• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
یادداشت/ سیامک بهاروند رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان

ارتباط پزشکان بیمارستان فرهیختگان با پزشکان مناطق سیل‌زده لرستان

قرار است گروه جهادی تا انتهای تیرماه در استان لرستان به خدمات درمانی و بهداشتی پرداخته و سپس در استان‌های خوزستان و گلستان حضور پیدا کنند.

ارتباط پزشکان بیمارستان فرهیختگان با پزشکان مناطق سیل‌زده لرستان

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، بعد از وقوع سیل جلسات متعددی را با مسئولان در دانشگاه آزاد اسلامی لرستان و تهران داشتیم که درنهایت مقرر شد اعتباری برای تشکیل کارگروه‌های فنی و زمین‌شناسی تعلق گیرد تا گزارش و کتابی در موضوعات سیل(خسارت، چرایی و جزئیات سیل و...) تهیه و آماده کنیم. همچنین در چند روز اخیر یعنی بعد از اقدامات پاکسازی خیابان‌ها به سمت پاکسازی باغ‌ها آمده که در این زمینه عمده کار در دست نیروهای بسیجی بود. در ابتدای امر بسیجیان برای پاکسازی سطح شهر از گل‌ولای سیلاب سطح شهر خرم‌آباد وارد عمل شدند اما در پی سیلی که در لرستان به وقوع پیوست باغات انجیر شهرستان‌های پلدختر، معمولان و کوهدشت نیز آسیب جدی دیدند و بسیاری باغات انجیر به محاصره گل‌ولای درآمدند که جهادگران به نجات آنها آمدند و به همت بسیجیان عملیات نجات این انجیرستان‌های سیاه شروع شد.

همچنین گروه‌های جهادی سلامت در گروه‌های تخصصی مرتبط با پزشکی، دندانپزشکی و روانشناسی بالینی در لرستان مستقر شدند. این گروه‌ها در قالب گروهای جهادی روانشناسی و گیاه پزشکی اقداماتی را انجام دادند که از هفته گذشته با همکاری بنیاد نیکوکاری احسان کار خود را آغاز کرده‌اند. آنها با استفاده از دارو و تجهیزات پزشکی در قالب پزشک و پرستار و دندانپزشک کار خود را کلید زدند و در ادامه کار نیز از روز جمعه به شهر پلدختر و معمولان مراجعه کردند که ان‌شاء‌الله چند روزی هم در این دو شهر مستقر خواهند بود تا در قالب نیروهای جهادی اقدامات پزشکی و دندانپزشکی را انجام دهند. در کنار آن نیز از روز جمعه یک گروه از تهران آمده و با همکاری مشاور امور زنان دکتر طهرانچی قرار است خدماتی را به سیل‌زدگان ارائه دهند که این تیم سه روز در استان لرستان هستند و سه روز انتهای هفته را به سمت استان خوزستان خواهند رفت.

ما در بحث سیل یک‌سری کارگروه‌ها داشتیم که یکی از این کارگروه‌ها بحث سلامت و روانشناسی بود که آنها نیز مشغول خدمت‌رسانی به هموطنان هستند. اتوبوس سیار دندانپزشکی نیز از همان ابتدا در مناطق سیل‌زده مستقر است که این اتوبوس دو هفته به صورت ثابت در پلدختر مستقر بود و الان هم بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) این اتوبوس را همراهی می‌کند. اساتید دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد نیز با همکاری این تیم به مردم منطقه خدمات‌رسانی می‌کنند.

درنهایت باید گفت اتوبوس سیار دندانپزشکی در طرح جهادی «کمیته سلامت در حوادث دانشگاه آزاد اسلامی» که در ایام سیل در خدمت هموطنان در استان لرستان بود، مجددا پذیرای هموطنان در کنار سه کلینیک سیار پزشکی است و به ارائه خدمات درمانی می‌پردازد.

قرار است گروه جهادی تا انتهای تیرماه در استان لرستان به خدمات درمانی و بهداشتی پرداخته و سپس در استان‌های خوزستان و گلستان حضور پیدا کنند. نکته دیگر اینکه با مشارکت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و به‌منظور بهره‌گیری از دانش پزشکان متخصص، بین پزشکان متخصص در بیمارستان فرهیختگان و مناطق روستایی در استان لرستان ارتباط برقرار شده است که امیدواریم بتوانیم از این طریق نیز به هموطنان سیل‌زده خدمت‌رسانی کنیم.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها