• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
در نشست خبری مجری «فرمول یک» مطرح شد

بخت‌آزمایی یا مسابقه

نشست خبری فصل جدید برنامه تلویزیونی «فرمول یک» با اجرا و تهیه‌کنندگی علی ضیاء روز گذشته در سازمان صداوسیما برگزار شد.

بخت‌آزمایی یا مسابقه

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، نشست خبری فصل جدید برنامه تلویزیونی «فرمول یک» با اجرا و تهیه‌کنندگی علی ضیاء روز گذشته در سازمان صداوسیما برگزار شد؛ برنامه‌ای که بعد از دو ماه غیبت از نهم تیرماه پخش خود را آغاز و قسمت اول را به مردم سردشت تقدیم کرد. به گزارش «تسنیم»، ضیاء در ابتدای این نشست اظهار کرد: «روند «فرمول یک» با سال گذشته تفاوت بزرگی داشته و بخش اجتماعی را تخصصی‌تر کرده‌ایم تا بتوانیم دغدغه‌های مردم را روایت کنیم. همواره سراغ آسیب‌های اجتماعی می‌رویم و افرادی را که قدمی برای حل این مشکلات برداشته‌اند معرفی می‌کنیم. فرقی نمی‌کند قدم‌شان چقدر بزرگ یا کوچک باشد. ادامه این روند نیز درنهایت مثل سال گذشته به انتخاب چهره برتر مردمی سال منجر می‌شود.»

 روبیکیو بخت‌آزمایی نیست

این مجری با بیان اینکه برنامه اجتماعی ساختن سخت است، اما شکر خدا «فرمول یک» توانسته سری بین سرها دربیاورد، در پاسخ به سوالی درباره بحث روبیکا اظهار کرد: «خوشحالم در این‌باره سوال کردید. بخت‌آزمایی تعریفی دارد که مثلا من نوعی با یک تلفن برنده مبلغی پول شوم. اما برنده‌های برنامه ما هر بار فقط پنج هزار تومان می‌برند و یکی از همکاران خودمان هم که تاکنون در همه قسمت‌ها شرکت کرده، قرار است وقتی رقم جایزه‌اش به 60 هزار تومان رسید، به همه شیرینی بدهد! اما هنوز به چنین مبلغی دست پیدا نکرده است.»

ضیاء تصریح کرد: «مسابقه‌ای که «فرمول یک» برگزار می‌کند، در فرم متفاوتی بود و ما از مسابقه هفته استاد نوذری کمک گرفته بودیم که خیلی مورد استقبال مردم قرار گرفت و خاطره‌بازی هم با مسابقه هفته شد. روند مسابقه ما نیز این‌گونه است که کسی به ما پول تولید برنامه را می‌دهد، شرکت دیگری اسپانسر دادن پنج هزار تومان جوایز روزانه مخاطبان است و شرکت دیگری هم مسابقه را برگزار می‌کند. نمی‌دانم این روند چطور ممکن است عنوان بخت‌آزمایی به خود بگیرد. مخاطبان در برنامه ما به سوالات جواب می‌دهند و بدون اینکه پولی پرداخت کرده باشند، در صورت پاسخ صحیح پنج هزار تومان برنده می‌شوند. اگر اسم این بخت‌آزمایی باشد، تمام مسابقات تلویزیون از روز نخست تا به حال بخت‌آزمایی بوده‌اند.»

 سیاسی نه، اجتماعی

مجری و تهیه‌کننده «فرمول یک» در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: «ما در این برنامه درباره مسائل سیاسی اظهارنظر نخواهیم کرد، بلکه به مسائل اجتماعی واکنش نشان می‌دهیم؛ مثلا اجاره‌خانه بالا رفته، با این موضوع شوخی کرده‌ایم و درباره هرچیزی که به‌صورت مستقیم به مردم مربوط می‌شود، صحبت می‌کنیم و رسالت‌مان به‌چالش‌کشیدن مسائل سیاسی نیست، بلکه به موضوعات مورد دغدغه مردم می‌پردازیم و از مسئولان درباره آنها جواب می‌خواهیم؛ مثل مساله آب در خوزستان که در حد توان‌مان با این موضوع برخورد کرده‌ایم و برخورد هم خواهیم کرد.»

 خودت کردی، خودت جواب بده

در ادامه یکی از خبرنگاران درخصوص میزان حمایت صداوسیما از مجریان خود و لزوم تاکید بر این امر از ضیاء پرسید که او پاسخگویی به این سوال را از طریق روابط‌عمومی رسانه ملی، منطقی‌تر عنوان کرد و در توضیحات مختصری گفت: «زمانی در شبکه3 بعد از آقایان پورمحمدی و زین‌العابدین، مدیر شبکه‌ای داشتیم که وقتی مشکلی در مجلس پیش آمده بود به من گفت: خودت کردی، خودت هم پاسخ بده!»

  توجه مدیر شبکه یک به طرح انتخاب چهره مردمی

وی ادامه داد: «ولی در شبکه یک هیچ‌وقت چنین چیزی نداشتیم، حتی موارد بسیاری پیش می‌آید که مجید زین‌العابدین خودش آنها را حل می‌کند و به من چیزی نمی‌گوید. زمان پروژه چهره مردمی یادم هست. من اغلب ساعت 9 شب از دفتر بیرون می‌رفتم، اما پیش می‌آمد که مجید زین‌العابدین تازه ساعت 11 شب از دفتر خودشان به من زنگ می‌زدند و پیگیر موضوعی مرتبط با بحث چهره مردمی بودند و مثل یک تهیه‌کننده ارشد بالای سر کار حضور داشت. عید هم که به مناطق سیل‌زده رفته بودم، مردی در آق‌قلا که روی قایق می‌رفت، به من می‌گفت «سال دیگر من هم بین چهره‌های مردمی برنامه شما هستم»، و ایجاد این حس در مردم، به‌واسطه همین ارزشی است که مدیر شبکه برای این برنامه قائل است.»

 سفیر دوچرخه‌سواری

ضیاء که سفیر دوچرخه‌سواری همگانی است، با اشاره به اینکه در یک همایش از او خواستند سفیر دوچرخه‌سواری باشد، در این زمینه گفت: «من تا جایی که بتوانم با دوچرخه سر کار یا به محل قرارهایم می‌روم و تا باشگاه هم رکاب زنان خود را می‌رسانم. البته در تهران روزانه بیش از 30 کیلومتر دوچرخه‌سواری ممکن نیست و برای آدم‌های عادی هم دوچرخه‌سواری خیلی سخت است.»

 انتقاد به شهردار تهران

ضیاء تصریح کرد: «پیروز حناچی، شهردار تهران هم دم‌شان گرم که دوچرخه‌سواری می‌کنند. اگر چمن هم نکارند خیلی خوب است، دوچرخه‌سواری هم نرفتند، نرفتند، اما لطفا چمن نکارند که هیچ فایده‌ای ندارد و صرفا باعث هدر رفتن آب می‌شود. من در کاشان کارهایم را با دوچرخه انجام می‌دادم، در تهران هم بعد از ماشین ال90، دوچرخه خریدم!» ضیاء همچنین در پاسخ به سوالی درباره اتاق فکر برنامه و تحقیق درباره میهمانان تصریح کرد: «رسالت ما برنامه‌سازی است و وزارت اطلاعات یا وزارت علوم نیستیم که قبل و بعد زندگی افراد را پیش از حضور در برنامه مرور کنیم. من یک برنامه‌ساز هستم، هرگز از من نخواهید اشتباه نکنم. خیلی جاها از مردم برای کار خیر پول گرفته‌اند و هنوز تکلیف آن پول‌ها معلوم نیست، اما در برنامه ما همه‌چیز شفاف و روشن است.»

 روسیاهی به کسانی ماند که سعی کردند برنامه را بدنام کنند

وی تاکید کرد: «ما کودکی را دعوت کردیم که هزار صفحه پرونده پزشکی دارد و در نتیجه حضور او را جزء حاشیه یا کم‌اطلاعی برنامه نمی‌دانم و فرمول یک روند طبیعی خود را طی کرده است. سر آن موضوع، همه تلاش کردند برنامه را بدنام کنند، اما خوشبختانه «فرمول یک» آنقدر روسفید است که روسیاهی به آنها ماند.»
 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها