• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
یادداشت/ احمد صالحی‌آرا سرپرست مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد

جهاد ادامه دارد

باید اذعان کرد قاطبه مردم جهاد را فراموش نکرده‌اند و هنوز که هنوز است پیکر شهدای مدافع حرم و شهدای گمنام و تازه‌تفحص‌شده شهدای دوران دفاع مقدس را چون نگینی در خاتم مهر خویش دربر می‌گیرند و مسیر تشییع پیکر پاک‌شان را با اشک غبارروبی می‌کنند.

جهاد ادامه دارد

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، مفاهیم ارزشی مانند شهادت، جانبازی، آزادگی و ایثار از آن‌ دست مفاهیمی نیستند که بتوان آنها را با ابلاغ، آیین‌نامه و دستورالعمل در سازمان و هر مجموعه دیگری نهادینه کرد. از سوی دیگر صرف ادعا درباره پایبندی به این ارزش‌ها کافی نیست. برای پاسداشت و بسط چنین ارزش‌هایی بیش از شعار، عمل و اقدام کارساز است.

آنچه از یک مسئول انتظار می‌رود گرامیداشت و پایبندی به این ارزش‌ها و اقدام انقلابی با رویکرد جهادی برای زنده و پرطراوت نگاه داشتن این ارزش‌ها و استمراربخشی به این ارزش‌ها در فعالیت‌های روزمره و زندگی فردی و اجتماعی است.

زنده نگاه داشتن این ارزش‌هاست که خود ارزش می‌آفریند همچنان که شاهد بوده و هستیم که چطور مدافعان حرم توانستند با زنده نگاه داشتن این ارزش‌ها در زندگی فردی خود در شرایطی که بسیاری از مدعیان در چنبره دنیا و دنیاطلبی گرفتار شده‌اند بار دیگر همچون دوران دفاع مقدس فریادگر حیات طیبه در جامعه باشند و روح عزت و مردانگی را در کالبد نه‌فقط ایران بلکه جبهه مقاومت بدمند و نویدبخش پیروزی برای امت اسلام بر استکبار جهانی شوند. بر این اساس می‌توان گفت تحول اصلی و بنیادینی که به‌دنبال آن در دانشگاه هستیم از خودمان شروع می‌شود، راه آن نیز از مسیر زنده نگاه داشتن چنین ارزش‌هایی در فردفرد دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه و سپس اقدام و عمل انقلابی برای استحکام‌بخشی به این ارزش‌ها در تمام مناسبت‌های اداری، اجرایی، فرهنگی و آموزشی می‌گذرد.

باید در تفکر، سیاستگذاری و اقدامات اجرایی نشان دهیم جهاد ادامه دارد. این جهاد و روحیه جهادی کلید پیشرفت، بن‌بست‌شکنی و پیوند هرچه بیشتر دانشگاه با مردم است.

باید اذعان کرد قاطبه مردم جهاد را فراموش نکرده‌اند و هنوز که هنوز است پیکر شهدای مدافع حرم و شهدای گمنام و تازه‌تفحص‌شده شهدای دوران دفاع مقدس را چون نگینی در خاتم مهر خویش دربر می‌گیرند و مسیر تشییع پیکر پاک‌شان را با اشک غبارروبی می‌کنند. همین مردمند که جوانان مومن و انقلابی خود را با آتش به اختیاری به میدان یاری رهبر فرزانه انقلاب اسلامی برده‌اند و با اتکا به نیرو، توان و اراده آنان درصددند فصل نوین حیات جمهوری اسلامی را در دهه پنجم انقلاب رقم بزنند؛ دهه‌ای که آغاز آن با هنرنمایی این جوانان برومند با ساقط‌کردن پهپاد جاسوسی آمریکا شروع شده و نویدبخش پیروزی‌ها و موفقیت‌های بیشتر در جبهه مقاومت بال الهام‌بخشی به انقلاب اسلامی است.

این مردم امروز به همگامی و همراهی مسئولان نیاز دارند. مسئولانی که باید به ارزش جهاد و شهادت و نقش آن در پیش‌برندگی و پیش‌روندگی انقلاب اسلامی و فراهم‌سازی زندگی شایسته و درخور برای مردم از عمق جان ایمان داشته باشند و جهادی عمل کنند و شور و شعور انقلابی جوانان مومن را ارج نهند و بستر نقش‌آفرینی آنان را برای عزت و سربلندی هرچه بیشتر ملت قهرمان ایران اسلامی فراهم آورند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها