• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
محمدجواد ظریف در گفت‌وگوی اختصاصی با «فرهیختگان»:

آمریکا چیزی برای ارائه در مذاکره ندارد

وزیر امور خارجه گفت: آمریکا درمورد مذاکرات دروغ می‌گوید و آنها امکان ورود به مذاکره را ندارند. آنها امکان مذاکره ندارند. ما از مذاکره نمی‌ترسیم ولی آنها چیزی برای ارائه در مذاکره ندارند.

آمریکا چیزی برای ارائه در مذاکره ندارد

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، محمدجواد ظریف ساعتی بعد از نشست خبری با خبرنگاران و رسانه‌های داخلی و خارجی در گفت‌وگوی اختصاصی با «فرهیختگان» درخصوص ادعای مطرح‌شده رسانه‌های غربی با عنوان «بیشتر در برابر بیشتر» و «همه‌چیز در برابر همه‌چیز» پاسخ داد.

رسانه‌‍‌های غربی نقل‌هایی از شما در نیویورک با عنوان «بیشتر در برابر بیشتر» و «همه‌چیز در برابر همه‌چیز» منتشر کرده‌ و از آن با عنوان پالس‌های مذاکرات جامع از سوی ایران یاد کرده‌اند. آیا این عبارات را تایید می‎‌کنید؟

نه، حتما من چنین چیزی نگفته‌ام. من گفتم دولت آمریکا که می‌خواهد درمورد تسلیحات ایران صحبت کند آیا این آمادگی را دارد که فروش میلیاردها سلاح به منطقه ما  را متوقف کند. دولت آمریکا قبل از اینکه بخواهد ادعایی داشته باشد باید به این خواست مردم جواب دهد که آیا آمادگی دارد چنین اقدامی را انجام دهد؟ آیا آمریکا آمادگی دارد 70 میلیارد خرید عربستان‌سعودی و 50 میلیارد فروش سلاح آمریکا به منطقه را متوقف کند؟

پس این عبارات شما به‌معنای صحبت و آمادگی درخصوص مذاکرات جامع نبود؟

این به آن معناست که آمریکا درمورد مذاکرات دروغ می‌گوید و آنها امکان ورود به مذاکره را ندارند. آنها امکان مذاکره ندارند. ما از مذاکره نمی‌ترسیم ولی آنها چیزی برای ارائه در مذاکره ندارند.

 

* نویسنده: حانیه موحدین روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها