• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
با پیگیری‌های «فرهیختگان»

مسابقه رالی دو دیفرانسیل در جنگل‌های هیرکانی لغو شد

رئیس شورای عالی جنگل گفت: سازمان جنگل‌ها به برگزاری مسابقه رالی در جنگل‌های هیرکانی اعتراض کرده است؛ متولی این کار بخش خصوصی بود. براساس آخرین صحبت‌های من با سازمان میراث این رویداد لغو شده است.

مسابقه رالی دو دیفرانسیل در جنگل‌های هیرکانی لغو شد

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، مرداد ماه روزنامه فرهیختگان با پرداختن به گزارشی با عنوان لاکچری‌های هیرکانی‌کُش به آسیب‌هایی که این اقدام به طبیعت وارد می‌کند، پرداخت.

ماجرا از این قرار بود تبلیغی در فضای مجازی و گروه‌های آفرودی‌ها در ارتباط با رالی دو دیفرانسیل هیرکانی منتشر شد که در آن از سوی کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی فراخوانی وجود دارد تا به مناسبت ثبت جنگل‌های هیرکانی در فهرست میراث طبیعی جهانی یونسکو آفرودی‌ها دور هم جمع شوند و به سمت جنگل‌های هیرکانی حرکت کنند.

فرهیختگان در مصاحبه با کارشناسان محیط زیست صدمات و مضرات این اقدامات را بازگو کرد، در واکنش به این گزارش امروز مدیر کانون جهانگردی و اتومبیلرانی خبر از منتفی شدن این اقدام داد.

طالبیان، معاون میراث سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور اعلام کرد: بنده با کانون تماس گرفته ام و درخواست کردم قبل از انجام هر کاری حتما با معاونت میراث سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور هماهنگی لازم به عمل بیاید، چرا که حفاظت و صیانت از جنگل‌های هیرکانی از هر چیزی اهمیتش بالاتر است و اگر طبیعت این میراث جهانی بخواهد به خطر بی‌افتد قطعا اجازه نخواهیم داد.

رامین افشاری، مدیرکانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور گفت: در حال حاضر این آفرود و رالی متوقف شده حتی ما درخواست کردیم که این رالی با حضور خبرنگاران برگزار شود که مشخص کنیم آسیبی به طبیعت نخواهیم زد ولی همچنان این طرح متوقف شده است.

رئیس شورای عالی جنگل نیز گفت: سازمان جنگل‌ها به برگزاری مسابقه رالی در جنگل‌های هیرکانی اعتراض کرده است؛ متولی این کار بخش خصوصی بود. براساس آخرین صحبت‌های من با سازمان میراث این رویداد لغو شده است.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها