارد. برای مطبوعات ترکیه نوع عملکرد بازیکنان خارجی در فوتبال این کشور بسیار مهم است و همواره به چرایی هزینه‌کردن برای فوتبالیست‌های خارجی می‌پردازند.

هواداران تیم‌های بزرگ باشگاهی ترکیه نیز نسبت به این موضوع حساس هستند و وقتی یک بازیکن خارجی که به‌خاطر او پول زیادی هم پرداخت شده و عملکرد خوبی ندارد، به‌شدت به این ماجرا اعتراض می‌کنند و معمولا با واکنش منطقی مدیران باشگاه خود نیز مواجه می‌شوند. ستارگان فوتبال ایران فرصت دارند در قلب هواداران دوآتشه باشگاه‌های ترکیه جا باز کنند و از این سکوی پرتاب خوب و آماده، برای رفتن به سمت باشگاه‌های بزرگ اروپای غربی بهترین استفاده را داشته باشند.
 

 

* مترجم: بابک سرانی آذر

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها