• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گزارش «فرهیختگان» از وضعیت عجیب یزدانی

از همدلی در تیم ملی تا قهر!

پس از استعفای رسول خادم و رفتن او از فدراسیون کشتی، یزدانی با دعوت غلامرضا محمدی، سرمربی کشتی آزاد به تیم ملی بازگشت و اتفاقا شروع مجدد موفقیت‌آمیزی داشت.

از همدلی در تیم ملی تا قهر!

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، بازگشت رضا یزدانی به تیم ملی کشتی آزاد آن هم بیش از دو سال دوری اتفاق خوشایندی برای دوستداران او به شمار می‌رفت. این کشتی‌گیر وزن 97کیلوگرم پس از عمل جراحی که از ناحیه آشیل پا حدود سه سال پیش انجام داد به دلیل اختلاف‌نظرهایی که با رسول خادم داشت، نتوانست در مسابقات آسیایی و جهانی 2018 حضور پیدا کند و همین مهم دوری او را از تیم ملی طولانی‌تر کرد. پس از استعفای رسول خادم و رفتن او از فدراسیون کشتی، یزدانی با دعوت غلامرضا محمدی، سرمربی کشتی آزاد به تیم ملی بازگشت و اتفاقا شروع مجدد موفقیت‌آمیزی داشت.

 از درخشش در لیگ تا آسیا

طی مدت زمانی که یزدانی در اختلاف با فدراسیون کشتی به سر می‌برد در لیگ کشتی همچنان می‌درخشید و مورد استقبال دوستداران این رشته قرار می‌گرفت. در روزهای پایانی سال 97 یزدانی دوباره به تیم ملی بازگشت و با عملکرد خود پاسخ محکمی به منتقدانی داد که اعتقاد داشتند این کشتی‌گیر 35 ساله دیگر توانایی افتخار‌آفرینی ندارد. او در مسابقات آسیایی توانست مدال طلای دیگری به مجموعه افتخاراتش اضافه کند و همچنین در مسابقات انتخابی قهرمانی جهان نیز به پیروزی مقابل حریفان خود دست پیدا کرد اما این پایان کار نبود!
 

انصراف از تورنمنت گرجستان یا قهر؟

در حالی که با توجه به پیروزی یزدانی در مسابقات انتخابی، انتظار می‌رفت او جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را کسب کرده باشد اما اتفاقاتی رخ داد که باعث شد پلنگ جویبار نسبت به آنها واکنش نشان دهد. سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ترجیح داد یک بار دیگر یزدانی را آزمایش کند، بنابراین نام او را میان نفرات اعزامی تورنمنت گرجستان قرار داد.  به نظر می‌رسد این اقدام به مذاق یزدانی خوش نیامده و به همین دلیل با ارسال نامه‌ای به فدراسیون، انصراف خود را از این مسابقات اعلام کرد. او در نامه خود دلیل این اقدام را پشت سر گذاشتن دوران نقاهت عنوان کرده است.  حال سکوتی که یزدانی طی دو سه روز گذشته اختیار کرده و هیچ‌توضیحی درباره اقدام ناگهانی خود ارائه نداده، به شایعه قهر او دامن زده است.  البته یزدانی پس از بازگشت دوباره به تیم ملی در مصاحبه‌های خود فضای حاکم بر تیم را مثبت می‌دانست و از وجود همدلی میان بازیکنان و اعضای کادرفنی صحبت می‌کرد اما غیبت ناگهانی او در سفر به گرجستان و عدم پاسخگویی به تماس‌های خبرنگاران، این شبهه را به وجود آورد که پلنگ جویبار دوباره با تیم ملی و فدراسیون به بن‌بست رسیده است!

 توجه کادرفنی به شعبانی و انتخاب جانشین برای یزدانی

از دیگر شایعاتی که درباره انصراف یزدانی به گوش می‌رسد، درخشش علی شعبانی در تورنمنت بین‌المللی جام یاشاردغو ترکیه است. این کشتی‌گیر جوان وزن 97 کیلوگرم در مسابقات انتخابی مقابل یزدانی بازنده بود اما پیروزی او در مسابقات ترکیه کادرفنی را بر آن داشت که درباره اعزام کشتی‌گیران خود به مسابقات جهانی صبوری به خرج دهد تا این مسابقات انتخابی نیز مانند سال‌های گذشته بدون حاشیه سپری نشده باشد!

سرپرست تیم ملی کشتی آزاد در مصاحبه‌های خود اعلام کرده که هنوز حضور هیچ‌یک از کشتی‌گیران در مسابقات جهانی نهایی نشده است. این کشتی‌گیر با تجربه پیش‌تر در زمان رسول خادم به تیم ملی دعوت شد اما به دلیل عدم‌حضور در مسابقات انتخابی جواز اعزام به مسابقات آسیایی و جهانی 2018 را به دست نیاورد و حالا با پیروزی در مسابقات انتخابی، از ابهام اعزام او به مسابقات قهرمانی جهان 2019 صحبت می‌شود! قطعا همین رفتار ضدوتقیض، یزدانی را از حضور در تورنمنت گرجستان منصرف کرده است.

 حبیبی: لج و لجبازی در کار نیست، کادرفنی تصمیم می‌گیرد

با توجه به اتفاقات رخ داده، سکوت رضا یزدانی و ابهامات درباره انصراف او از حضور در تورنمنت گرجستان با هادی حبیبی، سرپرست تیم ملی کشتی آزاد که در گرجستان به سر می‌برد گفت‌وگویی داشتیم. 

حبیبی در پاسخ به این پرسش که آیا غیبت یزدانی در این تورنمنت به معنی به بن‌بست رسیدن او با تیم ملی و عدم حضور در مسابقات جهانی است؟ به «فرهیختگان» گفت: «یزدانی دو روز پیش از اعزام نفرات به گرجستان برای حضور در این تورنمنت نامه‌ای را برای ما ارسال و تقاضا کرد که در این مسابقات غایب باشد. کادر فنی نیز تصمیم گرفت پس از بازگشت از گرجستان درباره یزدانی همفکری کند. او اعلام کرده دوران نقاهت پس از مصدومیت را سپری می‌کند و کادرفنی نیز نامه را به کمیسیون پزشکی ارائه داده تا با توجه به نظر آنها درباره این کشتی‌گیر تصمیم‌گیری شود.» 

سرپرست تیم ملی کشتی آزاد، در واکنش به این موضوع که اتفاقات رخ داده بیشتر به لج و لجبازی شباهت دارد، تاکید کرد: «خیر لج و لجبازی در کار نبوده و یزدانی اعلام کرده دچار بیماری شده است. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم هنوز اسامی نفرات اعزامی به مسابقات جهانی مشخص نیست. اجازه بدهید پس از بازگشت از گرجستان و جلسه میان اعضای کادرفنی درباره یزدانی تصمیم‌گیری شود.»

 

* نویسنده: مهتاب لطفیان روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها